Lithuanian Days Aotearoa

Lithuanian Society of New Zealand Incorporated
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Trijų didelių renginių ciklas, pavadintas Lithuanian Days Aotearoa, prasidėjo Oklende birželio 4 d. Martyno Plepio fotografijų paroda „Mano Modernizmas“. Ši paroda buvo įtraukta į „Auckland Festival of Photography“ programą, tarpininkaujant Kaunas Kultūros Sostinė 2022. Per parodos šventinį uždarymą  Naujojoje Zelandijoje gyvenanti lietuvė Inora Flowers atliko savo muzikinius kūrinius. Ambasadorius Darius Degutis susirinkusiems svečiams kalbėjo apie geopolitinių įvykių svarbą. Milda Klazinga pagamino ženkliukus su Ukrainos vėliavos spalvomis ir tokiu būdu prisidėjo prie labdaringos veiklos Ukrainai paremti. Mažieji bendruomenės nariai buvo skatinami dalyvauti piešinių konkuse „Lietuviška vaikystė Naujojoje Zelandijoje“. Fotografijų aukcionas iš viso surinko 1,584.13 NZD. Visos lėšos buvo persiųstos „Mėlyna ir geltona“ organizacijai.

Liepos 17 d pristatytas lietuviškas kinas – „Drugelio Širdis“, „Mariupolis“, „Jonas Mekas 100!“, Piligrimai. Tarp seansų Marina Paliukova pravedė tvaraus meno dirbtuves, sudomindama ir įtraukdama jaunuosius žiūrovus pamėginti kurti iš mus supančios gamtos dovanų. Per festivalio šventinę dalį pasiklausėme Simonos Smirnovos koncerto. Dviejų Q&A metu vyko gyva diskusija apie Jono Meko kūrybą ir „Piligrimų“ pastatymą. Manto Kvedaravičiaus dokumentinis filmas „Mariupolis“ surinko 2300NZD Ukrainos palaikymui.

Liepos 23 d. Simona Smirnova pravedė sutartinių dainavimo dirbtuves. Vietos muzikos mylėtojai turėjo progos susipažinti ir išmokti keletą sutartinių. Simona taip pat supažindino su sutartinių ypatumais, jų tradicijomis ir atlikimu. Susirinko įvairaus amžiaus, profesijų ir pomėgių oklendiečiai. Bendras kūrybinis darbas labai suartino visus dalyvius. Sesijos pabaigoje jie visi džiaugsmingai atliko išmoktų sutartinių pasirodymą. 

Lithuanian Days Aotearoa buvo didžiausias Naujosios Zelandijos Lietuvių bendruomenės projektas supažindinantis oklendiečius su Lietuvos kūrėjais ir kultūra bei sutelkiantis vietos lietuvius, atskleidžiantis jų talentus. Projekto vadovė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis nusipelno ypatingos padėkos organizuojant visus šio festivalio renginius.

Lithuanian Days Aotearoa renginių ciklas išaugo iš 2021-ųjų metų Eglės sumanyto pirmojo lietuviškų filmų festivalio didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Auckland’e. 2022 m. jos pastangų dėka praplėtėme veiklą, įtraukdami daugiau renginių. 

Už Lietuvos vardo platinimą Naujojoje Zelandijoje esame labai dėkingi Eglei Šimkevičiūtei-Kulvelis. Jos rūpesčiu gavome Kutūros Tarybos ir Lietuvių Fondo paramą. Tai suteikė galimybę pristatyti lietuvių kūrėjų darbus tolimiausiame pasaulio krašte. Nepaisant siautėjančios pandemijos visi planuoti renginiai įvyko su didžiuliu pasisekimu.

Susipažinti su projektu plačiau galima čia: https://www.facebook.com/search/top?q=lithuanian%20days%20aotearoa

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016