Ukmergės rajono Žemaitkiemio miestelio bendruomenė

Ukmergės rajono Žemaitkiemio miestelio bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Žemaitkiemio miestelio bendruomenė savo veikla kraštiečius džiugina jau dvidešimt metų – nuo 2003 m. spalio 23 d. Bendruomenė jungia visus jaunus bei pagyvenusius ne tik Žemaitkiemio miestelio, bet ir aplinkinių kaimų: Antatilčių, Kliepšių ir Žemaitkiemio dvaro žmones. Žemaitkiemio bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su kaimyninėmis bendruomenėmis. Organizuojant šventes bendradarbiaujame su seniūnija, biblioteka, Ukmergės kultūros centro Žemaitkiemio skyriumi. Reklamuojant įvairius renginius visada prisideda šauniosios Žemaitkiemio miestelio parduotuvių pardavėjos.

2018 m. Žemaitkiemio miestelio bendruomenė projekte „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ pelnė „Šimtmečio linksmiausieji“ nominacijos titulą. Nominacija buvo skirta tiems, kurie išradingiausiai ir linksmiausiai švenčia valstybingumo šventes. Jau daugelį metų dalyvaujame projekte „Saugus eismas bendruomenėse“. Eilę metų organizuojami moliūgų skaptavimo , Kalėdinio aplinkos puošimo konkursai. Visada gražiai ir išradingai sveikiname mamas ir tėčius. Mokytojų dieną visada aplankome buvusius mokytojus ir kapus išėjusių anapilin mokytojų. Bendruomenė rūpinasi miestelio įvaizdžiu. Atnaujintas kryžius miestelio centre, pastatyta nauja lauko scena, kartu su seniūnija miestelyje pasodinta daug rožių. Bendruomenės tradicinė šventė-Žolinės. Tai išsibarščiusių kraštiečių susiėjimo, pabendravimo, prisiminimų diena (daug įvairių edukacijų primenančių mūsų tėvų ir senelių verslus).Prieš Žolinės šventę organizuojame žvejų varžybas, futbolo varžybas. Šiemet laimėjome rajono idėją- projektą „Buvusios mokyklos stadionas ir kasdienybei ir šventei“. Galėsime atnaujinti krepšinio aikštelę ir vėl organizuoti krepšinio varžybas. Kasmet dalyvaujame rajono NVO, sveikatos, kūrybinės veiklos ir etnokultūros projektuose.

Per metus nuo iniciatyvos teikimo įgyvendinome daug projektų:

 • Ukmergės rajono savivaldybės kultūros ir kūrybinės veiklos skatinimo projektas „Miestelio jubiliejus – kraštiečių atmintyje“. Atkūrėme miestelio centre prieš daugelį metų buvusį suoliuką. Sukūrėme prisiminimui aktyviems bendruomenės nariams-savanoriams, rėmėjams, svečiams, sportinių varžybų dalyviams ir atlikėjams atminimo jubiliejinius (molinius) puodelius.
 • Ukmergės rajono savivaldybės etninės kultūros globos programos projektas „Atmintis gyva“. Atkūrėme atminimo lentelę ant kryžiaus, esančio miestelio centre. Kryžių pastatė vietiniai šauliai 1928 m. Parengėme parodą apie Aldoną Vaičiūnaitę, kurios lėšomis, prisidedant pusbroliui Rapolui Diečkui, kryžius 1989 m. atstatytas (sunaikintas buvo 1952 m.).
 • LR ŽŪM finansuotu projektu „Tėvų takais į Žolinės šventę“ ir rėmėjų lėšomis paminėjome Žemaitkiemio miestelio 455 jubiliejų Žolinės šventės metu.
 • Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas „Judėk–sveikai maitinkis–domėkis“. Išklausėme paskaitą apie ėjimo šiaurietiškomis lazdomis naudą, mokėmės teisingai eiti, apėjome pėsčiųjų taką aplink Pastovį ir Pastovėlį su savo muzikinėmis ir sporto stotelėmis, laiptais, tiltais ir tilteliais, įkalnėm ir nuokalnėm. Etnografinėje sodyboje Kulionių kaime domėjomės natūralaus – fermentuoto – maisto nauda žmogaus sveikatai ir dalyvavome edukacijoje. Aplankėme observatoriją ir etnokosmologijos muziejų.
 • Ukmergės rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimo projektas „Scenos pritaikymas tiek estetikai, tiek saugumui“. Įrengėme sieneles scenai, kad būtų saugiau atlikėjams lyjant ir pučiant vėjui.
 • Dalyvaujame saugaus eismo projekte.
 • Laimėjus Ukmergės rajono savivaldybės idėjų konkursą, įrengta nauja krepšinio aikštelė.

Rengėme daug akcijų ir edukacijų:

 • Sausio 13-ąją degėme languose žvakutes, prisijungdami prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.
 • Vasario 16-osios proga papuošėme ąžuoliuką miestelio centre 105 trispalvių paukštelių būreliais.
 • Gaminome Užgavėnių kaukes ir kepėme blynus.
 • Dalyvavome margučių marginimo edukacijoje.
 • Šv. Velykoms puošėme metalinį gaublį margučiais, šakelėmis miestelio centre.
 • Rengėme talką „Pasitik vasarą švaria pakrante“.
 • Dalyvavome edukacijoje „Pagamink gėlę mamai“. Pagamintomis gėlėmis puošėme miestelio centrą. Sveikinome visas bendruomenės mamas.
 • Trankiai, linksmai ir „rokenroliškai“ nusiteikę žygiavome miesto gatvėmis, kad pasveikintume ryškų bei išskirtinį – 690-ies metų – gimtadienį mininčią Ukmergę.
 • Smagiai su visomis tradicijomis ir edukacijomis šventėme Jonines.
Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016