



Kaimo bendruomenė „Nendrinukė”
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė“, bendradarbiaudama su Trakų rajono Rykantų universaliu daugiafunkciu centru, sėkmingai įgyvendino daug projektų, kurie ugdo paauglių, vaikų ir visų bendruomenės narių pilietiškumą.
Ypač mėgstamas ir populiarus yra vaikų liaudiškų šokių kolektyvas, kuris jungia daugiau kaip 50 vaikų iš aplinkinių kaimų, gyvenviečių. Net trys šokėjų grupės parengė programą ir yra atrinktos dalyvauti Šimtmečio dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ šokių dienoje. Kolektyvui yra suteikta I meninio pajėgumo kategorija.
Po pandemijos visi buvome pasiilgę bendravimo, todėl nenuostabu, kad šokančių vaikų, jų tėvelių ir vadovės ryšys yra stiprus ir tvirtas: tėvai nuolat dalyvauja šokių kolektyvų veikloje, prisideda prie išvykų į pasirodymus skirtinguose Lietuvos miestuose organizavimo, padeda vaikams pasirengti pasirodymams, yra aktyvūs sirgaliai, kai šokių kolektyvai dalyvauja konkursuose. Kolektyvo vadovės iniciatyva, tėvai noriai sutiko prisidėti prie kolektyvo, rengdami pasirodymus drauge su šokančiais savo vaikais. Vadovaudamiei kolektyvo šūkiu „Tautinis šokis yra jėga!“ tėvai, drauge su savo vaikas, mokėsi tautinio šokio žingsnių ir elgsenos scenoje.
Kolektyvas kuria naujas ir, be abejo, tęsia senas, jau pamėgtas tradicijas: koncertuoja svečiuose, kviečia koncertuoti bendruomenės renginiuose kitus, panašaus pobūdžio kolektyvus, kasmet rengia tradicinį gimtadienio koncertą, nuolat surenkantį pilnas sales žiūrovų.
Šiais metais gimtadienio koncertas buvo išskirtinis. Vadovės pakviesti, su vaikučiais šoko ir jų tėveliai. Drauge repetuodami, kartu leisdami laisvą laiką tėvai ir vaikai rado naują bendrą veiklą, o tėvai, priešingai nei dažniausiai būna namuose, turėjo atsižvelgti ir į ilgiau šokančių savo vaikų pastabas. Įdomu buvo stebėti, kaip šokantys vaikai mokė savo tėvelius šokio žingsnių, patarė, kaip teisingai apsirengti tautinį kostiumą, kaip nesijaudinti pasirodymo metu ir suvaldyti emocijas.
Bendruomenė yra atvira ir prieinama visiems norintiems prisidėti tiek prie šokėjų, tiek prie savanoriškos bendruomeninės veiklos. Tai buvo, yra ir bus tęstinė veikla, nes vaikai šokti ir judėti nori visada, o tėveliams tai taip patiko, kad nusprendė likti ir šokti toliau.