Terapinis ūkis

NVO Ugdančių patirčių namai
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Terapinis ūkis, įsikūręs Švenčionių rajone, Seno Strūnaičio buvusios mokyklos pastatų komplekse, yra visus metus veikianti terapijos ir ugdymo erdvė, kurioje dirba psichologai, socialiniai bei jaunimo darbuotojai. Ši vieta ir buvimas joje yra konstruojamas pagal aplinkos ir darbo terapijos principus, kur jaunuoliams yra atveriamos galimybės saugiai būnant grupėse, dirbant fizinį darbą, ugdytis socialinius įgūdžius, kurti pozityvias nuostatas bei užsiimti prasminga praktine veikla. Terapinis ūkis yra labai efektyvi priemonė dirbti su socialinėje rizikoje esančiu jaunimu, nes dažniausiai jų dabartinėje gyvenimo realybėje yra pažeisti ir sutrūkinėję santykiai su savimi, šeimos nariais, artimaisiais, reikšmingais kitais. Dėl minėtų priežasčių, aplinka jiems dažnai atrodo nesaugi ir neaprėpiama, o suaugę – svetimi ir keliantys per aukštus reikalavimus.

Ši programa, sukurdama terapines sąlygas ūkyje, padeda atkurti ir sustiprinti sutrūkinėjusius ryšius, atgauti saugumo ir pasitikėjimo jausmą. Kartodami dienos ritmą, su ta pačia grupe, jaunuoliai veikia kontroliuojamoje ir prognozuojamoje aplinkoje. Jie gali iš naujo sukurti ir išlaikyti santykį su ūkio augalais ir gyvūnais, taip pat atrasti savo vietą grupėje – su kitais ūkyje esančiais dalyviais bei vadovais, o vėliau, perkeldami šią patirtį į savo aplinką, ir su savo artimaisiais ir kitais aplinkiniais žmonėmis.

Būdami ūkyje, be terapinės ir socializacijos naudos, jaunuoliai gali susipažinti su baziniais profesiniais įgūdžiais, pvz., augalininkyste, gyvūnų priežiūra, maisto gamyba, medžio bei miškininkystės darbais. Suprasti darbo ir dienos ritmą, įgauti praktinių įgūdžių reikalingų savarankiškam gyvenimui. Taip pat mokytis būti atsakingais už save ir kitus, imtis lyderystės grupėje.

Galiausiai, programos eigoje ar pabaigoje, jaunuoliai yra palydimi atgal į švietimo sistemą randant jiems labiausiai tinkamas tolesnio mokymosi galimybes. Programa pradėta įgyvendinti 2022 metais EEA Grants fondų dėka. Joje dalyvavo 31 jaunuolis nuo 14 iki 24 metų amžiaus. Net 18 iš jų sėkmingai grįžo į švietimo sistemą ir/arba darbo rinką. 2023 metais veiklos tęsiamos pritaikant metodą platesnio amžiaus grupėms, vaikams, plečiamos ir darbo su vaikais ir jaunimu formos, organizuojant intensyvesnį patyrimą Terapinio ūkio stovyklose ar kviečiant moksleivių klases Ūkyje patirti bendrystę, reflektuoti grupės darbą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016