Usėnų seniūnijos bendruomenė – aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė

Usėnų seniūnijos bendruomenė

Seniūnija nutolusi nuo rajono centro 25 km., o nuo didžiausio, arčiausiai esančio Klaipėdos miesto – 75 km., todėl jaunimui nebuvo galimybių turiningai leisti laisvalaikį, sportuoti ar užsiimti kita įdomia ir naudinga veikla.

Susidūrus su šiomis problemomis, pradėjome galvoti, ką galėtų nuveikti bendruomenė, kurią sudaro 101 bendruomenės narys, kad padėtis pagerėtų.

Susirinkimo metu buvo pritarta idėjai sukurti poilsio – rekreacinę zoną. Tokia zona turėjo atsirasti prie esamo tvenkinio. Su seniūnijos pagalba pavyko tvenkinį išvalyti. Atvežta smėlio, įrengtas paplūdimys, išvalytas šalia esantis miškelis. Pastatytas tiltelis per Veržės upelį sujungė paplūdimio ir vaikų žaidimų aikštelės zonas. Bendroje poilsio – rekreacijos – sporto zonoje atsirado vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruoklių zona, krepšinio bei lauko tinklinio aikštelės. Pristatėme suoliukų, šiukšlių dėžių, įsigijome įvairių paplūdimio gultų. Mūsų triūsas labai pasiteisino, nes dabar visi suranda sau tinkantį užsiėmimą. Jaunimas sugrįžo į įrengtą poilsio ir sporto zoną, bet ne niokoti, o sportuoti. Drausmę palaikyti padeda ir vaizdo kameros.

Žiemos metu seniūnijos jaunimas renkasi mokyklos sporto salėje, kur 2 kartus per savaitę vyksta krepšinio ir tinklinio treniruotės. Jiems teisėjauja ir bendrą tvarką prižiūri Usėnų seniūnijos seniūnas, todėl esame ramūs, kad niekas nebus sugadinta, sulaužyta.

Organizuojame daug įvairių varžybų, sporto švenčių. Labai populiari, eilę metų organizuojama, šeimų žiemos sporto šventė sutraukianti didelį būrį šeimų.

Kasmet organizuojame krepšinio varžybas Usėnų garbės piliečio Usėnų Dėduko atminimo taurei laimėti. Atvyksta komandos iš aplinkinių rajonų ir savivaldybių.

Lauko tinklinio varžybos, Usėnų seniūno taurei laimėti, vyksta tarp seniūnijos kaimų komandų.

Organizuojamos bendruomenė šventės – vasario 16-oji, kovo 11-oji, užgavėnės, Velykos, Šv. Morkaus diena, Vaikų gynimo diena, Motinos bei Tėvo dienos, liepos 6-oji, Žolinės, Pagyvenusių žmonių diena, eglutės įžiebimo šventė, senelių lankymas prieš Kalėdas, Advento renginiai suburia didelį būrį vietos gyventojų. Visuose renginiuose tvarką prižiūri patys gyventojai, dažniausiai jaunimas.

Prieš metus įkurtame etnografiniame teatre „Negelys“ vaidina 14 bendruomenės narių.

Moterų vokaliniame ansamblyje „Smiltė“ dainuoja 12 seniūnijos moterų.

Bendruomenė akredituota jaunimo savanorius priimanti organizacija.
Bendruomenės įkurtą Vaikų dienos centrą lanko 36 pradinių klasių mokiniai. Vaikai ruošia pamokas, sportuoja, dalyvauja įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, tradicinėse šventėse.

Vaikų dienos centre praktinius mokymus atlieka ir universitetų bei kolegijų studentai.

Bendradarbiaujame su kaimyninėmis ir kitose savivaldybėse veikiančiomis bendruomenėmis. Iš kitų regionų atvykstančias bendruomenes supažindiname su savo, Mažosios Lietuvos, regionu. Taip pasidaliname gerąja patirtimi.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016