Pilietiškumo ugdymo akademija

Všį Pilietiškumo ugdymo akademija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pilietiškumo ugdymo akademija – tai nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, aktyviai dalyvaujanti visuomenės kaitos procesuose ir skleidžianti aktyvaus pilietiškumo ir socialinės gerovės idėjas bei vertybes.

Tai pilietiškų, mylinčių, tolerantiškų ir gerbiančių savo šalį savanorių komanda, organizuojanti renginius ir vasaros stovyklas, kurianti draugišką erdvę kiekvienam norinčiam save išreikšti ir realizuoti, skatinanti ugdyti pamatines vertybes, kurti brandų santykį, mokytis priimti kitą, visada pabrėžianti privalumus, o ne trūkumus, drauge kurti gerus darbus ir šitaip siekti prisidėti prie visų geresnės ateities kūrimo.

Pilietiškumas – per nuotykius ir patyrimus. Visų pirma kuriame nuotykį ir turiningą laisvalaikį, o tuomet per patyrimus mokomės mylėti save, kitą žmogų, gamtą ir tėvynę. Neturime teorinių paskaitų, vertybių sistema integruota į veiklas. Diegiame supratimą, kad valstybė – tai mes.

Organizuojami praktiški išgyvenimo ir gyvenime praversiantys mokymai, naudingos žinios pateikiamos inovatyviais būdais. Esame orientuoti į pagarbų ugdymą, pabrėžiame emocinio intelekto svarbą. Teigiame, kad kiekvienas žmogus savo gyvenimą kuria pats ir viską gali. Į renginius kviečiame žymius pilietiškus žmones, kurie aktyviai dalyvauja visuomenės kaitos procesuose ir per asmeninį pavyzdį motyvuoja tai daryti kitus.

Palaikome kai nesiseka ar sunku, mokomės priimti netobulą gyvenimą ir su viskuo kartais tiesiog išbūti. Klaidas vadiname pamokomis. Čia nėra patyčių, nes mes jų netoleruojame.

Susidūrę su problema ieškome sprendimų, klausdami savęs, ką mes galime padaryti, kad būtų geriau. Kviečiame kurti savo valstybę, kad čia būtų gera gyventi visiems.

Rezultatas – save ir kitą žmogų priimantis, mylintis gamtą ir savo šalį žmogus. Sąmoningas, savarankiškas, gebantis kritiškai mąstyti, atsparus melagienoms, lojalus valstybei, pilietiškas ir prisiimantis atsakomybę už savo gyvenimą žmogus.

Ieškome skirtingų gebėjimų savanorių: fotografuojančių, montuojančių, sportininkų, vadovų, lektorių, ypač buvusių karių ir pareigūnų su didele patirtimi, kurie norėtų būti mūsų organizacijos dalimi ir gerus darbus kurti kartu! Juos vienijame, kuriame erdvę saviraiškai ir savirealizacijai. Šiuo metu turime apie 50 įvairių sričių savanorių, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, prisideda ir planuoja prisidėti prie organizacijos veiklos. Kasmet vyksta 4–5 tradiciniai renginiai, kuriuose dalyvauja apie 100 dalyvių ir apie 40 savanorių. Tikimės plėstis, sukurti infrastruktūrą, vienyti įvairių sričių specialistus ir instruktorius, o veiklas vykdyti visus metus.

Turime bendradarbiavimo sutartį su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu, Policijos departamentu, kaimo bendruomenėmis ir kitomis organizacijomis. Planuojamos bendros veiklos tarptautiniu lygiu su Ukrainos ir jaunimo organizacija.

Džiaugiamės, kad gerokai iki karo Ukrainoje supratome, jog pilietiškumas – valstybės pamatas, o atsparus, lojalus valstybei ir sąmoningas pilietis daug stipriau už bet kokį ginklą. Pastebėjome, kad žmonės ieško sąmoningumo ir pilietiškumo veiklų bei užimtumo, tačiau pasiūla per maža, todėl ėmėmės iniciatyvos ir ji pasiteisino su kaupu.

Organizacija registruota kolkas Vilniuje, tačiau visos veiklos vyksta Šakių rajone įrengtoje  stovyklavietėje. Mielai kviečiame visus susidomėjusius prisijungti!

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016