Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja aštuoniolika metų ir suteikia savo regiono vyresnio amžiaus žmonėms galimybę mokytis, tobulėti, plėsti kultūrinį, literatūrinį akiratį, diskutuoti politinėmis ir aplinkosaugos temomis. Universitete studijuoja per 500 studentų, veikia 14 fakultetų, 5 būreliai, dirba apie 50 savanorių.

Projektas „Europinė patirtis gerinant Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto veiklą“ buvo pirmasis universiteto kaip koordinatoriaus vykdytas Erasmus+ programos mobilumo projektas. Šio projekto dalyviai – tai žmonės savanoriškai, be atlyginimo dirbantys universitete lektoriais, būrelių vadovais, dekanais.

Kadangi 80 procentų dalyvių patys yra vyresnio amžiaus jiems teko pasigilinti informacinių technologijų naujovėse. Dalyviai susipažino su IT programėlėmis, kuriomis gali naudotis savo išmaniuosiuose telefonuose. Tai ir užsienio kalbų, ir programėlės, padedančios orientuotis bet kurioje pasaulio vietovėje, surasti maršrutus, gatves, autobusus, kultūros objektus ir pan.
Projekto metu fakultetų dekanai, būrelių vadovai stažavosi trijose Europos valstybėse ir susipažino su dvidešimčia organizacijų. Po stažuočių marijampoliečiai įsitikino, jog Marijampolės TAU dirba panašiai, kaip ir lankyti universitetai, organizacijos Prancūzijoje, Italijoje ir Lenkijoje. Pagrindinės veiklos Europoje, kaip ir Marijampolėje, tai paskaitos bei susitikimai su įvairių sričių specialistais (mėgstamiausi lektoriai – keliautojai, menininkai, istorikai), užsiėmimai įvairiausių veiklų būreliuose ir kelionės – po savo šalį ir užsienį.

Projekto metu dalyvius domino, ką inovatyvaus galima pamatyti, pasimokyti, pritaikyti Lietuvoje. Tad grįžę projekto dalyviai pateikė savo pasiūlymus, kaip galima patobulinti Marijampolės TAU veiklą. Moterų ansamblis jau išmoko itališką dainą, kurią atliko Motinos dienos proga. Ansamblio vadovė žada repertuarą nuolat papildyti naujomis užsienio šalių kompozitorių dainomis. Kultūros ir meno fakulteto senjorams universiteto diplomus įteikė pats Kauno dramos teatro direktorius ir aktorius E. Stancikas, o senjorai turėjo galimybę ne tik pamatyti spektaklį, bet ir pasidairyti po teatro užkulisius.

Ateityje planuojama daryti atvirus užsiėmimus visiems TAU studentams. Pavyzdžiui, kartą per mėnesį visi norintys galės ateiti į folkloro ansamblio repeticiją ir kartu mokytis dainuoti liaudies dainų arba mokytis šokių linijinių šokių būrelyje, organizuoti atviras meno dirbtuves visiems studentams, norintiems pasigaminti kalėdinius ar velykinius atvirukus, meninius darbelius, surengti Kultūrų pokylį. Sumanymų yra nemažai, tad projektas tikrai prisidės prie įdomesnės, inovatyvios Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto veiklos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016