Šiaudiniškių kaimo bendruomenė

Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2003 m. įsteigta Šiaudiniškių kaimo bendruomenė. Bendruomenės įkūrėjas ir pirmasis pirmininkas Šiaudiniškių kaimo gyventojas Zenonas Žaldokas.

Nuo 2006 m. bendruomenės pirmininko pareigas iki dabar eina šio kaimo gyventoja Irena Senkuvienė. Bendruomenėje veikia Taryba, kurią sudaro 8 asmenys.

Bendruomenės veiklos tikslai: vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, rūpintis ir ginti jų teises, palaikyti ir plėtoti kaimo infrastruktūrą, organizuoti kaimo vaikų ir jaunimo užimtumą, rūpintis pagyvenusių ir senyvo amžiaus žmonių užimtumu ir slauga, bendradarbiauti su kitom bendruomenėm ar giminingom visuomeninėm organizacijom, kurios veikia Lietuvoje ir kitose šalyse. Šiaudiniškių kaimo bendruomenė organizuoja įvairius renginius, akcijas, paskaitas, šiaurietiškojo ėjimo žygius, išvykas po Lietuvą.

Šiaudiniškiuose, kaip ir kitose Lietuvos seniūnaitijose, renkamas seniūnaitis. Nuo 2017 metų šias pareigas eina vietos gyventoja Eglė Kazakevičienė.

2013 m. Šiaudiniškiuose įsteigtas vaikų dienos centras „Išgirskime kaimo vaiką“, kuris suaktyvino vaikų užimtumą po pamokų ir laisvalaikiu.

Vaikų dienos centre vyksta įvairios veiklos: edukacinės pamokėlės, kūrybiniai užsiėmimai, organizuojamos išvykos į įvairias Lietuvos vietas. Vaikų dienos centre dirba pedagogai, psichologas, socialinis pedagogas, savanoriai. Dienos centro vaikai ruošia savo darbų parodėles.

2013 metais įrengta vaikų žaidimų aikštelė, kurioje vaikai laisvu metu gali sportuoti, užsiimti aktyvia fizine veikla. Taip pat šioje aikštelėje organizuojami įvairūs užsiėmimai, žaidimai ir kitos pramogos.

Šiaudiniškiuose stovi kryžius, kuris lyg vieningumo simbolis dažnai kviečia žmones susiburti. Prie šio kryžiaus dažnai vyksta įvairios akcijos, giedamos giesmės.

Šiaudiniškiuose yra pastatytas rūpintojėlis, kuris simbolizuoja čia gimusius, gyvenusius ir gyvenančius žmones. Prie šio rūpintojėlio žmonės renkasi įvairių švenčių metu, bendrauja, dalinasi prisiminimais.

Šiame kaime stovi Šiaudiniškių dvaras, garsus savo istorija.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
Sangrūdos parkas
Sangrūdos parkas
,,Sangrūdos parko" - viešosios poilsio ir pramogų erdvės kūrimas.
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016