Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė

Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Akmenė – miestas, garsėjantis aktyvia bendruomenės veikla. Įsikūręs Dabikinės upės pakrantėje, miestas ir jo aplinka kviečia lankytojus patirti krašto kultūrą ir gamtą. Viena iš šios vietovės legendų pasakoja apie akmentikių gentį, kurios nariai kilnodavo uolų masyvus vien dvasios jėga.

 

Akmenės bendruomenė įsitraukia į kultūros ir istorijos puoselėjimą bei bendruomeniškumo stiprinimą per įvairias iniciatyvas ir projektus. Mūsų narių iniciatyva įkurtas trečio amžiaus universitetas ir jaunimo centras IVIDU, o „Akmenės istorijos muziejus“ organizuoja archeologines ekspedicijas ir kraštotyrinę veiklą. 2020 metais, Akmenė buvo išrinkta Mažąja Lietuvos kultūros sostine, tai atspindi bendruomenės įsipareigojimą ir indėlį į šalies kultūrinę raidą.

 

Kasmet, liepos mėnesį Akmenėje vyksta renginių savaitė „Visi keliai veda į Akmenę“, apimanti kultūrinius, edukacinius ir sportinius renginius, skatinančius kraštiečius sugrįžti į miestą ir įsijungti į bendruomenės gyvenimą.

 

„Vėl kviečia vargonai“ – projektas, kuris buvo pradėtas po bendruomenės ir parapijos pastangomis atliktos vargonų restauracijos. Jo metu organizuojami klasikinės muzikos koncertai, suburiantys ir aplinkinių rajonų klausytojus ir skatinantys vietos gyventojų susidomėjimą klasikine muzika.

 

„Šalom Akmenė!“ – projektas, skirtas žydų kultūros paveldo ir tradicijų išsaugojimui. Jame įgyvendinamos įvairios edukacinės ir kultūrinės veiklos, siekiant gilesnio supratimo apie žydų istoriją ir kultūrą. Renginiai, paskaitos ir ekskursijos padeda atskleisti žydų bendruomenės indėlį į vietos kultūrą ir ekonomiką.

 

Akmenės krašto istorija įamžinama per tęstinį projektą „Akmenės krašto istorijos atspindžiai“. Jo metu rengiamos konferencijos ir sukurti istoriniai bareljefai bei muziejinė ekspozicija po atviru dangum, vaizduojanti krašto istorinius etapus.

 

Paminint Lietuvos šimtametį bendruomenė užsodino „Šimtmečio parką“ , o šiemet bus atidengta „Išminčių stalo“ skulptūrinė kompozicija, pristatanti žymias Akmenėje gyvenusias asmenybes – Kalikstą Kasakauską, Liudviką Jakavičių, Domą Šidlauską ir jų indėlį Lietuvos istorijoje ir kultūroje.

 

Mūsų pasirengtas strateginis kultūros plėtros planas „Ak‘menėk“ 2024-2031 m. yra nukreiptas į ilgalaikius bendruomenės tikslus bei kultūrinės ir istorinės veiklos stiprinimą, pasirengiant Akmenės miesto 500 metų jubiliejui. Bendruomenės nariai, tiki, svajoja ir kuria, siekdami, kad Akmenė išliktų gyva ir dinamiška vieta, įtraukianti vis daugiau dalyvių į savo kultūrines ir bendruomenines veiklas, stiprinant krašto identitetą ir Lietuvos galią.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016