Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”

Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Bendruomeniauk” – socialinis ir leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes. Projektas pabrėžia bendruomeniškumo svarbą vilniečių, ypač jaunų suaugusiųjų, išgyvenančių pereinamuosius gyvenimo etapus, gyvenime. Bendruomenių svarba yra esminė, nes net ir platų socialinį ratą turintys žmonės gali jaustis izoliuoti, o santykių kokybė dažnai svarbesnė nei jų kiekybė. Užsiėmimas mylima veikla, apsuptas palaikančios bendruomenės, prisideda prie laimės, pasitenkinimo gyvenimu ir gali būti veiksmingas streso mažinimo būdas.

Projektą sudaro Vilniaus bendruomenių gidas, svetainė ir instaliacija. „Bendruomeniauk” gidas – tai kasmet rugsėjį leidžiamas periodinis leidinys, pristatantis įvairias Vilniuje veikiančias hobių ir interesų bendruomenes. Kiekviename gide pateikiami išsamūs aprašai, paremti interviu su bendruomenių įkūrėjais ir nariais. Leidinys platinamas nemokamai universitetuose, bibliotekose, kavinėse, baruose ir kitose jaunimo susibūrimo vietose, siekiant užtikrinti platų prieinamumą.

Tyrimas, kurį užsakė „Gallup“ ir „Meta“, atskleidė, kad jauni suaugusieji (19–29 metų) yra vienišiausia amžiaus grupė, patirianti didesnį vienišumo lygį nei kitos grupės. Priešingai, vyresni nei 65 metų žmonės jaučia mažiausią vienišumo lygį. Tai pabrėžia socialinių ryšių ir bendruomenės svarbą tiek fizinei, tiek psichinei gerovei. Buvęs JAV generalinis chirurgas Vivekas H. Murthy teigia, kad vienatvės ir socialinės izoliacijos poveikis sveikatai prilygsta penkiolikos cigarečių per dieną surūkymui. Socialinė izoliacija siejama su miego sutrikimais, širdies ligomis, susilpnėjusia imunine sistema ir didesne ankstyvos mirties rizika.

Julianne Holt-Lunstad, Timothy B. Smitho ir J. Bradley Laytono tyrimai taip pat pabrėžia stiprią koreliaciją tarp socialinės paramos ir pagerėjusios sveikatos: stipresnė imuninė sistema, geresnė širdies ir kraujagyslių sveikata, didesnis atsparumas stresui, greitesnis žaizdų gijimas ir mažesnė mirties rizika. Šie tyrimai pabrėžia bendruomenių ir socialinių ryšių svarbą gerinant kasdienį žmonių gyvenimą.

Leidinys yra 70 puslapių, A5 formato. Projekto logotipas simbolizuoja bendruomenių esmę per siekiančias viena kitą rankas, kurios simbolizuoja vienybę, palaikymą ir draugystę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016