Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena“

Širvintų rajono Spietiškių kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Širvintų rajono Spietiškių kaimo bendruomenė „Judėk“ yra susikūrusi visai neseniai, bet jau spėjo įgyvendinti du projektus: Vaikų vasaros dienos stovykla „Šypsena“ ir jaunimo dienos stovykla „Šypsena“.

Didžiausias iššūkis stovykloje buvo ugdyti stiprią, savimi pasitikinčią, gebančią atsispirti neigiamai įtakai asmenybę. Per saviraišką mene, dailėje ir sporte ugdyti vaikų ir jaunimo gebėjimus, padėti pažvelgti į pasaulį pozityviai, atrasti gėrį, grožį, draugystę, meilę sau. Kryptingai buvo organizuotas vasaros poilsis, mokyti vaikus ir jaunimą tinkama linkme plėsti saviraišką, gebėjimus ir poreikius. Sukurti saugią ir sveiką fizinę, socialinę ir psichologinę aplinką, ugdyti kritinį mąstymą, teisinę savimonę ir atsakomybę už savo veiksmus ir elgesį.

Stovykla buvo skirta bendruomenės narių sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, bei vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumui organizuoti.

Stovykloje formavome socializacijos, komandinės veiklos supratimą ir įgūdžius, gerinome savijautą fizinio aktyvumo pagalba, gamtinės, kultūrinės aplinkos darnoje. Stovyklos vaikų ir jaunimo amžius nuo 7 iki 16 metų.

Pirmąją dieną vyko įvairios dirbtuvės ir edukaciniai užsiėmimai. Šokių pamokų metu vaikai mokėsi šokti įvairaus stiliaus šokius. Taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai „Spalvotas smėlis ir aš“, „3D žaisliuko gamyba“. Vaikai išmoko naujos technikos, lavino savo vaizduotę ir kūrybiškumą.

Antrąją stovyklos diena taip pat buvo kupina edukacinių užsiėmimų. Ryte vaikai aktyviai leido laiką sporto varžybose. Organizatoriai rūpinosi vaikų sveikata ir fiziniu aktyvumu, nes šiais laikais vaikai ir jaunimas daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Po pietų vyko dailės užsiėmimai, kurių metu buvo mokomasi naujos technikos: tapybos su maišeliu. Tą dieną buvo surengtas ir protų mūšis.
Trečiąją dieną ryte vaikai aktyviai leido laiką lauke mankštindamiesi, po to repetavo masinį stovyklos šokį. Po pietų vaikai leido edukacijose „konstravimas lego kaladėlėmis – pasaulis“.

Ketvirtadienio rytą vaikų ir jaunimo laukė išvyka į Širvintų žirgyną. Stovyklautojai susipažino su žirgų elgesiu, pomėgiais, gyvenimo būdu, padėjo juos pamaitinti. Daugiau sužinojo apie jojimo inventorių, jo naudojimo būdus. Turėjo galimybę pajodinėti.

Po išvykos stovyklautojų laukė meninė edukacija ,,Pažadinkime kūrybiškumą“ – emocijų raiškos užsiėmimas per dailę – šiuolaikinis menas, tapyba. Savo rankomis pieštus paveikslus stovyklautojai galėjo parsinešti į namus.

Paskutinę dieną stovyklautojai taip pat praleido aktyviai. Vaikai dalyvavo aktyvioje veikloje „Senieji žaidimai“ programoje, kuri parodo kaip galima tvariai, kūrybingai ir linksmai leisti laisvalaikį gryname ore, išmokti vaikščioti kojokais, numušti su virve kepurę, pakelti bulvę tik su pagaliuku. Po pietų vyko teminis atsisveikinimo vakarėlis „ Mis ir Misterio“ stovyklautojo rinkimai, kur vaikai ir jaunimas šoko savo masinį šokį, vyko karaokė konkursas „atspėk dainą“. Taip pat kiekvienas dalyvis gavo stovyklautojo atminimo medalį.

„Mums svarbiausia buvo, kad kiekvienas vaikas išeitų ne tik su šypsena veide, bet ir su naujais potyriais ar gebėjimais. Kiekvieną dieną stovyklautojai pradėdavo rytine mankšta. Po to vyko įvairūs edukaciniai, meniniai užsiėmimai, kurių metu vaikai galėjo įgyti naujų įgūdžių, geriau pažinti mus supantį pasaulį. Taip pat vyko daug įdomių stalo žaidimų ir kitų veiklų. Tikimės, kad stovykla vaikams atnešė daug puikių įspūdžių ir teigiamų emocijų“. Sakė pirmininkė Erika Svirskienė

Stovyklos metu vaikais rūpinosi ir įvairias veiklas vedė:
Erika Svirskienė, Raimonda Čiūtienė, Ieva Augaitienė
Edukacijos – Janina Jankauskienė
Piešimas ant drobės – Agnė Andruška
Programa „Senieji žaidimai“ – Giedrė Steponenienė
Širvintų žirgynas – Gedvilė Vinslauskaitė

Nuoširdžiai dėkojame Širvintų rajono savivaldybei, Širvintų kultūros centrui, Širvintų atviram jaunimo centrui.
Spietiškių kaimo bendruomenė „Judėk“ pirmininkė Erika Svirskienė

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016