Kaimo bendruomenė „Nendrinukė“

Aniceta Česnakauskienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Kaimo bendruomenė „Nendrinukė“, bendradarbiaudama su Trakų rajono Rykantų universaliu daugiafunkciu centru, sėkmingai įgyvendino daug projektų, kurie ugdo paauglių, vaikų ir visų bendruomenės narių pilietiškumą.

Ypač mėgstamas ir populiarus yra vaikų liaudiškų šokių kolektyvas, kuris jungia daugiau kaip 50 vaikų iš aplinkinių kaimų, gyvenviečių. Net trys šokėjų grupės parengė programą ir yra atrinktos dalyvauti Šimtmečio dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ šokių dienoje. Kolektyvui yra suteikta I meninio pajėgumo kategorija.

Po pandemijos visi buvome pasiilgę bendravimo, todėl nenuostabu, kad šokančių vaikų, jų tėvelių ir vadovės ryšys yra stiprus ir tvirtas: tėvai nuolat dalyvauja šokių kolektyvų veikloje, prisideda prie išvykų į pasirodymus skirtinguose Lietuvos miestuose organizavimo, padeda vaikams pasirengti pasirodymams, yra aktyvūs sirgaliai, kai šokių kolektyvai dalyvauja konkursuose. Kolektyvo vadovės iniciatyva, tėvai noriai sutiko prisidėti prie kolektyvo, rengdami pasirodymus drauge su šokančiais savo vaikais. Vadovaudamiei kolektyvo šūkiu „Tautinis šokis yra jėga!“ tėvai, drauge su savo vaikas, mokėsi tautinio šokio žingsnių ir elgsenos scenoje.

Kolektyvas kuria naujas ir, be abejo, tęsia senas, jau pamėgtas tradicijas: koncertuoja svečiuose, kviečia koncertuoti bendruomenės renginiuose kitus, panašaus pobūdžio kolektyvus, kasmet rengia tradicinį gimtadienio koncertą, nuolat surenkantį pilnas sales žiūrovų.

Šiais metais gimtadienio koncertas buvo išskirtinis. Vadovės pakviesti, su vaikučiais šoko ir jų tėveliai. Drauge repetuodami, kartu leisdami laisvą laiką tėvai ir vaikai rado naują bendrą veiklą, o tėvai, priešingai nei dažniausiai būna namuose, turėjo atsižvelgti ir į ilgiau šokančių savo vaikų pastabas. Įdomu buvo stebėti, kaip šokantys vaikai mokė savo tėvelius šokio žingsnių, patarė, kaip teisingai apsirengti tautinį kostiumą, kaip nesijaudinti pasirodymo metu ir suvaldyti emocijas.

Bendruomenė yra atvira ir prieinama visiems norintiems prisidėti tiek prie šokėjų, tiek prie savanoriškos bendruomeninės veiklos. Tai buvo, yra ir bus tęstinė veikla, nes vaikai šokti ir judėti nori visada, o tėveliams tai taip patiko, kad nusprendė likti ir šokti toliau.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016