Žalioji vakarienė Alytuje

„Pokyčių ambasada“ ir neformali kultūros entuziastų grupė „Alytaus kultūros vadybos akademija“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Žalioji vakarienė“ – tai Alytaus Žaliojoje gatvėje, “Laisvės angelo” aikštėje šalia Žaliosios mokyklos, žaviu dekoru ir šilta atmosfera išsiskiriantis bei miesto bendruomenę ir svečius prie bendrų stalų jau antrus metus suburiantis renginys.

Ši šventė ne tik vizualiai estetiška, kultūrine prasme turinti aukštą vertę dėl sukviestų atlikėjų, bet ir yra vienijanti bendruomenę, kviečianti tvarumui, solidarumui ir žaliems tikslams.

Žaliosios vakarienės metu surinktos lėšos skiriamos žaliosioms iniciatyvoms „Grąžinkime Alytui pušis“, „Šoka pušis – ŽALIA“, nuperkant ir pasodinant pušeles parinktose Alytaus erdvėse teikiant pirmenybę socialines paslaugas teikiančių bendruomenių teritorijas.

Kuriant renginius buvo bendradarbiaujama su Alytaus miesto teatru, kuris taip pat ne tik deklaruoja, bet įgyvendina tvarumą, socialinį teisingumą įkūnijančias iniciatyvas – nuo scenografijos iki aplinkos ir spektaklių pritaikymo neįgaliesiems.

„Žalioji vakarienė“ ne tik daro poveikį aplinkosaugai, kraštovaizdžiui, bet ir stiprina aukojimo, bendruomenės susitelkimo kultūrą mieste. Maža to, ši vakarienė prisideda ir prie gamtinio-istorinio paveldo puoselėjimo (Alytus – buvęs kurortiniu miestu, pasižymėjęs įspūdingu pušynu, kuris buvo išnaikintas po Lietuvos nepriklausomybės praradimo). Pušyno atsodinimas – tai ir pilietiškumo aktas.

„Žaliosios vakarienės“ iniciatyva išplėtė aplinkosaugos, atsakingumo ir kultūros renginių spektrą Alytuje. Bendruomenės aktyvus įsitraukimas parodė jos pilietiškumą ir valią būti prasmingų pokyčių dalimi, iš susitelkimo kilę darbai gali suaugti į gyvą, žaliuojantį mišką.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016