„Žolynėlių kuždėjimai“

Kauno lopšelis-darželis „Liepaitė"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Ekologiškas, tvarus ir darnus veikimas ir gyvensena, biologinės įvairovės išsaugojimo idėjos skatina mūsų Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė“ bendruomenę giliau susipažindinti su augmenijos pasauliu, struktūra, pažeidžiamumu, naudingumu, puoselėjimu. Darželio teritorijoje kasmet augindami sveikatai palankias, gydomąsias žoleles, tyrinėdami pačių įsirengtą „Vabalų viešbutį“ sužinome ir apie žolynų svarbą gyvūnams, vabzdžiams, sparnuočiams. Sužinome, kiek ir kaip auga medis, žolynėlis, žmogus? Kokios tam reikalingos sąlygos? Kuo minta gyvūnai? Ir kaip svarbu kvėpuoti grynu oru!

Kasmet organizuodami tradicinę akciją „Papuoškime darželį gėlėmis”, stengiamės puoselėti bendruomenės estetinį gamtos ir aplinkos suvokimą. Norėdami pasidalinti savo patirtimi, stiprinti vieni kitų palaikymą ir savo bendruomenės balsą, parengėme ilgalaikį bendruomenės projektą „Žolynėlių kuždėjimai“, kuriame numatytos veiklos – renginiai vaikams, bendruomenei, mobilių eksponatų paroda „Mūsų paukščiai žolynuose šnabžda“ lauko edukacinėje klasėje, vaistininko, žolininko, „Žolinčių akademijos“ viceprezidento, sveikatinimo akademijos „Mariaus žolelės“ įkūrėjo, VDU ŽŪA doktoranto Mariaus Lasinsko pašnekesys su vaikais, jo knygų pristatymas, paskaita bendruomenei, vaistažolių sėjimas, auginimas, tyrinėjimas, ragavimas, skanavimas.

Projekto kulminacija – kuriamas profesionalus filmas spektaklis, kuriame dalyvaus visa darželio bendruomenė. Vyks ilgas kūrybos procesas, filmui bus rašomas scenarijus, renkama autentiška muzika, vaikai mokysis raliuoti, mėgdžioti, dainuoti, šokti, pažinti vaistines žoleles ir jas „prakalbinti“, pažinti gyvąją gamtą ir ją įkūnyti sceniniame veiksme. Bus kuriama spektaklio dekoracija ir kostiumai, montuojami muzikiniai įrašai. Metų gale profesionalus filmas-spektaklis pristatomas bendruomenei. Vyks bendruomenės aptarimas dėl kūrybos proceso, sužinosime ką patyrė vaikai, ką patyrė pedagogai, sužinosime dalyvių ir žiūrovų įspūdžius.

Džiaugiamės prisidėdami prie sveikesnio, žalesnio, inovatyvesnio rytojaus kūrimo.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016