Sūdavos kaimo bendruomenė

Sūdavos kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Mūsų bendruomenės pagrindinis tikslas – suburti šeimas ir paskatinti jas tarpusavio bendravimui, per kūrybines veiklas, keliones, įvairias iniciatyvas, vaikų ir šeimos stovyklas. Skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę, puoselėti tradicijas, taip pat skleisti sveikos gyvensenos idėjas.

Bendruomenė nuo 2020 metų įsteigusi vaikų dienos centrą „Ateitis“ , mūsų centre renkasi bendruomenės teritorijoje gyvenantys 6-18 metų vaikai ir jaunimas. Čia mes kartu leidžiame laiką, dalinamės savo patirtimis ir augame kaip bendruomenė. Žinoma, centro veikla nebūtų įmanoma be bendruomenės pirmininkės Ritos, savanorių bei vyresnių vaikų įsitraukimo.

Kaip ir tradicija, liepos mėnesį, tapo organizuojamos vaikų dienos stovyklos. Bet plečiantis veikloms – praeitais metais pirmą kartą organizavome šeimų stovyklą „Šeimos stiprybė – bendrystė“. Dienos stovykloje dalyvavo 60 vaikų ir paauglių kartu su savo tėveliais ir seneliais, tarp kurių ir sugrįžusieji trumpam atostogų ir užsienio šalių. Šios stovyklos pagrindinis tikslas buvo suburti šeimas ir paskatinti jas tarpusavio bendravimui, skatinti šeimų bendrystę. Taip pat klausėme ir sveikai gyvensenai propaguoti skirtas paskaitas. Veiklas dalinai finansavo Vilkaviškio rajono savivaldybė.

Šeimų stovykla organizuota pirmą kartą, tačiau susilaukė didesnio susidomėjimo ir dalyvių skaičiaus nei tikėtasi, tikriausiai dėl anksčiau, tik vaikams, organizuotų stovyklų. Smagu kai stovyklos metu mezgėsi naujos pažintys ir draugystės, o kiekvienas dalyvis kasdien į namus grįždavo kupinas gerų emocijų ir patirčių.

Kadangi, mūsų bendruomenė šiais metais švęs savo jau 22 gimtadienį, kasmet vis augdami kaip bendruomenė, didiname ir patirtį, kurios semiamės iš aplinkinių ir kitų rajonų bendruomenių, tarptautinių projektų, seminarų. Kasmet teikiame projektus Vilkaviškio rajono savivaldybei, taip pat Vilkaviškio krašto VVG, Žemės ūkio ministerijai.

Nuo 2020 m. Sūdavos kaimo bendruomenė įgyvendina projektą „Socialinės paslaugos kaimo gyventojams“, kurio dėka buvo įruošta virtuvėlė, skalbykla. Įsigyta termo masažinė lova, limfodrenažo aparatas, Bioptron lempa. Pernai metais įgyvendinti projektai „Laisvalaikio ir poilsio erdvės įrengimas Sūdavos kaime“, „Šeimos stiprybė – bendrystė“.

Prieš didžiąsias metų šventes nepamirštame senjorų bei nepasiturinčių, kartu su Raudonojo kryžiaus savanoriais lankome ir nudžiuginame dovanėlėmis.

Organizuojame edukacijas, seminarus bei įvairiausius užsiėmimus, visiems bendruomeniečiams. Keliaujame, dirbame, pramogaujame – nesvarbu ką veiktume, mes visada randame laiko pasibūti kartu, taip stiprinant bendruomeniškumą, pilietiškumą, savanorystę ir bendravimą tarp kartų.

Juk mūsų jaunimas tik turėdamas gražius bendravimo pavyzdžius ir toliau puoselės mūsų visų tradicijas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
Sangrūdos parkas
Sangrūdos parkas
,,Sangrūdos parko" - viešosios poilsio ir pramogų erdvės kūrimas.
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016