Žalioji vakarienė Alytuje

Alytaus autizmo asociacija "Lietaus vaikai" ir neformali kultūros entuziastų grupė "Alytaus kultūros vadybos akademija"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Žalioji vakarienė“ – tai Alytaus Žaliojoje gatvėje, žaviu dekoru ir šilta atmosfera išsiskiriantis bei miesto bendruomenę ir svečius prie bendrų stalų subūręs renginys.

Ši šventė ne tik vizualiai estetiška, kultūrine prasme turinti aukštą vertę dėl sukviestų atlikėjų, bet ir yra vienijanti bendruomenę, kviečianti tvarumui, solidarumui ir žaliems tikslams.

Žaliosios vakarienės metu surinktos lėšos skiriamos žaliai iniciatyvai „Grąžinkime Alytui pušis“, nuperkant ir pasodinant pušeles parinktose Alytaus erdvėse teikiant pirmenybę socialines paslaugas teikiančių bendruomenių teritorijas.

Malonu paminėti, kad kuriant renginį buvo bendradarbiaujama su Alytaus miesto teatru, kuris taip pat ne tik deklaruoja, bet įgyvendina tvarumą, socialinį teisingumą įkūnijančias iniciatyvas – nuo scenografijos iki aplinkos ir spektaklių pritaikymo neįgaliesiems.

„Žalioji vakarienė“ ne tik daro poveikį aplinkosaugai, kraštovaizdžiui, bet ir stiprina aukojimo, bendruomenės susitelkimo kultūrą mieste. Maža to, ši vakarienė prisideda ir prie gamtinio-istorinio paveldo puoselėjimo (Alytus – buvęs kurortiniu miestu, pasižymėjęs įspūdingu pušynu, kuris buvo išnaikintas po Lietuvos nepriklausomybės praradimo). Pušyno atsodinimas – tai ir pilietiškumo aktas.

„Žaliosios vakarienės“ iniciatyva išplėtė aplinkosaugos, atsakingumo ir kultūros renginių spektrą Alytuje. Bendruomenės aktyvus įsitraukimas parodė jos pilietiškumą ir valią būti prasmingų pokyčių dalimi, iš susitelkimo kilę darbai gali suaugti į gyvą, žaliuojantį mišką.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Prie „Domus“ bendruomenės miškų sodinimo prisidėjo šeima iš Ukrainos, JAV bataliono kariai, bei kiti NATO sąjungininkai. Prie aplinkos tvarkymo prisidėjo jaunieji šauliai ir NATO kariai iš JAV.
Po bangom
Po bangom
Skleidžiame žinią apie vandenyno bei Baltijos jūros pasaulį Lietuvos visuomenei, ir per pažinimą siekiame įkvėpti rūpestį.
Kristinos Gėlynas
Kristinos Gėlynas
Jau 13 metų kūriu savarankiškai puoselėtą gėlyną Taikos g. 26, Vilniuje. Man labai svarbu, kad pamatę gėlyną žmonės nuolatos džiaugtųsi ir šypsotųsi.
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Paskelbkime Ąžuolą bendru tautos gyvuoju, istoriniu, kultūriniu paveldu ir suteikime jam apsaugos statusą.
Elektronikos atliekų rinkimas
Elektronikos atliekų rinkimas
Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmanta" jau 6 metus dalyvauja elektronikos atliekų rinkimo akcijoje „Mes rūšiuojam vasarą"
Green LT
Green LT
Aktyvių piliečių neformalios grupės, kurios rūpinasi aplinka, savanoriauja saugomose teritorijose, prisideda prie ekologinių iniciatyvų įgyvendinimo.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016