SIDABRINĖ LINIJA

SIDABRINĖ LINIJA

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

„Aš labai laukiu trečiadienių ir galvoju, kaip nepamiršti. Žinau, kuriuo momentu man paskambins. Viską papasakoju iki smulkmenų. Po pokalbio pati sau sieloje aptarinėju: apie ką kalbėjom, ką pasakiau, o ko nepasakiau. Aš būnu tokia laiminga: man paskambino! Su manimi nori kalbėti! Aš žinau, kad mane išklausys su noru“ – atvirauja Irena, 70-metė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė.

 

Filosofija. „Sidabrinę liniją“ 2016 metais įkūrė ir jos veiklą administruoja M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Savo veikla norime laužyti nusistovėjusius stereotipus apie senatvę ir seną žmogų, puoselėti pozityviosios senatvės idėjas. Siekiame, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, kurioje kiekvienam būtų gera senti, o vyresnio amžiaus žmogus būtų neatskiriama ir svarbi visuomenės dalis.

Pokalbiai apie viską. „Sidabrinė linija“ – tai nemokami draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms. Siūlome galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti bendraujant tarpusavyje ar su mūsų savanoriais. Jei slegia sunkūs išgyvenimai, suteikiame emocinę pagalbą. Jei kamuoja neatsakyti klausimai – kartu surandame atsakymus.

Pašnekovo portretas. „Sidabrinės linijos“ draugystės pokalbius dažniausiai renkasi žmonės, kurie pasižymi prastesne fizine ir emocine sveikata, išgyvena stiprų vienišumo jausmą. Mūsų tęstiniai tyrimai atskleidžia, jog net 40 % „Sidabrinės linijos“ pašnekovų dažnai jaučiasi vieniši, tuo tarpu bendrai Lietuvoje taip jaučiasi tik 9 % vyresnio amžiaus žmonių.

Per kelerius „Sidabrinės linijos“ veiklos metus išryškėjo ir tipinis mūsų pašnekovo, besiilginčio pokalbių ir socialinio kontakto, portretas − tai 70 ir daugiau metų sulaukusi moteris, našlė, turinti aukštąjį išsilavinimą, gyvenanti viena, mieste, daugiabutyje, susidurianti su fizinės ir psichologinės sveikatos iššūkiais. Pastebime, jog kuo „Sidabrinės linijos“ pašnekovas vienišesnis, depresyvesnis, prasčiau vertina savo gyvenimo kokybę, tuo jo bendravimas „Sidabrinėje linijoje“ intensyvesnis. Mūsų kasdienė praktika rodo, jog žmonės, įsitraukdami į draugystės pokalbius, jaučiasi ne tokie vieniši, o gerėjanti nuotaika padeda atgauti ir fizines jėgas.

Socialinis poveikis. Jau daugiau nei 5 500 vyresnio amžiaus žmonių naudojasi „Sidabrine linija“, juos kalbina ir su jais bendrauja per 600 savanorių iš visos Lietuvos. Visi kartu mūsų pašnekovai jau kalbėjosi kone 140 000 kartų, o pokalbių trukmė siekia beveik 3 000 000 minučių. Tai geriausias mūsų kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo ir socialinės atskirties mažinimo – įrodymas!

Kviečiame palaikyti „Sidabrinę liniją“  ir kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija - ne pelno siekianti organizacija, kuri nuo 1990 m. kruopščiai rūpinasi senosiomis sostinės nekropolijomis.
„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)
„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)
Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio ugdytiniai užmezgė draugystę su mažaisiais draugais - beglobiais gyvūnais. Mums tai rūpi!
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016