Kultūros kelias Daukantui

Kristina Dorofėjienė
Jau palaikė

ES Veiklus jaunimas programos remiamas Papilės Simono Daukanto gimnazijos projektas „Kultūros kelias Daukantui“, skirtas jaunimo pilietinės iniciatyvos išraiškai. Kultūros kelias – aštuoniolikos dienų trukusios kelionės (368 km) per Lietuvą pėsčiomis patirtis – XXI amžiaus Lietuvos pažinimas. Sukurtas kelionės filmas „Kultūros kelias Daukantui“. Projekto dalyviai: Lietuvos Respublikos Simono Daukanto vardo mokyklų atstovai, jaunimas, neabejingas Lietuvos kultūrai, istorijai ir mokytojų palaikymo grupė. Dalyvių skaičius: 259.

Papilėje tradiciškai sveikiname Simoną Daukantą gimimo dienos proga – įgyvendiname kūrybinius projektus. O 2013-aisiais spalio 28 dieną šventėme istoriko 220-ąsias gimimo metines. Ta proga parengėme dovaną – sukūrėme filmą apie birželio 15 d. – liepos 2 d. nueitą kelią pėsčiomis iš Papilės į Vilnių. Projektą „Kultūros kelias Daukantui“ inicijavome, o prie mūsų prisijungė Kauno, Vilniaus, Kretingos, Šiaulių Simono Daukanto vardo mokyklų atstovai – sustiprinome draugystę.

Kokia projekto idėja? Prieš 199-erius metus Lietuvos Herodotas – Daukantas – ėjo pėsčiomis per Lietuvą siekti mokslo. Motyvuoti šio istorinio fakto, pasiryžome kultūrinei piligrimystei ir mes. Keliaudami per Lietuvą, susibičiuliavome su bendruomenėmis, pažinome krašto istoriją, išgirdome istorijų apie faktus, tapusius legendomis, – pažinome ir pamilome Lietuvą iš naujo. Kelionės akimirkas sudėjome į filmą „Kultūros kelias Daukantui“, kurį pristatėme spalio 28-ąją baigiamojoje projekto konferencijoje.
Taip netradiciškai paminėjome Lietuvai iškilaus žmogaus 220-ąjį jubiliejų. Lūkesčiai išsipildė. Kitoms kartoms paliekame filmą apie mūsų žygį į Vilnių pėsčiomis, pasidairant į XXI amžiaus Lietuvos kultūros, gamtos objektus, žmones. Užgrūdinome valią, įsitikinome, kad kultūros siekis yra nelengvas, bet labai įdomus. Žygio patirtis mus paskatino būti Lietuvos patriotais. Įveikę iššūkį, sustiprėjome patys – pasitikime savo jėgomis.

Sulaukėme sutiktų žmonių palaikymo: „Neškite Akmenės krašto ir Papilės vardą išdidžiai Simono Daukanto taku“ (Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas); „Lietuvai reikia tokių daugiau žmonių, kurie nori ją išmatuoti savo žingsniais, kartu nešdamiesi puikių idėjų kraitį“ (Tytuvėnų regioninio parko direkcijos darbuotoja Agnė); „Lietuvos jaunime, būkite tokie ištvermingi, kaip Lietuvos partizanai, nebėkite iš Lietuvos, bet kovokite už jos Laisvę“ (partizanų rėmėja Julijona Mikniutė-Petrėtienė), „Šv. Jono Krikštytojo pavyzdys ir malda telaimina S. Daukanto kelio žygeivius – „podvyžnik“us, drąsius Dievo žmones, pasiryžusius kultūrinei piligrimystei“ (Paberžės kunigas Skaidrius), „Jūsų žygis nuostabiai puikus ir originalus. Keliaujantys moksleiviai ir dar daugiaudienį-teminį žygį – tai labai savalaikiška. Jus sveikina ir visiems spaudžia ranką 1976 metų Simono Daukanto tako dalyvis Juozas Dapkevičius. Atstovauju KTU“.

Įvykdėme pavestą misiją: nunešėme iš Papilės į Vilnių, VU Daukanto kiemelį, žemės, išbėrėme prie ąžuolo šaknų – esame jų atžalos; nunešėme į Vilnių Sąjūdžio Trispalvę, kuri buvo iškelta Papilėje 1988 metais. Simboliškas ir sentimentalus žygio antspaudas ateities kartoms paliudija mūsų pilietiškumą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016