SIDABRINĖ LINIJA

SIDABRINĖ LINIJA

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas

„Aš labai laukiu trečiadienių ir galvoju, kaip nepamiršti. Žinau, kuriuo momentu man paskambins. Viską papasakoju iki smulkmenų. Po pokalbio pati sau sieloje aptarinėju: apie ką kalbėjom, ką pasakiau, o ko nepasakiau. Aš būnu tokia laiminga: man paskambino! Su manimi nori kalbėti! Aš žinau, kad mane išklausys su noru“ – atvirauja Irena, 70-metė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė.

 

Filosofija. „Sidabrinę liniją“ 2016 metais įkūrė ir jos veiklą administruoja M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Savo veikla norime laužyti nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėti pozityviosios senatvės idėjas. Siekiame, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o vyresnio amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis.

Pokalbiai apie viską. „Sidabrinė linija“ – tai nemokami draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms. Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti bendraujant tarpusavyje ar su mūsų savanoriais. Jei slegia sunkūs išgyvenimai, suteikiame emocinę pagalbą. Jei kamuoja neatsakyti klausimai – kartu surandame atsakymus.

Pašnekovo portretas. „Sidabrinės linijos“ draugystės pokalbius dažniausiai renkasi žmonės, kurie pasižymi prastesne fizine ir emocine sveikata, išgyvena stiprų vienišumo jausmą. Mūsų tęstiniai tyrimai atskleidžia, jog net 40 % „Sidabrinės linijos“ pašnekovų dažnai jaučiasi vieniši, tuo tarpu bendrai Lietuvoje taip jaučiasi tik 9 % vyresnio amžiaus žmonių.

Per kelerius „Sidabrinės linijos“ veiklos metus išryškėjo ir tipinis mūsų pašnekovo, besiilginčio pokalbių ir socialinio kontakto, portretas − tai 70 ir daugiau metų sulaukusi moteris, našlė, turinti aukštąjį išsilavinimą, gyvenanti viena, mieste, daugiabutyje, susidurianti su fizinės ir psichologinės sveikatos iššūkiais. Pastebime, jog kuo „Sidabrinės linijos“ pašnekovas vienišesnis, depresyvesnis, prasčiau vertina savo gyvenimo kokybę, tuo jo bendravimas „Sidabrinėje linijoje“ intensyvesnis. Mūsų kasdienė praktika rodo, jog žmonės, įsitraukdami į draugystės pokalbius, jaučiasi ne tokie vieniši, o gerėjanti nuotaika padeda atgauti ir fizines jėgas.

Socialinis poveikis. Jau daugiau nei 5 500 vyresnio amžiaus žmonių naudojasi „Sidabrine linija“, juos kalbina ir su jais bendrauja per 600 savanorių iš visos Lietuvos. Visi kartu mūsų pašnekovai jau kalbėjosi kone 140 000 kartų, o pokalbių trukmė siekia beveik 3 000 000 minučių. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo ir socialinės atskirties mažinimo – įrodymas!

Kviečiame palaikyti „Sidabrinę liniją“  ir kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016