Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti

Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Žygis 137-osiosms prof. Stasio Šalkauskio gimimo metinėms paminėti.

Iniciatyvos tikslas:
Atkreipti visuomenės dėmesį į prof. Stasio Šalkauskio gyvenimo ir kūrybos, jo filosofinės ir pedagoginės minties aktualumą, skatinti jaunimo pilietiškumą ir atsakomybę. Tokiu būdu paminėti prof. Stasio Šalkauskio gimimo metines, pačios abiturientės brandą ir gimnazijos baigimo faktą, bei Stasio Šalkauskio gimnazijos 85-ąsias metines.

Iniciatyvos aprašymas. Miglė Jankutė – Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė iškėlė iniciatyvą pėsčiomis nukeliauti iš Šiaulių į Kauną, įveikiant lygiai tiek kilometrų, kiek sukanka prof. S. Šalkauskiui. Miglės iniciatyva sujungti vietoves, susijusias su Stasio Šalkauskio asmeniniu gyvenimu ir profesine veikla. Šiauliai – vieta, kur prof. Praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus, čia, senosiose miesto kapinėse jis atgulė amžijojo poilsio. Šiauliuose jo atminimas įprasmintas gatvę ir gimnaziją pavadinant jo vardu. Ariogala – dar viena Miglės suplanuota stotelė, tai prof. S. Šalkauskio gimtinė. Ji susitiko su gimnazistais, papasakojo apie šią iniciatyvą, pakvietė jaunus žmones išdrįsti ir įveikti iššūkius. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete prof. S. Šalkauskis tapo paskutiniuoju tarpukario Lietuvos rektoriumi šiame universitete. Miglė 5 dienas keliavo Lietuvos keliais, aplankydama mažesnius miestelius ir kaimus, merkiama lietaus ir gairinama vėjo. Šį drąsų merginos žygį, kurį viešino šalies žiniasklaida, sekė žmonės visoje Lietuvoje ir sėmėsi įkvėpimo, pasitikėjimo ir drąsos, bei pilietiškumą skatinančių jausmų. Vytauto Didžiojo universitete Miglę, miesto ir S. Šalkauskio gimnazijos vadovus priėmė rektorius dr. J Augulis ir kiti rektorato darbuotojai.

Sklaida ir aktualumas: Abiturientė Miglė – aktyvi šaulių sąjungos narė, gimnazijos mokinių parlamento ir gimnazijos tarybos narė, ne tik šį kartą, dalijasi savo idėjomis, imasi iniciatyvos, įkvepia kitus. Kukli, bet darbšti nuoširdi ir atkakli abiturientė išsiugdžiusi aukštas vertybines nuostatas daugeliu atvejų demonstruoja pilietinę brandą. Miglė bendravo su pakeliui sutiktais pavieniais žmonėmis, su Ariogalos gimnazijos gimnazistais, VDU atstovais, įspūdžiais dalijosi S. Šalkauskio bendruomenėje ir pasiekė daugybę žmonių per žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus.

Miglės ryžtas, jos noras garsinti Lietuvai svarbaus žmogaus atminimą, jo veiklą, daro milžinišką įspūdį ir skatina jaunus žmones aktyviai įsitraukti į visuomenei svarbias veiklas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje
Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje
Gasčiūnų kaimo bendruomenė kasdien ieško būdų, kaip išlaikyti ir puoselėti tradicinius amatus ir perduoti ateities kartoms kulinarinio paveldo receptus
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016