„Saviizoliacija gali būti smagi ir nepamirštama patirtis”

LCC tarptautinis universitetas

LCC tarptautinis universitetas į Covid-19 pandemiją žvelgė ne kaip į nesėkmę, tačiau kaip į galimybę. Kasmet LCC tarptautiniame universitete studijuoja 700 studentų iš daugiau nei 50-ies pasaulio valstybių. Užsieniečiai čia sudaro 76 proc. visų studentų. Todėl 2020-2021 akademinių metų pradžia tapo tikrai kitokia, kai užsienio studentai atvykę į Lietuvą privalėjo izoliuotis.

LCC tarptautiniai studentai savo saviizoliacijos patirtimis griauna nusistovėjusią nuomonę, jog saviizoliacija yra nuobodi ir niūri patirtis, kurią norisi kuo greičiau pamiršti. Universitetas organizavo įvairius iššūkius, nuotolinius susitikimus, paskaitas, net renginius. Arbata ir kava nemokamai buvo tiekiama kasdien, maistas taip pat atkeliaudavo į kambarius. Studentai nuolat gaudavo naujausią informaciją, susijusią su COVID-19 situacija. Darbuotojai ir savanoriai atliko sunkų darbą, stengiantis, kad kitų šalių studentų gyvenimas šiuo laikotarpiu būtų kuo lengvesnis. Net mūvint kaukes ir pirštines bei laikantis saugaus atstumo, trumpi pokalbiai visuomet šildė širdį.

Saviizoliacijos laikotarpiu studentų maitinimu, užimtumu ir gera savijauta rūpinosi per 10 savanorių ir universiteto darbuotojų. Studentus kvietė priimti žingsnių iššūkį, atsispaudimų iššūkį, pasiūlyta naudotis virtualiomis bibliotekos paslaugomis ir skaityti elektronines knygas arba išsirinkti knygą, kurią savanoris atnešdavo ir palikdavo prie kambario durų. Universiteto kapelionas rūpinosi studentų dvasine būsena, o universiteto psichologė kvietė į asmenines konsultacijas. Dauguma studentų teigė, kad saviizoliacijos patirtis LCC buvo įsimintina ir daug pozityvesnė nei jie tikėjosi iš pradžių.

Dvi savaitės be jokio gyvo kontakto su kitais žmonėmis. Draudimas išeiti pasivaikščioti ar pasėdėti kavinėje. Visas šias saviizoliacijos patirtis tikrai norisi kuo greičiau pamiršti. Tačiau LCC tarptautinio universiteto studentai savo saviizoliacijos patirtimis griauna nusistovėjusią nuomonę, jog saviizoliacija yra nuobodi ir niūri patirtis, kurią norisi kuo greičiau pamiršti.

„Saviizoliacijos metu mes turėjome galimybę išlikti aktyvūs. Universitetas organizavo įvairius iššūkius, nuotolinius susitikimus, paskaitas, net renginius. Arbata ir kava mums nemokamai buvo tiekiama kasdien, maistas taip pat atkeliaudavo į kambarius. Esu labai dėkinga universitetui už tai, kad nuolat gaudavome naujausią informaciją, susijusią su COVID-19 situacija, už darbuotojų ir savanorių atliktą sunkų darbą, stengiantis, kad mūsų gyvenimas šiuo laikotarpiu būtų kuo lengvesnis“, – sakė saviizoliaciją atlikusi antro kurso studentė iš Albanijos Inna Pulaj. Jai antrino ir pirmo kurso studentė Yuliia Odynets iš Ukrainos: „Nuo pat pirmos dienos buvau maloniai nustebinta, kaip mumis rūpinamasi. Net mūvint kaukes ir pirštines bei laikantis saugaus atstumo, trumpi pokalbiai visuomet šildė širdį. Aš esu labai dėkinga kiekvienam universiteto darbuotojui ir savanoriui už tai, kad visuomet buvo greta, kai tik mums kažko prireikdavo“.

Tokių studentų kaip Ina ir Julija, kuriems atvykus į Lietuvą, visų pirma, reikėjo dviem savaitėm izoliuotis, LCC tarptautinis universitetas į bendrabučius priėmė per du šimtus. Studentų saviizoliacijos laikotarpiu jų maitinimu, užimtumu ir gera savijauta rūpinosi per 10 savanorių ir universiteto darbuotojų. Studentai galėjo užsisakyti maisto planus iš universiteto valgyklos, taip pat užsisakyti maistą iš kitų miesto kavinių ar maisto produktus su atvežimo į bendrabutį paslauga.

„Saviizoliacijoje buvusiems studentams suorganizuotos kelios dešimtys veiklų. Studentus kvietėme priimti žingsnių iššūkį. Nugalėtoja iš Ukrainos per savaitę kambaryje pratrepsėjo daugiau nei 104 tūkstančius žingsnių. Studentai taip pat buvo kviečiami priimti atsispaudimų iššūkį, kurio nugalėtoju buvo pripažintas studentas iš JAV, padaręs net 31 atsispaudimą. Studentams pasiūlyta naudotis virtualiomis bibliotekos paslaugomis ir skaityti elektronines knygas arba išsirinkti knygą, kurią savanoris atnešdavo ir palikdavo prie kambario durų. Universiteto kapelionas rūpinosi studentų dvasine būsena, o universiteto psichologė kvietė į asmenines konsultacijas.”, – dalinosi LCC tarptautinio universiteto prorektorė Studentų ugdymo reikalams Margarita Pavlovič.

LCC tarptautinis universitetas savo studentus, kuriems reikalinga saviizoliacija priims ir artėjančiais akademiniais metais, jau nuo rugpjūčio pradžios.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Iniciatyva „Žibinto istorijos"
Iniciatyva „Žibinto istorijos"
Iniciatyvos tikslas – skatinti bendruomenės kūrybiškumą, aktyvumą ir dalyvavimą socialinėje veikloje.
Ateities Kūrėjos
Ateities Kūrėjos
,,Ateities Kūrėjos" - kūrybinių technologijų dirbtuvės smalsioms mergaitėms ir jas į tobulėjimo kelionę atlydinčioms moterims.
Sourcery for Kids: Auginkime Ateities Kūrėjus
Sourcery for Kids: Auginkime Ateities Kūrėjus
„Sourcery for Kids” pirmoji Lietuvoje suteikė 7–12 m. vaikams galimybę nemokamai atrasti programavimo pasaulį. Misija - technologijos kiekvienam!
Daugėliškio socialinės dirbtuvės „KomandA"
Daugėliškio socialinės dirbtuvės „KomandA"
Bendruomenė ištuštėjusiame kaimo mokyklos pastate įkūrė Socialines dirbtuves, kurias lanko suaugę žmonės, turintys proto ir psichosocialinę negalią.
Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „PAŽAGIENIAI“
Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „PAŽAGIENIAI“
Mes siekiam, vienijant Pažagienių kaimo gyventojus, kaimynus, veiklos partnerius ir bendraminčius, kurti geras gyvenimo sąlygas sau ir savo vaikams!
Skaityk lengvai
Skaityk lengvai
Naujienos lengvai suprantama kalba
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2025 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016