Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti

Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žygis 137-osiosms prof. Stasio Šalkauskio gimimo metinėms paminėti.

Iniciatyvos tikslas:
Atkreipti visuomenės dėmesį į prof. Stasio Šalkauskio gyvenimo ir kūrybos, jo filosofinės ir pedagoginės minties aktualumą, skatinti jaunimo pilietiškumą ir atsakomybę. Tokiu būdu paminėti prof. Stasio Šalkauskio gimimo metines, pačios abiturientės brandą ir gimnazijos baigimo faktą, bei Stasio Šalkauskio gimnazijos 85-ąsias metines.

Iniciatyvos aprašymas. Miglė Jankutė – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė iškėlė iniciatyvą pėsčiomis nukeliauti iš Šiaulių į Kauną, įveikiant lygiai tiek kilometrų, kiek sukanka prof. S. Šalkauskiui. Miglės iniciatyva sujungti vietoves, susijusias su Stasio Šalkauskio asmeniniu gyvenimu ir profesine veikla. Šiauliai – vieta, kur prof. Praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus, čia, senosiose miesto kapinėse jis atgulė amžijojo poilsio. Šiauliuose jo atminimas įprasmintas gatvę ir gimnaziją pavadinant jo vardu. Ariogala – dar viena Miglės suplanuota stotelė, tai prof. S. Šalkauskio gimtinė. Ji susitiko su gimnazistais, papasakojo apie šią iniciatyvą, pakvietė jaunus žmones išdrįsti ir įveikti iššūkius. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete prof. S. Šalkauskis tapo paskutiniuoju tarpukario Lietuvos rektoriumi šiame universitete. Miglė 5 dienas keliavo Lietuvos keliais, aplankydama mažesnius miestelius ir kaimus, merkiama lietaus ir gairinama vėjo. Šį drąsų merginos žygį, kurį viešino šalies žiniasklaida, sekė žmonės visoje Lietuvoje ir sėmėsi įkvėpimo, pasitikėjimo ir drąsos, bei pilietiškumą skatinančių jausmų. Vytauto Didžiojo universitete Miglę, miesto ir S. Šalkauskio gimnazijos vadovus priėmė rektorius dr. J Augulis ir kiti rektorato darbuotojai.

Sklaida ir aktualumas: Abiturientė Miglė – aktyvi šaulių sąjungos narė, gimnazijos mokinių parlamento ir gimnazijos tarybos narė, ne tik šį kartą, dalijasi savo idėjomis, imasi iniciatyvos, įkvepia kitus. Kukli, bet darbšti nuoširdi ir atkakli abiturientė išsiugdžiusi aukštas vertybines nuostatas daugeliu atvejų demonstruoja pilietinę brandą. Miglė bendravo su pakeliui sutiktais pavieniais žmonėmis, su Ariogalos gimnazijos gimnazistais, VDU atstovais, įspūdžiais dalijosi S. Šalkauskio bendruomenėje ir pasiekė daugybę žmonių per žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus.

Miglės ryžtas, jos noras garsinti Lietuvai svarbaus žmogaus atminimą, jo veiklą, daro milžinišką įspūdį ir skatina jaunus žmones aktyviai įsitraukti į visuomenei svarbias veiklas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016