Žalioji vakarienė Alytuje

Alytaus autizmo asociacija "Lietaus vaikai" ir neformali kultūros entuziastų grupė "Alytaus kultūros vadybos akademija"
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

„Žalioji vakarienė“ – tai Alytaus Žaliojoje gatvėje, žaviu dekoru ir šilta atmosfera išsiskiriantis bei miesto bendruomenę ir svečius prie bendrų stalų subūręs renginys.

Ši šventė ne tik vizualiai estetiška, kultūrine prasme turinti aukštą vertę dėl sukviestų atlikėjų, bet ir yra vienijanti bendruomenę, kviečianti tvarumui, solidarumui ir žaliems tikslams.

Žaliosios vakarienės metu surinktos lėšos skiriamos žaliai iniciatyvai „Grąžinkime Alytui pušis“, nuperkant ir pasodinant pušeles parinktose Alytaus erdvėse teikiant pirmenybę socialines paslaugas teikiančių bendruomenių teritorijas.

Malonu paminėti, kad kuriant renginį buvo bendradarbiaujama su Alytaus miesto teatru, kuris taip pat ne tik deklaruoja, bet įgyvendina tvarumą, socialinį teisingumą įkūnijančias iniciatyvas – nuo scenografijos iki aplinkos ir spektaklių pritaikymo neįgaliesiems.

„Žalioji vakarienė“ ne tik daro poveikį aplinkosaugai, kraštovaizdžiui, bet ir stiprina aukojimo, bendruomenės susitelkimo kultūrą mieste. Maža to, ši vakarienė prisideda ir prie gamtinio-istorinio paveldo puoselėjimo (Alytus – buvęs kurortiniu miestu, pasižymėjęs įspūdingu pušynu, kuris buvo išnaikintas po Lietuvos nepriklausomybės praradimo). Pušyno atsodinimas – tai ir pilietiškumo aktas.

„Žaliosios vakarienės“ iniciatyva išplėtė aplinkosaugos, atsakingumo ir kultūros renginių spektrą Alytuje. Bendruomenės aktyvus įsitraukimas parodė jos pilietiškumą ir valią būti prasmingų pokyčių dalimi, iš susitelkimo kilę darbai gali suaugti į gyvą, žaliuojantį mišką.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ateitį kuriame šiandien
Ateitį kuriame šiandien
Širvintų r. Gelvonų gimnazija organizuoja įvairias veiklas, kurios augina asmenybes.
„Kiemo mainai" Juodkrantėje
„Kiemo mainai" Juodkrantėje
Projektas „Kiemo mainai“ – tvari kultūrinė-ekologinė akcija, rengiama jau nuo 2020 metų rudens dukart per metus.
Amatininkų Gildija „Lamata" - Senovinių augalų sodas Drevernoje
Amatininkų Gildija „Lamata" - Senovinių augalų sodas Drevernoje
Atgaivintas ir pastatytas laivo formos Senovinių augalų sodas Drevernoje, Klaipėdos rajone.
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro ir Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta"Narcizų sodinimo akcija ,,Vyturių take".
Zero waste festivalis
Zero waste festivalis
Gamtai draugiškas renginys buriantis besidominčius aplinkosauga, klimato kaita, tvaresniu gyvenimo būdu, aktyviu laisvalaikiu ir sveikesne gyvensena.
Keliaujantis Klimato muziejus
Keliaujantis Klimato muziejus
Siekiame, kad jauni žmonės Lietuvoje suprastų, pamatytų ir paliestų klimato kaitos poveikį ir sužinotų, kaip gali patys mažinti pėdsaką klimatui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016