Lithuanian Days Aotearoa

Lithuanian Society of New Zealand Incorporated
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Trijų didelių renginių ciklas, pavadintas Lithuanian Days Aotearoa, prasidėjo Oklende birželio 4 d. Martyno Plepio fotografijų paroda „Mano Modernizmas“. Ši paroda buvo įtraukta į „Auckland Festival of Photography“ programą, tarpininkaujant Kaunas Kultūros Sostinė 2022. Per parodos šventinį uždarymą  Naujojoje Zelandijoje gyvenanti lietuvė Inora Flowers atliko savo muzikinius kūrinius. Ambasadorius Darius Degutis susirinkusiems svečiams kalbėjo apie geopolitinių įvykių svarbą. Milda Klazinga pagamino ženkliukus su Ukrainos vėliavos spalvomis ir tokiu būdu prisidėjo prie labdaringos veiklos Ukrainai paremti. Mažieji bendruomenės nariai buvo skatinami dalyvauti piešinių konkuse „Lietuviška vaikystė Naujojoje Zelandijoje“. Fotografijų aukcionas iš viso surinko 1,584.13 NZD. Visos lėšos buvo persiųstos „Mėlyna ir geltona“ organizacijai.

Liepos 17 d pristatytas lietuviškas kinas – „Drugelio Širdis“, „Mariupolis“, „Jonas Mekas 100!“, Piligrimai. Tarp seansų Marina Paliukova pravedė tvaraus meno dirbtuves, sudomindama ir įtraukdama jaunuosius žiūrovus pamėginti kurti iš mus supančios gamtos dovanų. Per festivalio šventinę dalį pasiklausėme Simonos Smirnovos koncerto. Dviejų Q&A metu vyko gyva diskusija apie Jono Meko kūrybą ir „Piligrimų“ pastatymą. Manto Kvedaravičiaus dokumentinis filmas „Mariupolis“ surinko 2300NZD Ukrainos palaikymui.

Liepos 23 d. Simona Smirnova pravedė sutartinių dainavimo dirbtuves. Vietos muzikos mylėtojai turėjo progos susipažinti ir išmokti keletą sutartinių. Simona taip pat supažindino su sutartinių ypatumais, jų tradicijomis ir atlikimu. Susirinko įvairaus amžiaus, profesijų ir pomėgių oklendiečiai. Bendras kūrybinis darbas labai suartino visus dalyvius. Sesijos pabaigoje jie visi džiaugsmingai atliko išmoktų sutartinių pasirodymą. 

Lithuanian Days Aotearoa buvo didžiausias Naujosios Zelandijos Lietuvių bendruomenės projektas supažindinantis oklendiečius su Lietuvos kūrėjais ir kultūra bei sutelkiantis vietos lietuvius, atskleidžiantis jų talentus. Projekto vadovė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis nusipelno ypatingos padėkos organizuojant visus šio festivalio renginius.

Lithuanian Days Aotearoa renginių ciklas išaugo iš 2021-ųjų metų Eglės sumanyto pirmojo lietuviškų filmų festivalio didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Auckland’e. 2022 m. jos pastangų dėka praplėtėme veiklą, įtraukdami daugiau renginių. 

Už Lietuvos vardo platinimą Naujojoje Zelandijoje esame labai dėkingi Eglei Šimkevičiūtei-Kulvelis. Jos rūpesčiu gavome Kutūros Tarybos ir Lietuvių Fondo paramą. Tai suteikė galimybę pristatyti lietuvių kūrėjų darbus tolimiausiame pasaulio krašte. Nepaisant siautėjančios pandemijos visi planuoti renginiai įvyko su didžiuliu pasisekimu.

Susipažinti su projektu plačiau galima čia: https://www.facebook.com/search/top?q=lithuanian%20days%20aotearoa

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016