GAMTA MIESTE

VšĮ „Kultūros dirbtuvė“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vykstant urbanizacijai ir gyventojų skaičiui augant miestuose, ryšys su maistu, dirvožemiu ir kitomis gyvybės rūšimis vis silpnėja. Miesto gyventojai, tame tarpe ir jaunimas, nebeturi galimybės tiesiogiai matyti ir mokytis kaip atsiranda maistas ir keliauja visa maisto grandine. Silpnėjant šiam tiesioginiam ryšiui silpnėja ir individualūs bei kolektyviniai gebėjimai spręsti klimato kaitos iššūkius ir prie jų prisitaikyti.

10-ies užsiėmimų programoje, dinamiškai derinamos teorinės žinios ir praktiniai užsiėmimai viduje ir lauke. Dalyviai nagrinėja kompleksines klimato kaitos, biologinės įvairovės ir maisto tinklų temas, jas patys analizuoja, dirba individualiai ir grupėse. Programoje yra integruotos žinios apie jaunimo raidą, skiriamas dėmesys socialinei, aplinkos ir vartojimo įpročių kultūrai. Kiekviename užsiėmimime pasitelkiami metodai ugdantys bendrakūros kultūrą bei lyderystę.

Gyvenant amžiuje, kai miestai plečiasi ir juose galimybės užmegzti tiesioginį ryšį su maistu nuo sėklos iki burnos mažėja, svarbu ieškoti atlernatyvių galimybių. Tad šios neformalaus ugdymo programos integravimas mokyklose padeda šią tendenciją keisti iš esmės.

2024 metais programa įgyvendinama Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje.

Mokyklos teritorijoje kartu su moksleiviais, mokytojais ir tėvais įrengėme lauko klasę su pakeltomis lysvėmis, suoliukais ir kompostinėmis, sodinome valgomus augalus, kūrėme buveines biologinei įvairovei. Užsiėmimų metu gautas žinias iš karto pritaikėme praktiškai ir tai mums leido kartu pasiekti didelį pokytį.
Lauko klasės erdvė yra atvira visuomenei, prie atvirų renginių prisijungia vietos bendruomenės nariai. Kviečiame apsilankyti!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke
Bendruomenės šaldytuvas Sapiegų parke yra maisto dalijimosi stotelė, kurioje vieni palieka perteklinį, tačiau vartoti tinkamą maistą, o kiti pasiima.
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
,,Mūsų kiemelis" DARO 2024
Šiaulių VšĮ ,,Mūsų kiemelio" Gudručių gr. 4-5 metų vaikai DARO Šiaulių Dainų parke.
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnų krašto bendruomenė
Daujėnai - jaukus, žalumos apsuptyje, karjero krištoliniame vandenyje išsiprausęs, kvepiantis namime duona, šauniausių žmonių tvarkomas miestelis.
„Žolynėlių kuždėjimai"
„Žolynėlių kuždėjimai"
Kauno lopšelio-darželio „Liepaitė" bendruomenė parengė projektą „Žolynėlių kuždėjimai", kurio metu stengiamasi susipažinti su augmenijos pasauliu
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Kvietkinės kaimo bendruomenė
Esame Kvietkinės kaimo bendruomenė, kuriai svarbios gamtosaugos ir kultūros temos. Organizuojame stovyklas, edukacines programas, kt. renginius.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - išsaugosime švarią salą ateities kartoms
Saloje kiekvienais metais lankosi daug žvejų mėgėjų ir poilsiautojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Iš po apsilankymo paliekama šimtai kg., šiukšlių.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016