Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”

Laima Ivašauskienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Veiklių alytiškių iniciatyva – pasidalinti savo mintimis, kolekcijomis, hobiais, darbais su globojamais vaikais, kurie ne pagal savo amžių patyrė stiprius gyvenimo išbandymus, ir jų globėjų šeimos nariais. 2023 m. pradėtos vykdyti veiklos, skirtos globojamiems vaikams tęsiasi ir 2024 m. Veiklomis siekiama skatinti globojamus vaikus svajoti, stiprinti vaikų kūrybiškumą, didinti saviraiškos galimybes, padėti ugdyti asmenines ir socialines kompetencijas, bendravimo įgūdžius. Neabejingais liko ir aktyvūs miesto ir rajono gyventojai, kurie vaikams dovanojo žaislus (iniciatyva – tvarus žaislų naudojimas). Veiklų tikslas – pažintiniai susitikimai su globėjų šeimomis, jų pagerbimas už vaikams atvertas namų ir širdies duris, asmeninių padėkų įteikimas, pramogų suteikimas vaikams, vaikų svajonių, užrašytų ant spalvingų širdelių surinkimas. Susitikimų metu, pagal galimybes, įgyvendintos vaikų svajonės ir dovanų pavidalu įteiktos jiems, surengtos pramoginės edukacinės programos: sportinių motorlaivių, senovinių automobilių ir motociklų, lietuvių liaudies žaidimų su etnografiniu ansambliu „Šilagėlė“,, lauko pramogos, vaišės vaikams ir jų globėjams. Pateikti susitikimų organizatorių pavydžiai, kuomet svajonės virsta realybe.

2024 metams suorganizuotas metinis Alytaus miesto ir rajono globojamų ir globėjų vaikų piešimo darbų konkursas ir darbų paroda „KETURI METŲ LAIKAI VAIKŲ SVAJONĖSE“. Vaikais etapais pieš savo svajonių pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Konkurso pabaigoje, vyks visų vaikų darbų paroda. Konkurso tikslas – skatinti vaikų saviraišką. Piešdamas vaikas mokosi susikaupti, pažinti save, lavina mąstymą, vaizduotę, rankos judesius, atmintį, požiūrį į supantį pasaulį.

2024 m. gegužės 20 d., drauge su iniciatyviais Alytaus miesto, rajono gyventojais bei globojamais ir globėjų vaikais, Alytaus miestui padovanotas Kneipo takas. Iniciatyvos svarba – bendra veikla žmonių gerovei. Išskirtinis vaikų indėlis yra bendrai rinkti kankorėžiai, vieningam tikslui pasiekti.

Džiaugiamės vaikų ir miesto gerovei subūrę iki 50 fizinių ir juridinių asmenų, susitikimų dalyvių skaičius iki 100 globojamų vaikų ir jų globėjų. Vaikai –mūsų šalies ateitis.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016