Sukarinta dieninė stovykla vaikams

Pabradės bendruomenė „Domus“
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Pabradės bendruomenės „Domus“ organizavo vaikų sukarinta dienos stovyklą. Vaikai iš Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ gimnazijų dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Mokiniai žaidė futbolą ir krepšinį su NATO kariais, kurie atvyko iš Amerikos ambasados ir Generolo Silvestro Žukausko poligono. Vaikai ne tik žaidė, bet ir turėjo galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Po pietų vyko šaudymas ir lanku ir arbaletu, šiuos užsiėmimus vedė taikliojo šaudymo atstovė Laura iš Vilniaus įgulos karininkų ramovės.
Į vaikų dienos stovyklą atvyko Lietuvos kariuomenės kariai iš Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos. Karo medikai vaikus mokė, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, sustabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdas. Tai puiki praktika atsitikus nelaimei padėti savo draugui.

Kariai iš Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro MŽK (Vanagas) supažindino vaikus su kovinės savigynos pagrindais. Užsiėmimų metu Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistai mokė, kaip apsiginti ir ugdyti ištvermę. Kariai iš Garbės sargybos kuopos, kurie reprezentuoja Lietuvos valstybę. GSK kariai vaikus supažindino ir papasakojo apie atkurtus IV amžiaus Lietuvos kariuomenės šarvus. Vaikai turėjo galimybę juos užsidėti ir pajausti, kaip kariavo mūsų protėviai. Kariai taip pat mokė atsakingai ir pagarbiai lankstyti mūsų valstybės vėliavą, taip pat išbandyti GSK gyvenimo kasdienybę.

Pasiekti tikslą be komandos yra neįmanoma. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba vaikus mokė ne tik vikrumo, greitumo, bet kaip pasiekti tikslą dirbant komandoje.

Praėjus kelioms dienoms, vaikai susipažino su profesine karo taryba. Atstovas iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento bendravo su vaikais apie pilietiškumą, valstybę ir apie įgytą patirtį stovyklaujant.

Stovykloje vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis. Šiandiena į stovyklą atvyko paskutinis karinis padalinys – Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kariai vaikus mokė taisyklingai maskuoti veidą, įvairius šliaužimo būdus ir taikliai šaudyti iš AIRSOFT‘O ginklų.
Ištvermingiausiems ir stipriausiems stovyklos dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016