SIDABRINĖ LINIJA

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

„Aš labai laukiu trečiadienių ir galvoju, kaip nepamiršti. Žinau, kuriuo momentu man paskambins. Viską papasakoju iki smulkmenų. Po pokalbio pati sau sieloje aptarinėju: apie ką kalbėjom, ką pasakiau, o ko nepasakiau. Aš būnu tokia laiminga: man paskambino! Su manimi nori kalbėti! Aš žinau, kad mane išklausys su noru“ – atvirauja Irena, 70-metė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė.

 

Filosofija. „Sidabrinę liniją“ 2016 metais įkūrė ir jos veiklą administruoja M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Savo veikla norime laužyti nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėti pozityviosios senatvės idėjas. Siekiame, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o vyresnio amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis.

Pokalbiai apie viską. „Sidabrinė linija“ – tai nemokami draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms. Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti bendraujant tarpusavyje ar su mūsų savanoriais. Jei slegia sunkūs išgyvenimai, suteikiame emocinę pagalbą. Jei kamuoja neatsakyti klausimai – kartu surandame atsakymus.

Pašnekovo portretas. „Sidabrinės linijos“ draugystės pokalbius dažniausiai renkasi žmonės, kurie pasižymi prastesne fizine ir emocine sveikata, išgyvena stiprų vienišumo jausmą. Mūsų tęstiniai tyrimai atskleidžia, jog net 40 % „Sidabrinės linijos“ pašnekovų dažnai jaučiasi vieniši, tuo tarpu bendrai Lietuvoje taip jaučiasi tik 9 % vyresnio amžiaus žmonių.

Per kelerius „Sidabrinės linijos“ veiklos metus išryškėjo ir tipinis mūsų pašnekovo, besiilginčio pokalbių ir socialinio kontakto, portretas − tai 70 ir daugiau metų sulaukusi moteris, našlė, turinti aukštąjį išsilavinimą, gyvenanti viena, mieste, daugiabutyje, susidurianti su fizinės ir psichologinės sveikatos iššūkiais. Pastebime, jog kuo „Sidabrinės linijos“ pašnekovas vienišesnis, depresyvesnis, prasčiau vertina savo gyvenimo kokybę, tuo jo bendravimas „Sidabrinėje linijoje“ intensyvesnis. Mūsų kasdienė praktika rodo, jog žmonės, įsitraukdami į draugystės pokalbius, jaučiasi ne tokie vieniši, o gerėjanti nuotaika padeda atgauti ir fizines jėgas.

Socialinis poveikis. Jau daugiau nei 5 500 vyresnio amžiaus žmonių naudojasi „Sidabrine linija“, juos kalbina ir su jais bendrauja per 600 savanorių iš visos Lietuvos. Visi kartu mūsų pašnekovai jau kalbėjosi kone 140 000 kartų, o pokalbių trukmė siekia beveik 3 000 000 minučių. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo ir socialinės atskirties mažinimo – įrodymas!

Kviečiame palaikyti „Sidabrinę liniją“  ir kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016