,,Mūsų kiemelis“ DARO 2024

Irma Viliūnė

Šiemet VšĮ ,,Mūsų kiemelio“ Gudručių grupės iniciatyva švarinimo akcija „Darom 2024“ paskelbta balandžio 10 dieną. Jau tradicine tapusi akcija grįžo su šūkiu – „Mūsų kiemelis DARO“ (antrieji mūsų akcijos metai). Akcijos tikslas – švarinti ŠIAULIŲ viešąsias erdves, surinkti kuo daugiau šiukšlių, kad mylimiausias DAINŲ parkas džiugintų sodria, žalia spalva, o ne šiukšlėmis.

Akcijoje dalyvavo 12 Gudručių grupės narių su mokytojomis Irma ir Jurga, taip pat ,,Miško paslaptys“ būrelio mokytoja Rasa.

Apsidalinę pirštinėmis ir maišais išskubėjome ieškoti pakuočių, plastiko, kartono, skardinių, stiklo butelių ir kt. O radome gausybę batų, apatinio trikotažo, čiužinio likučių. Surinktus maišus šiukšlių palikome sutartose, gerai privažiuojamose vietose.

Grįžę geru pavyzdžiu užkrėtėmė ir mažesniuosius darželio draugus. 14 Smalsučių su mokytojomis prisijungė prie mūsų rinkdami šiukšles aplink darželį.

Taigi, prie mūsų iniciatyvos prisijungė 26 vaikai ir 5 suaugusieji. Šiukšlių rinkimą, aplinkos švarinimą užtvirtinome pagilindami žinias darželyje, kai visą savaitę kalbėjome tema ,,Žemė- mūsų planeta“ ir paminėdami 04 22 Tarptautinę Motinos žemės dieną.

Balandžio mėnesį prie aplinkos švarinimo prisijungė ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai su mokytojomis. Jie rinko šiukšles Lieporių parke Šiauliuose. Esame dažni tiek Dainų, tiek Lieporių parkų lankytojai, todėl stengiamės, kad mūsų aplinka būtų švari ir tvarkinga.

Kiekvienais metais renkame būtiniausias priemones ir maistą gyvūnų prieglaudai ,,Binada“. Akcijos pabaigoje kviečiame vaikus kartu su tėveliais aplankyti beglobius šuniukus ir katinėlius.

Taip pat esame aktyvūs plastikinių kamštelių rinkėjai. Šią akciją pradėjome dalyvaudami ,,Kamštelių vajuje“, vėliau, kai ,,Kamštelių vajaus“ iniciatyva baigėsi, mes kamštelių rinkti ir rūšiuoti nenustojome, o juos panaudojame darželio erdvėms puošti, dekoracijoms ir veikloms.

Taip pat, jau keli metai iš eilės darželiobendruomenėje inicijuojame ,,Dieną be automobilio“, kai savo transporto priemones kuriame iš antrinių žaliavų ir parkuose organizuojame eisenas, kurių metų plakatais ir šūkiais skatiname, kuo rečiau naudotis automobiliais.

,,Mūsų kiemelis“ myli gamtą, skatina buvimą lauke, skatina saugoti ir tausoti aplinką. Mes manome,kad meilė savo aplinkai gimsta dar esant labai labai mažiems. ♡

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Ekspedicija pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ (Save The Baltic Sea)
Baltijos jūra - viena užterščiausių pasaulyje. Šio aplinkosauginio žygio metu, per 8 šalis nešime žinutę: suvieniję jėgas, galime ją išsaugoti!
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė
Jakutiškių gyvenvietės bendruomenė sutvarkė bei apsodino kelis sklypus kaimo teritorijoje. Sodinome krokus pievoje, sutvarkėme apleistą sklypą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016