Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja aštuoniolika metų ir suteikia savo regiono vyresnio amžiaus žmonėms galimybę mokytis, tobulėti, plėsti kultūrinį, literatūrinį akiratį, diskutuoti politinėmis ir aplinkosaugos temomis. Universitete studijuoja per 500 studentų, veikia 14 fakultetų, 5 būreliai, dirba apie 50 savanorių.

Projektas „Europinė patirtis gerinant Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto veiklą“ buvo pirmasis universiteto kaip koordinatoriaus vykdytas Erasmus+ programos mobilumo projektas. Šio projekto dalyviai – tai žmonės savanoriškai, be atlyginimo dirbantys universitete lektoriais, būrelių vadovais, dekanais.

Kadangi 80 procentų dalyvių patys yra vyresnio amžiaus jiems teko pasigilinti informacinių technologijų naujovėse. Dalyviai susipažino su IT programėlėmis, kuriomis gali naudotis savo išmaniuosiuose telefonuose. Tai ir užsienio kalbų, ir programėlės, padedančios orientuotis bet kurioje pasaulio vietovėje, surasti maršrutus, gatves, autobusus, kultūros objektus ir pan.
Projekto metu fakultetų dekanai, būrelių vadovai stažavosi trijose Europos valstybėse ir susipažino su dvidešimčia organizacijų. Po stažuočių marijampoliečiai įsitikino, jog Marijampolės TAU dirba panašiai, kaip ir lankyti universitetai, organizacijos Prancūzijoje, Italijoje ir Lenkijoje. Pagrindinės veiklos Europoje, kaip ir Marijampolėje, tai paskaitos bei susitikimai su įvairių sričių specialistais (mėgstamiausi lektoriai – keliautojai, menininkai, istorikai), užsiėmimai įvairiausių veiklų būreliuose ir kelionės – po savo šalį ir užsienį.

Projekto metu dalyvius domino, ką inovatyvaus galima pamatyti, pasimokyti, pritaikyti Lietuvoje. Tad grįžę projekto dalyviai pateikė savo pasiūlymus, kaip galima patobulinti Marijampolės TAU veiklą. Moterų ansamblis jau išmoko itališką dainą, kurią atliko Motinos dienos proga. Ansamblio vadovė žada repertuarą nuolat papildyti naujomis užsienio šalių kompozitorių dainomis. Kultūros ir meno fakulteto senjorams universiteto diplomus įteikė pats Kauno dramos teatro direktorius ir aktorius E. Stancikas, o senjorai turėjo galimybę ne tik pamatyti spektaklį, bet ir pasidairyti po teatro užkulisius.

Ateityje planuojama daryti atvirus užsiėmimus visiems TAU studentams. Pavyzdžiui, kartą per mėnesį visi norintys galės ateiti į folkloro ansamblio repeticiją ir kartu mokytis dainuoti liaudies dainų arba mokytis šokių linijinių šokių būrelyje, organizuoti atviras meno dirbtuves visiems studentams, norintiems pasigaminti kalėdinius ar velykinius atvirukus, meninius darbelius, surengti Kultūrų pokylį. Sumanymų yra nemažai, tad projektas tikrai prisidės prie įdomesnės, inovatyvios Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto veiklos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių iniciatyvą saugoją istoriją, sprendžią rimtas problemas per edukacijas, vienijanti bendram tikslui.
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
Tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos/darbo vietos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016