„Venciūnų Sodiečiai“

Venciūnų Kaimo Bendruomenės Visuomeninė Organizacija "Venciūnų Sodiečiai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Mūsų bendruomenėje jau kuris laikas yra apie 140 narių. Realiai atstovaujame Venciūnų kaimą Alytaus rajono savivaldybėje. Metų eigoje surengiame bent 3 Lietuviškas šventes, kurios jau tapo kaip tradicija. Švenčiame Užgavėnes, vasaros sporto šventę, kuri paprastai rengiama arti Joninių, Mindauginių, Oninių švenčių, lyg tai paminint ir šias šventes, būtinai darome eglutės įžiebimą. Šias šventes organizuojame ne tik bendruomenei, bet ir visiems kaimo ir jo apylinkių žmonėms. Organizuojame ekskursijas pažinti Lietuvą, važiavome į Lenkiją. Venciūnų sodiečiai turi puikiai veikiančia kapelą pavadinimu Sodžiaus aidas. Projektų metu Įkūrėme žaidimų ir sporto aikštelę. Prieš 3 metus gavome apleistą buvusios Venciūnų pagrindinės mokyklos pastatą. https://lt.wikipedia.org/wiki/Venciūnų_pagrindinė_mokykla

Pradėjome galvoti ką galime padaryti, kaip įveiklinti. Kadangi buvome ir esame Alytaus rajono VVG nariai, tad buvo pasiūlyta imtis projekto, sukurti darbo vietą. Šiuo metu turime veikiančią virtuvę, gaminame vieno kąsnio sumuštinukus, kurių skonis ir vaizdas skatina kalbas tarp žmonių, bendruomenių, įmonių. Ateityje planuojame gaminti ir karštus patiekalus. Manome, kad mūsų Lietuvos paveldo patiekalus jau gamina daugelis bendruomenių, tad ieškome galimybių kitaip pateikti maistą, nesudaryti konkurencijos kitoms bendruomenėms. Aš kaip bendruomenės pirmininkas Svajūnas Adžgauskas tikiu, kad sinergiją galime pasiekti tik komandoje, neturėdama savanaudiškų paskatų, vedama altruistiškos ideologijos, žmonių komanda gali sukurti puikų rezultatą. Bendruomenės veikla Venciūnų kaimo teritorijoje žmones daro draugiškesnius, įtraukiame į šventes, renginius, reikalui esant organizuojame talką. Dalyvaujame Alytaus rajono rengiamose šventėse, vykstame koncertuoti į kitas apylinkes, esame kaip partneriai bendruomenėje Alovės susiedai, Alytaus neformaliojo švietimo centras Tolerancija, medžiotojų klubas Kalesnykai. 2023 metų pabaigoje bendruomenei sukako 20 metų, per tuos metus daug kas pasikeitė. Kada matome kaip regionuose, ypač kaimuose mažėja žmonių, uždarinėjamos mokyklos, nereikalingas savivaldybėms nekilnojamas turtas parduodamas aukcionuose, nusprendėme išsaugoti mokyklos pastatą, krepšinio aikštelę, futbolo stadioną kaip bendrą visumą ir paversti visuomenei naudingu sporto, bei laisvalaikio kompleksu. Kada tarp Venciūnų kaimo ribos ir Alytaus miesto ribos vienas kilometras, kada aplink Venciūnus žemės ūkio paskirties sklypai išdalinti mažais sklypais, paversti namų valdos sklypais, manau, kad bendruomenės kuriama bazė pasitarnaus dar ne vienam čia gyvenančiam. Kad bendruomenė būtų gyvybinga reikia: aktyvių, iniciatyvių žmonių, finansavimo šaltinių, turėti kažkokią bazę, mes kaip VO Venciūnų sodiečiai dalinai tą jau turime.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016