Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi

Lietuvos autizmo asociacija "Lietaus vaikai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pasaulyje 1 iš 6 iš asmenų turi negalią. Manoma, kad iki 80 proc. turi būtent nematomą negalią, o tai sudaro daugiau nei 1 milijardą žmonių. Nematoma negalia gali būti pati įvairiausia – kalbos, klausos, regėjimo, psichikos sveikatos sutrikimų, įvairios ligos.

Autizmas yra viena iš nematomų negalių. Autistiški asmenys neišsiskiria išvaizda, tačiau gali pasižymėti neįprastu elgesiu, gestikuliavimu, sunkumais užmegzti ir palaikyti kontaktą ar pan. Tėvai, auginantys autistiškus vaikus, viešose vietose dažnai susiduria su neigiamais žvilgsniais, replikomis, jei vaiką ištinka sensorinė perkrova – kas iš šono gali atrodyti, kaip vaikiškas užsispyrimas, tačiau komentarai iš šono tik dar labiau blogina situaciją. Tai lemia, kad tėvai vis rečiau nori išeiti iš namų ir veda juos į socialinę izoliaciją.

Pasitelkus tarptautiniu mastu žinomą ir atpažįstamą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi, o paslaugos, dalyvavimas viešajame gyvenime būtų kuo geresnis, jų poreikiai atpažįstami, tėvai nesmerkiami dėl vaikų elgesio.

Nematomos negalios saulėgrąžos iniciatyvos plėtrą Lietuvoje vykdo asociacija nuo 2023 m. Iniciatyva buvo pradėta įgyvendinti 2016 metų Jungtinės Karalystės Gatviko oro uoste ir dabar tai tarptautiniu mastu atpažįstamas ženklas, asociacija yra oficialus Hidden disabilities network tinklo dalyvis.

Pradėjus intensyviai komunikuoti apie nematomos negalios saulėgrąžos juostelę 2023’05-2024’05 laikotarpiu nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje sugeneruota apie 68 paminėjimų (pranešimai spaudai, interviu radijo ir TV laidose).

Užmegztos partnerystės su verslais, kuriuose mūsų inicijavimo dėka nematomą negalią turintys asmenys yra matomi:

1. Vienas didžiųjų Vilniaus prekybos centrų – paskelbė tylos apsipirkimo valandas, kad sensorinius iššūkius patiriantys asmenys, galėtų ramiai lankytis prekybos centre, taip pat dalina nematomos negalios saulėgrąžos juosteles;

2. Viename iš vaistinių tinklų, nematomą negalią turintys asmenys yra matomi, gali būti praleidžiami be eilės. Informacija apie nematomos negalios juostelę sukasi kasdien kiekvienoje mūsų tinklo vaistinėje, kurių šiuo metu yra apie 350, o informacija buvo spausdinama jų žurnaliuke, išplatintas visoje Lietuvoje – tiražas apie 400 tūkst.

3. 18 optikos salonų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Kėdainiuose, galima atsiimti nematomos negalios juostelę;

4. Vienas didžiausių telekomunikacijų teikėjas – visuose salonuose, galima atsiimti jų klientams nematomos negalios saulėgrąžos juostelę.

Toliau bendradarbiaujame su įvairiais verslais ir organizacijomis, siekdami, kad kuo daugiau vietų visoje Lietuvoje būtų atpažįstamas Nematomos negalios saulėgrąžos ženklas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016