Turtingi – dalindamiesi, laimingi – bendraudami

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Smėlynės biblioteka
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Panevėžio Elenos Mezginaitės VB Smėlynės biblioteka šalia kitų savo veiklų džiaugiasi burdama greta esančių miesto gyventojų bendruomenių narius ir tapdama joms bendravimo, kultūros, švietimo, įvairių iniciatyvų įgyvendinimo centru.

MŪSŲ STIPRYBĖ IR GALIA – BENDRYSTĖJE

Bendras veiklas aktyviai vykdome su 4 iš 16 mieste esančių bendruomenių: „Senamiestietis“, „Už upės“, Marijonų mikrorajono, Liekupio. Jų projektiniai renginiai vyksta pas mus, o bibliotekos kolektyvas su edukacijomis vyksta į bendruomenių šventes.

Didžiuojamės ilgamete draugyste su šalia esančia draugiška ir iniciatyvia „Senamiestiečių“ bendruomene: prisidėjome kuriant jų internetinę svetainę, dalyvavome organizuotoje akcijoje „Sušildyk“, kurios tikslas – šiluma ir rūpesčiu apgaubti 180 Jotainių socialinės globos namų gyventojų. Prie šios gražios iniciatyvos nuo pirmos dienos aktyviai prisijungė miesto bendruomenės, o taip pat visi Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padaliniai bei jų lankytojai.
Mūsų partneriai ir bičiuliai – Liekupio bendruomenė – šventė savo 10-ąjį gimtadienį, kuriame bibliotekos kolektyvas pristatė net kelis edukacinius užsiėmimus, tikusius ir dideliam, ir mažam.

Bendradarbiaujant su miesto bendruomenėmis, su Lietuvai pagražinti draugijos ir Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriais, tampant partneriais įgyvendinant jų projektus, vyksta netradiciniai renginiai – biblioteka virsta teatro scena net ir žymiems aktoriams.

MOKYTIS VISADA GERAS LAIKAS

Trečius metus Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija LAKMA vykdo projektą „Mokomės anglų kalbos gyvenimui“ ir organizuoja anglų kalbos mokymus gyventojams bibliotekoje. Šį projektą remia JAV ambasada Lietuvoje. Smėlynės bibliotekoje lankėsi JAV ambasados atstovė Heather Gaddis – vienam vakarui viešnia tapo anglų kalbos kursų dėstytoja.

FILMŲ PERŽIŪROS

Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, spalio mėnesį gražia tradicija tampa tamsius rudens vakarus paįvairinti filmų peržiūromis. Po seanso vyksta virtualūs ir gyvi susitikimai su filmo režisieriais, idėjų autoriais ir apžvalgininkais.

Festivalio NEPATOGUS kinas filmų peržiūros bibliotekoje vyksta jau trejus metus, suburdamos įvairaus amžiaus miesto bendruomenės narius.

GRAŽŪS SAVO DARBAIS ŽMONĖS

Bibliotekoje galite aplankyti pačias įvairiausias parodas. Didžiuojamės, kad pradedantys menininkai kūrybiniam startui renkasi būtent mūsų erdves. Visų parodų tikslas ne tik praplėsti lankytojų akiratį, bet ir skatinti lankytojus savyje ieškoti dar neatrastų gebėjimų. Būna ne tik gražūs meno kūriniai, bet ir GRAŽŪS savo darbais ŽMONĖS.
Bibliotekoje vyko kilnojamos parodos „Jie kūrė Panevėžio tapatybę 1940-1990 m.“ pristatymas miesto bendruomenei.
Ir šiuo metu priešakyje didelis projektas – kartu su Panevėžio fotografų draugija planuojame fotografijų parodos apie mieste seniausią – Senamiesčio – gatvę interaktyvų pristatymą, skirtą Panevėžio 520-ajam gimtadieniui paminėti.

Tik kartu dirbdami ir siekdami tikslo esame stiprūs ir galingi.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016