SIDABRINĖ LINIJA

Sidabrinė linija
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

„Aš labai laukiu trečiadienių ir galvoju, kaip nepamiršti. Žinau, kuriuo momentu man paskambins. Viską papasakoju iki smulkmenų. Po pokalbio pati sau sieloje aptarinėju: apie ką kalbėjom, ką pasakiau, o ko nepasakiau. Aš būnu tokia laiminga: man paskambino! Su manimi nori kalbėti! Aš žinau, kad mane išklausys su noru“ – atvirauja Irena, 70-metė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė.

 

Filosofija. „Sidabrinę liniją“ 2016 metais įkūrė ir jos veiklą administruoja M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Savo veikla norime laužyti nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėti pozityviosios senatvės idėjas. Siekiame, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o vyresnio amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis.

Pokalbiai apie viską. „Sidabrinė linija“ – tai nemokami draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms. Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti bendraujant tarpusavyje ar su mūsų savanoriais. Jei slegia sunkūs išgyvenimai, suteikiame emocinę pagalbą. Jei kamuoja neatsakyti klausimai – kartu surandame atsakymus.

Pašnekovo portretas. „Sidabrinės linijos“ draugystės pokalbius dažniausiai renkasi žmonės, kurie pasižymi prastesne fizine ir emocine sveikata, išgyvena stiprų vienišumo jausmą. Mūsų tęstiniai tyrimai atskleidžia, jog net 40 % „Sidabrinės linijos“ pašnekovų dažnai jaučiasi vieniši, tuo tarpu bendrai Lietuvoje taip jaučiasi tik 9 % vyresnio amžiaus žmonių.

Per kelerius „Sidabrinės linijos“ veiklos metus išryškėjo ir tipinis mūsų pašnekovo, besiilginčio pokalbių ir socialinio kontakto, portretas − tai 70 ir daugiau metų sulaukusi moteris, našlė, turinti aukštąjį išsilavinimą, gyvenanti viena, mieste, daugiabutyje, susidurianti su fizinės ir psichologinės sveikatos iššūkiais. Pastebime, jog kuo „Sidabrinės linijos“ pašnekovas vienišesnis, depresyvesnis, prasčiau vertina savo gyvenimo kokybę, tuo jo bendravimas „Sidabrinėje linijoje“ intensyvesnis. Mūsų kasdienė praktika rodo, jog žmonės, įsitraukdami į draugystės pokalbius, jaučiasi ne tokie vieniši, o gerėjanti nuotaika padeda atgauti ir fizines jėgas.

Socialinis poveikis. Jau kone 5 000 vyresnio amžiaus žmonių naudojasi „Sidabrine linija“, juos kalbina ir su jais bendrauja per 600 savanorių iš visos Lietuvos. Visi kartu mūsų pašnekovai jau kalbėjosi daugiau nei 100 000 kartų, o pokalbių trukmė siekia beveik 37 000 valandų. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo ir socialinės atskirties mažinimo – įrodymas!

Kviečiame palaikyti „Sidabrinę liniją“  ir kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016