Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje

Asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ savo veiklą pradėjusi nuo 2006 m. kasdien ieško būdų, kaip nuolat inovacijomis stebinančioje kasdienybėje išlaikyti ir puoselėti tradicinius lietuvių liaudies amatus – verpimą, medžio drožybą, keramiką ir perduoti ateinančioms kartoms tradicinio kulinarinio paveldo receptus. Gasčiūnuose įkurtame amatų centre vykdomos edukacinės programos, kurių metų ne tik supažindinami dalyviai su amato istorija, bet kartu ir suteikiama galimybė tapti pasirinktos srities amatininku ir bent trumpam išbandyti pasirinktą amatą. Bendruomenės tikslas išsaugoti ateinančioms kartoms mūsų krašto turtingos istorijos ir paveldo tradicijas ir tam tikslui šalia amatų centro yra įkurtas Etnografinis muziejus, kuriame yra eksponuojami lietuvių liaudies buities daiktai. Gasčiūnų bendruomenė tiki, kad Lietuva stipri tol, kol gyva jos praeitis, puoselėjama dabartis ir kuriama ateitis ant protėvių tradicijų pamatų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016