„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų“

Asociacija „Jonavos kultūros savanoriai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Ši iniciatyva vykdoma jau nebe pirmus metus. Glaudžiai bendradarbiaujame su Jonavos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jonavos skyriumi ir matydami, kaip senjorai stengiasi dėl mūsų visų istorijos išsaugojimo, puoselėja tradicijas ir kultūrą, nusprendėme padėti jiems tvarkyti koplytėlę. Kiekvienais metais prieš Gedulo ir vilties dieną ir prieš lapkričio pirmąją skubame tvarkyti ją ir po tvarkymo lankome Jonavos kapines ir uždegame žvakeles ant visai nelankomų ir užmirštų kapų. Džiaugiamės, kad ši tradicija nemiršta, o kaip tik dar labiau auga ir kiekvienais metais vis daugiau prisijungia savanorių, tiek tvarkyti koplytėlę, tiek uždegti žvakutes. Kas jei ne mes patys išsaugosime tai, kas visiems labai svarbu ir jautru.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016