Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja aštuoniolika metų ir suteikia savo regiono vyresnio amžiaus žmonėms galimybę mokytis, tobulėti, plėsti kultūrinį, literatūrinį akiratį, diskutuoti politinėmis ir aplinkosaugos temomis. Universitete studijuoja per 500 studentų, veikia 14 fakultetų, 5 būreliai, dirba apie 50 savanorių.

Projektas „Europinė patirtis gerinant Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto veiklą“ buvo pirmasis universiteto kaip koordinatoriaus vykdytas Erasmus+ programos mobilumo projektas. Šio projekto dalyviai – tai žmonės savanoriškai, be atlyginimo dirbantys universitete lektoriais, būrelių vadovais, dekanais.

Kadangi 80 procentų dalyvių patys yra vyresnio amžiaus jiems teko pasigilinti informacinių technologijų naujovėse. Dalyviai susipažino su IT programėlėmis, kuriomis gali naudotis savo išmaniuosiuose telefonuose. Tai ir užsienio kalbų, ir programėlės, padedančios orientuotis bet kurioje pasaulio vietovėje, surasti maršrutus, gatves, autobusus, kultūros objektus ir pan.
Projekto metu fakultetų dekanai, būrelių vadovai stažavosi trijose Europos valstybėse ir susipažino su dvidešimčia organizacijų. Po stažuočių marijampoliečiai įsitikino, jog Marijampolės TAU dirba panašiai, kaip ir lankyti universitetai, organizacijos Prancūzijoje, Italijoje ir Lenkijoje. Pagrindinės veiklos Europoje, kaip ir Marijampolėje, tai paskaitos bei susitikimai su įvairių sričių specialistais (mėgstamiausi lektoriai – keliautojai, menininkai, istorikai), užsiėmimai įvairiausių veiklų būreliuose ir kelionės – po savo šalį ir užsienį.

Projekto metu dalyvius domino, ką inovatyvaus galima pamatyti, pasimokyti, pritaikyti Lietuvoje. Tad grįžę projekto dalyviai pateikė savo pasiūlymus, kaip galima patobulinti Marijampolės TAU veiklą. Moterų ansamblis jau išmoko itališką dainą, kurią atliko Motinos dienos proga. Ansamblio vadovė žada repertuarą nuolat papildyti naujomis užsienio šalių kompozitorių dainomis. Kultūros ir meno fakulteto senjorams universiteto diplomus įteikė pats Kauno dramos teatro direktorius ir aktorius E. Stancikas, o senjorai turėjo galimybę ne tik pamatyti spektaklį, bet ir pasidairyti po teatro užkulisius.

Ateityje planuojama daryti atvirus užsiėmimus visiems TAU studentams. Pavyzdžiui, kartą per mėnesį visi norintys galės ateiti į folkloro ansamblio repeticiją ir kartu mokytis dainuoti liaudies dainų arba mokytis šokių linijinių šokių būrelyje, organizuoti atviras meno dirbtuves visiems studentams, norintiems pasigaminti kalėdinius ar velykinius atvirukus, meninius darbelius, surengti Kultūrų pokylį. Sumanymų yra nemažai, tad projektas tikrai prisidės prie įdomesnės, inovatyvios Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto veiklos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016