Ziboliškės kaimo bendruomenė

Ziboliškės kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Mūsų bendruomenė jauna (2 metai). Tikslas – kurti jaukų kaimą visiems. Nuo tradicijų iki inovacijų! Kuriame patrauklias erdves, bendraujame, dalijamės.

Kuriame kaimo sodą, t. y. jaukią bendrą erdvę visiems. Bendruomenė neturi patalpų, tad visa veikla vyksta lauke, gatvėje, kaip tradiciškai ir vykdavo gatviniuose kaimuose prieš daugelį metų.

Ši nauja vieša erdvė bus pritaikyta ir senam, ir jaunam, ir mažam, kursime sąlygas bendrystei, renginiams ir ramiam poilsiui. Jau atlikome pirmuosius tvarkymo darbus: išlyginome iškasinėtą paviršių, sutvarkėme želdinius, surinkome nuo seno kauptas šiukšles, kelis kartus nušienavome. Dalį darbų atlikome talkų būdu, gruodžio mėnesį pastatėme šviesos instaliacijas – simbolines palapines, pakabinome žibintus. Šiuo metu rašome paraiškas naujiems darbams atlikti – įrengti suolą – ratą, simbolinius vartus.

Tuo pačiu tvarkysime gatvinio kaimo ašį – gatvę, atkursime tradicinius elementus, papildysime juos naujais, pasakojančiais kaimo istoriją, kviečiančiais domėtis tradicijomis, aplinkosauga.

Gavome finansavimą projektui „Įamžintas kaimas“. Paskutinę birželio savaitę (birželio 22-29 dienomis) kaime organizuojame tarptautinį dailininkų plenerą, dedikuotą žinomam Lietuvos tapytojui Aleksandrui Vozbinui. Visą savaitę Ziboliškės kaime tapys dailininkai (iki 10-ties) iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos. Vakarais bendrausime, bus organizuota speciali dailės edukacija „Nutapyk paveikslą pats“ Strūnaičio seniūnijos gyventojams. Šio projekto sudėtyje vieną  rugpjūčio savaitgalį kaime turėsime Nalšios ansamblio savaitgalį.

Esame parengę, pateikę dar vieną projektą viešai kaimo erdvei įrengti. Joje bus įrengtas originalus didelis apskritas suolas bendravimui, vabalų viešbutis ir simboliniai vartai į erdvę, kaimo nuotraukų ekspozicija. Tikiuosi, kad darbai prasidės gegužės mėn.

Iki birželio pabaigos kaime turėtų atsirasti 5 koplytstulpiai: 2 žymintys kaimo vartus (Kaimo rūpestis ir Kaimo šviesa), Maloningoji, Žinia ir Bičių sakmė. Juos gamins ir pastatys žinomas Medžio drožėjas Algimantas Sakalauskas. Labai tikimės jų sulaukti iki tarptautinio dailininkų plenero.

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016