Kultūros kelias Daukantui

Kristina Dorofėjienė

ES Veiklus jaunimas programos remiamas Papilės Simono Daukanto gimnazijos projektas „Kultūros kelias Daukantui“, skirtas jaunimo pilietinės iniciatyvos išraiškai. Kultūros kelias – aštuoniolikos dienų trukusios kelionės (368 km) per Lietuvą pėsčiomis patirtis – XXI amžiaus Lietuvos pažinimas. Sukurtas kelionės filmas „Kultūros kelias Daukantui“. Projekto dalyviai: Lietuvos Respublikos Simono Daukanto vardo mokyklų atstovai, jaunimas, neabejingas Lietuvos kultūrai, istorijai ir mokytojų palaikymo grupė. Dalyvių skaičius: 259.

Papilėje tradiciškai sveikiname Simoną Daukantą gimimo dienos proga – įgyvendiname kūrybinius projektus. O 2013-aisiais spalio 28 dieną šventėme istoriko 220-ąsias gimimo metines. Ta proga parengėme dovaną – sukūrėme filmą apie birželio 15 d. – liepos 2 d. nueitą kelią pėsčiomis iš Papilės į Vilnių. Projektą „Kultūros kelias Daukantui“ inicijavome, o prie mūsų prisijungė Kauno, Vilniaus, Kretingos, Šiaulių Simono Daukanto vardo mokyklų atstovai – sustiprinome draugystę.

Kokia projekto idėja? Prieš 199-erius metus Lietuvos Herodotas – Daukantas – ėjo pėsčiomis per Lietuvą siekti mokslo. Motyvuoti šio istorinio fakto, pasiryžome kultūrinei piligrimystei ir mes. Keliaudami per Lietuvą, susibičiuliavome su bendruomenėmis, pažinome krašto istoriją, išgirdome istorijų apie faktus, tapusius legendomis, – pažinome ir pamilome Lietuvą iš naujo. Kelionės akimirkas sudėjome į filmą „Kultūros kelias Daukantui“, kurį pristatėme spalio 28-ąją baigiamojoje projekto konferencijoje.
Taip netradiciškai paminėjome Lietuvai iškilaus žmogaus 220-ąjį jubiliejų. Lūkesčiai išsipildė. Kitoms kartoms paliekame filmą apie mūsų žygį į Vilnių pėsčiomis, pasidairant į XXI amžiaus Lietuvos kultūros, gamtos objektus, žmones. Užgrūdinome valią, įsitikinome, kad kultūros siekis yra nelengvas, bet labai įdomus. Žygio patirtis mus paskatino būti Lietuvos patriotais. Įveikę iššūkį, sustiprėjome patys – pasitikime savo jėgomis.

Sulaukėme sutiktų žmonių palaikymo: „Neškite Akmenės krašto ir Papilės vardą išdidžiai Simono Daukanto taku“ (Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas); „Lietuvai reikia tokių daugiau žmonių, kurie nori ją išmatuoti savo žingsniais, kartu nešdamiesi puikių idėjų kraitį“ (Tytuvėnų regioninio parko direkcijos darbuotoja Agnė); „Lietuvos jaunime, būkite tokie ištvermingi, kaip Lietuvos partizanai, nebėkite iš Lietuvos, bet kovokite už jos Laisvę“ (partizanų rėmėja Julijona Mikniutė-Petrėtienė), „Šv. Jono Krikštytojo pavyzdys ir malda telaimina S. Daukanto kelio žygeivius – „podvyžnik“us, drąsius Dievo žmones, pasiryžusius kultūrinei piligrimystei“ (Paberžės kunigas Skaidrius), „Jūsų žygis nuostabiai puikus ir originalus. Keliaujantys moksleiviai ir dar daugiaudienį-teminį žygį – tai labai savalaikiška. Jus sveikina ir visiems spaudžia ranką 1976 metų Simono Daukanto tako dalyvis Juozas Dapkevičius. Atstovauju KTU“.

Įvykdėme pavestą misiją: nunešėme iš Papilės į Vilnių, VU Daukanto kiemelį, žemės, išbėrėme prie ąžuolo šaknų – esame jų atžalos; nunešėme į Vilnių Sąjūdžio Trispalvę, kuri buvo iškelta Papilėje 1988 metais. Simboliškas ir sentimentalus žygio antspaudas ateities kartoms paliudija mūsų pilietiškumą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016