Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti

Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žygis 137-osiosms prof. Stasio Šalkauskio gimimo metinėms paminėti.

Iniciatyvos tikslas:
Atkreipti visuomenės dėmesį į prof. Stasio Šalkauskio gyvenimo ir kūrybos, jo filosofinės ir pedagoginės minties aktualumą, skatinti jaunimo pilietiškumą ir atsakomybę. Tokiu būdu paminėti prof. Stasio Šalkauskio gimimo metines, pačios abiturientės brandą ir gimnazijos baigimo faktą, bei Stasio Šalkauskio gimnazijos 85-ąsias metines.

Iniciatyvos aprašymas. Miglė Jankutė – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė iškėlė iniciatyvą pėsčiomis nukeliauti iš Šiaulių į Kauną, įveikiant lygiai tiek kilometrų, kiek sukanka prof. S. Šalkauskiui. Miglės iniciatyva sujungti vietoves, susijusias su Stasio Šalkauskio asmeniniu gyvenimu ir profesine veikla. Šiauliai – vieta, kur prof. Praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus, čia, senosiose miesto kapinėse jis atgulė amžijojo poilsio. Šiauliuose jo atminimas įprasmintas gatvę ir gimnaziją pavadinant jo vardu. Ariogala – dar viena Miglės suplanuota stotelė, tai prof. S. Šalkauskio gimtinė. Ji susitiko su gimnazistais, papasakojo apie šią iniciatyvą, pakvietė jaunus žmones išdrįsti ir įveikti iššūkius. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete prof. S. Šalkauskis tapo paskutiniuoju tarpukario Lietuvos rektoriumi šiame universitete. Miglė 5 dienas keliavo Lietuvos keliais, aplankydama mažesnius miestelius ir kaimus, merkiama lietaus ir gairinama vėjo. Šį drąsų merginos žygį, kurį viešino šalies žiniasklaida, sekė žmonės visoje Lietuvoje ir sėmėsi įkvėpimo, pasitikėjimo ir drąsos, bei pilietiškumą skatinančių jausmų. Vytauto Didžiojo universitete Miglę, miesto ir S. Šalkauskio gimnazijos vadovus priėmė rektorius dr. J Augulis ir kiti rektorato darbuotojai.

Sklaida ir aktualumas: Abiturientė Miglė – aktyvi šaulių sąjungos narė, gimnazijos mokinių parlamento ir gimnazijos tarybos narė, ne tik šį kartą, dalijasi savo idėjomis, imasi iniciatyvos, įkvepia kitus. Kukli, bet darbšti nuoširdi ir atkakli abiturientė išsiugdžiusi aukštas vertybines nuostatas daugeliu atvejų demonstruoja pilietinę brandą. Miglė bendravo su pakeliui sutiktais pavieniais žmonėmis, su Ariogalos gimnazijos gimnazistais, VDU atstovais, įspūdžiais dalijosi S. Šalkauskio bendruomenėje ir pasiekė daugybę žmonių per žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus.

Miglės ryžtas, jos noras garsinti Lietuvai svarbaus žmogaus atminimą, jo veiklą, daro milžinišką įspūdį ir skatina jaunus žmones aktyviai įsitraukti į visuomenei svarbias veiklas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016