SIDABRINĖ LINIJA

SIDABRINĖ LINIJA

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas

„Aš labai laukiu trečiadienių ir galvoju, kaip nepamiršti. Žinau, kuriuo momentu man paskambins. Viską papasakoju iki smulkmenų. Po pokalbio pati sau sieloje aptarinėju: apie ką kalbėjom, ką pasakiau, o ko nepasakiau. Aš būnu tokia laiminga: man paskambino! Su manimi nori kalbėti! Aš žinau, kad mane išklausys su noru“ – atvirauja Irena, 70-metė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė.

 

Filosofija. „Sidabrinę liniją“ 2016 metais įkūrė ir jos veiklą administruoja M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Savo veikla norime laužyti nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėti pozityviosios senatvės idėjas. Siekiame, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o vyresnio amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis.

Pokalbiai apie viską. „Sidabrinė linija“ – tai nemokami draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms. Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti bendraujant tarpusavyje ar su mūsų savanoriais. Jei slegia sunkūs išgyvenimai, suteikiame emocinę pagalbą. Jei kamuoja neatsakyti klausimai – kartu surandame atsakymus.

Pašnekovo portretas. „Sidabrinės linijos“ draugystės pokalbius dažniausiai renkasi žmonės, kurie pasižymi prastesne fizine ir emocine sveikata, išgyvena stiprų vienišumo jausmą. Mūsų tęstiniai tyrimai atskleidžia, jog net 40 % „Sidabrinės linijos“ pašnekovų dažnai jaučiasi vieniši, tuo tarpu bendrai Lietuvoje taip jaučiasi tik 9 % vyresnio amžiaus žmonių.

Per kelerius „Sidabrinės linijos“ veiklos metus išryškėjo ir tipinis mūsų pašnekovo, besiilginčio pokalbių ir socialinio kontakto, portretas − tai 70 ir daugiau metų sulaukusi moteris, našlė, turinti aukštąjį išsilavinimą, gyvenanti viena, mieste, daugiabutyje, susidurianti su fizinės ir psichologinės sveikatos iššūkiais. Pastebime, jog kuo „Sidabrinės linijos“ pašnekovas vienišesnis, depresyvesnis, prasčiau vertina savo gyvenimo kokybę, tuo jo bendravimas „Sidabrinėje linijoje“ intensyvesnis. Mūsų kasdienė praktika rodo, jog žmonės, įsitraukdami į draugystės pokalbius, jaučiasi ne tokie vieniši, o gerėjanti nuotaika padeda atgauti ir fizines jėgas.

Socialinis poveikis. Jau daugiau nei 5 500 vyresnio amžiaus žmonių naudojasi „Sidabrine linija“, juos kalbina ir su jais bendrauja per 600 savanorių iš visos Lietuvos. Visi kartu mūsų pašnekovai jau kalbėjosi kone 140 000 kartų, o pokalbių trukmė siekia beveik 3 000 000 minučių. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo ir socialinės atskirties mažinimo – įrodymas!

Kviečiame palaikyti „Sidabrinę liniją“  ir kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Dalyvumo nustatymo ir dėl to kylančių ginčų klausimų sprendimas
Nuo 2024-01-01 pasikeitė negalios nustatymo tvarka bei ginčų dėl dalyvumo nustatymo sprendimas. Siekiant keistis informacija įkurta Facebook grupė.
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016