Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”

Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Konkurso balsavimas prasidės 2024 m. rugsėjo 23 d. Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas iki rugsėjo 10 d. Registruotas iniciatyvas taip pat įtraukiame į projekto renginius ir kitas veiklas, kurios vyksta visų metų eigoje.

„Bendruomeniauk” – socialinis ir leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes. Projektas pabrėžia bendruomeniškumo svarbą vilniečių, ypač jaunų suaugusiųjų, išgyvenančių pereinamuosius gyvenimo etapus, gyvenime. Bendruomenių svarba yra esminė, nes net ir platų socialinį ratą turintys žmonės gali jaustis izoliuoti, o santykių kokybė dažnai svarbesnė nei jų kiekybė. Užsiėmimas mylima veikla, apsuptas palaikančios bendruomenės, prisideda prie laimės, pasitenkinimo gyvenimu ir gali būti veiksmingas streso mažinimo būdas.

Projektą sudaro Vilniaus bendruomenių gidas, svetainė ir instaliacija. „Bendruomeniauk” gidas – tai kasmet rugsėjį leidžiamas periodinis leidinys, pristatantis įvairias Vilniuje veikiančias hobių ir interesų bendruomenes. Kiekviename gide pateikiami išsamūs aprašai, paremti interviu su bendruomenių įkūrėjais ir nariais. Leidinys platinamas nemokamai universitetuose, bibliotekose, kavinėse, baruose ir kitose jaunimo susibūrimo vietose, siekiant užtikrinti platų prieinamumą.

Tyrimas, kurį užsakė „Gallup“ ir „Meta“, atskleidė, kad jauni suaugusieji (19–29 metų) yra vienišiausia amžiaus grupė, patirianti didesnį vienišumo lygį nei kitos grupės. Priešingai, vyresni nei 65 metų žmonės jaučia mažiausią vienišumo lygį. Tai pabrėžia socialinių ryšių ir bendruomenės svarbą tiek fizinei, tiek psichinei gerovei. Buvęs JAV generalinis chirurgas Vivekas H. Murthy teigia, kad vienatvės ir socialinės izoliacijos poveikis sveikatai prilygsta penkiolikos cigarečių per dieną surūkymui. Socialinė izoliacija siejama su miego sutrikimais, širdies ligomis, susilpnėjusia imunine sistema ir didesne ankstyvos mirties rizika.

Julianne Holt-Lunstad, Timothy B. Smitho ir J. Bradley Laytono tyrimai taip pat pabrėžia stiprią koreliaciją tarp socialinės paramos ir pagerėjusios sveikatos: stipresnė imuninė sistema, geresnė širdies ir kraujagyslių sveikata, didesnis atsparumas stresui, greitesnis žaizdų gijimas ir mažesnė mirties rizika. Šie tyrimai pabrėžia bendruomenių ir socialinių ryšių svarbą gerinant kasdienį žmonių gyvenimą.

Leidinys yra 70 puslapių, A5 formato. Projekto logotipas simbolizuoja bendruomenių esmę per siekiančias viena kitą rankas, kurios simbolizuoja vienybę, palaikymą ir draugystę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ateities Kūrėjos
Ateities Kūrėjos
,,Ateities Kūrėjos" - kūrybinių technologijų dirbtuvės smalsioms mergaitėms ir jas į tobulėjimo kelionę atlydinčioms moterims.
Sourcery for Kids: Auginkime Ateities Kūrėjus
Sourcery for Kids: Auginkime Ateities Kūrėjus
„Sourcery for Kids” pirmoji Lietuvoje suteikė 7–12 m. vaikams galimybę nemokamai atrasti programavimo pasaulį. Misija - technologijos kiekvienam!
Daugėliškio socialinės dirbtuvės „KomandA"
Daugėliškio socialinės dirbtuvės „KomandA"
Bendruomenė ištuštėjusiame kaimo mokyklos pastate įkūrė Socialines dirbtuves, kurias lanko suaugę žmonės, turintys proto ir psichosocialinę negalią.
Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „PAŽAGIENIAI“
Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „PAŽAGIENIAI“
Mes siekiam, vienijant Pažagienių kaimo gyventojus, kaimynus, veiklos partnerius ir bendraminčius, kurti geras gyvenimo sąlygas sau ir savo vaikams!
Skaityk lengvai
Skaityk lengvai
Naujienos lengvai suprantama kalba
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016