Žalioji vakarienė Alytuje

„Pokyčių ambasada“ ir neformali kultūros entuziastų grupė „Alytaus kultūros vadybos akademija“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Žalioji vakarienė“ – tai Alytaus Žaliojoje gatvėje, “Laisvės angelo” aikštėje šalia Žaliosios mokyklos, žaviu dekoru ir šilta atmosfera išsiskiriantis bei miesto bendruomenę ir svečius prie bendrų stalų jau antrus metus suburiantis renginys.

Ši šventė ne tik vizualiai estetiška, kultūrine prasme turinti aukštą vertę dėl sukviestų atlikėjų, bet ir yra vienijanti bendruomenę, kviečianti tvarumui, solidarumui ir žaliems tikslams.

Žaliosios vakarienės metu surinktos lėšos skiriamos žaliosioms iniciatyvoms „Grąžinkime Alytui pušis“, „Šoka pušis – ŽALIA“, nuperkant ir pasodinant pušeles parinktose Alytaus erdvėse teikiant pirmenybę socialines paslaugas teikiančių bendruomenių teritorijas.

Kuriant renginius buvo bendradarbiaujama su Alytaus miesto teatru, kuris taip pat ne tik deklaruoja, bet įgyvendina tvarumą, socialinį teisingumą įkūnijančias iniciatyvas – nuo scenografijos iki aplinkos ir spektaklių pritaikymo neįgaliesiems.

„Žalioji vakarienė“ ne tik daro poveikį aplinkosaugai, kraštovaizdžiui, bet ir stiprina aukojimo, bendruomenės susitelkimo kultūrą mieste. Maža to, ši vakarienė prisideda ir prie gamtinio-istorinio paveldo puoselėjimo (Alytus – buvęs kurortiniu miestu, pasižymėjęs įspūdingu pušynu, kuris buvo išnaikintas po Lietuvos nepriklausomybės praradimo). Pušyno atsodinimas – tai ir pilietiškumo aktas.

„Žaliosios vakarienės“ iniciatyva išplėtė aplinkosaugos, atsakingumo ir kultūros renginių spektrą Alytuje. Bendruomenės aktyvus įsitraukimas parodė jos pilietiškumą ir valią būti prasmingų pokyčių dalimi, iš susitelkimo kilę darbai gali suaugti į gyvą, žaliuojantį mišką.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių miestelio bendruomenė
Pociūnėlių iniciatyva vienijanti gyventojus sveikai maitintis, gyventi ekologiškai.
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Miežaičių kaimo bendruomenės tvenkinio pritaikymas poilsiui – poilsio zonos įrengimas
Bendruomenė palaiko gerus santykius su Radviliškio rajono savivaldybe, Radviliškio seniūnija, rengia ir įgyvendina projektus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016