Lithuanian Days Aotearoa

Lithuanian Society of New Zealand Incorporated
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Trijų didelių renginių ciklas, pavadintas Lithuanian Days Aotearoa, prasidėjo Oklende birželio 4 d. Martyno Plepio fotografijų paroda „Mano Modernizmas“. Ši paroda buvo įtraukta į „Auckland Festival of Photography“ programą, tarpininkaujant Kaunas Kultūros Sostinė 2022. Per parodos šventinį uždarymą  Naujojoje Zelandijoje gyvenanti lietuvė Inora Flowers atliko savo muzikinius kūrinius. Ambasadorius Darius Degutis susirinkusiems svečiams kalbėjo apie geopolitinių įvykių svarbą. Milda Klazinga pagamino ženkliukus su Ukrainos vėliavos spalvomis ir tokiu būdu prisidėjo prie labdaringos veiklos Ukrainai paremti. Mažieji bendruomenės nariai buvo skatinami dalyvauti piešinių konkuse „Lietuviška vaikystė Naujojoje Zelandijoje“. Fotografijų aukcionas iš viso surinko 1,584.13 NZD. Visos lėšos buvo persiųstos „Mėlyna ir geltona“ organizacijai.

Liepos 17 d pristatytas lietuviškas kinas – „Drugelio Širdis“, „Mariupolis“, „Jonas Mekas 100!“, Piligrimai. Tarp seansų Marina Paliukova pravedė tvaraus meno dirbtuves, sudomindama ir įtraukdama jaunuosius žiūrovus pamėginti kurti iš mus supančios gamtos dovanų. Per festivalio šventinę dalį pasiklausėme Simonos Smirnovos koncerto. Dviejų Q&A metu vyko gyva diskusija apie Jono Meko kūrybą ir „Piligrimų“ pastatymą. Manto Kvedaravičiaus dokumentinis filmas „Mariupolis“ surinko 2300NZD Ukrainos palaikymui.

Liepos 23 d. Simona Smirnova pravedė sutartinių dainavimo dirbtuves. Vietos muzikos mylėtojai turėjo progos susipažinti ir išmokti keletą sutartinių. Simona taip pat supažindino su sutartinių ypatumais, jų tradicijomis ir atlikimu. Susirinko įvairaus amžiaus, profesijų ir pomėgių oklendiečiai. Bendras kūrybinis darbas labai suartino visus dalyvius. Sesijos pabaigoje jie visi džiaugsmingai atliko išmoktų sutartinių pasirodymą. 

Lithuanian Days Aotearoa buvo didžiausias Naujosios Zelandijos Lietuvių bendruomenės projektas supažindinantis oklendiečius su Lietuvos kūrėjais ir kultūra bei sutelkiantis vietos lietuvius, atskleidžiantis jų talentus. Projekto vadovė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis nusipelno ypatingos padėkos organizuojant visus šio festivalio renginius.

Lithuanian Days Aotearoa renginių ciklas išaugo iš 2021-ųjų metų Eglės sumanyto pirmojo lietuviškų filmų festivalio didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Auckland’e. 2022 m. jos pastangų dėka praplėtėme veiklą, įtraukdami daugiau renginių. 

Už Lietuvos vardo platinimą Naujojoje Zelandijoje esame labai dėkingi Eglei Šimkevičiūtei-Kulvelis. Jos rūpesčiu gavome Kutūros Tarybos ir Lietuvių Fondo paramą. Tai suteikė galimybę pristatyti lietuvių kūrėjų darbus tolimiausiame pasaulio krašte. Nepaisant siautėjančios pandemijos visi planuoti renginiai įvyko su didžiuliu pasisekimu.

Susipažinti su projektu plačiau galima čia: https://www.facebook.com/search/top?q=lithuanian%20days%20aotearoa

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016