Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti

Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žygis 137-osiosms prof. Stasio Šalkauskio gimimo metinėms paminėti.

Iniciatyvos tikslas:
Atkreipti visuomenės dėmesį į prof. Stasio Šalkauskio gyvenimo ir kūrybos, jo filosofinės ir pedagoginės minties aktualumą, skatinti jaunimo pilietiškumą ir atsakomybę. Tokiu būdu paminėti prof. Stasio Šalkauskio gimimo metines, pačios abiturientės brandą ir gimnazijos baigimo faktą, bei Stasio Šalkauskio gimnazijos 85-ąsias metines.

Iniciatyvos aprašymas. Miglė Jankutė – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė iškėlė iniciatyvą pėsčiomis nukeliauti iš Šiaulių į Kauną, įveikiant lygiai tiek kilometrų, kiek sukanka prof. S. Šalkauskiui. Miglės iniciatyva sujungti vietoves, susijusias su Stasio Šalkauskio asmeniniu gyvenimu ir profesine veikla. Šiauliai – vieta, kur prof. Praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus, čia, senosiose miesto kapinėse jis atgulė amžijojo poilsio. Šiauliuose jo atminimas įprasmintas gatvę ir gimnaziją pavadinant jo vardu. Ariogala – dar viena Miglės suplanuota stotelė, tai prof. S. Šalkauskio gimtinė. Ji susitiko su gimnazistais, papasakojo apie šią iniciatyvą, pakvietė jaunus žmones išdrįsti ir įveikti iššūkius. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete prof. S. Šalkauskis tapo paskutiniuoju tarpukario Lietuvos rektoriumi šiame universitete. Miglė 5 dienas keliavo Lietuvos keliais, aplankydama mažesnius miestelius ir kaimus, merkiama lietaus ir gairinama vėjo. Šį drąsų merginos žygį, kurį viešino šalies žiniasklaida, sekė žmonės visoje Lietuvoje ir sėmėsi įkvėpimo, pasitikėjimo ir drąsos, bei pilietiškumą skatinančių jausmų. Vytauto Didžiojo universitete Miglę, miesto ir S. Šalkauskio gimnazijos vadovus priėmė rektorius dr. J Augulis ir kiti rektorato darbuotojai.

Sklaida ir aktualumas: Abiturientė Miglė – aktyvi šaulių sąjungos narė, gimnazijos mokinių parlamento ir gimnazijos tarybos narė, ne tik šį kartą, dalijasi savo idėjomis, imasi iniciatyvos, įkvepia kitus. Kukli, bet darbšti nuoširdi ir atkakli abiturientė išsiugdžiusi aukštas vertybines nuostatas daugeliu atvejų demonstruoja pilietinę brandą. Miglė bendravo su pakeliui sutiktais pavieniais žmonėmis, su Ariogalos gimnazijos gimnazistais, VDU atstovais, įspūdžiais dalijosi S. Šalkauskio bendruomenėje ir pasiekė daugybę žmonių per žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus.

Miglės ryžtas, jos noras garsinti Lietuvai svarbaus žmogaus atminimą, jo veiklą, daro milžinišką įspūdį ir skatina jaunus žmones aktyviai įsitraukti į visuomenei svarbias veiklas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016