Sukarinta dieninė stovykla vaikams

Pabradės bendruomenė „Domus“
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pabradės bendruomenės „Domus“ organizavo vaikų sukarinta dienos stovyklą. Vaikai iš Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ gimnazijų dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Mokiniai žaidė futbolą ir krepšinį su NATO kariais, kurie atvyko iš Amerikos ambasados ir Generolo Silvestro Žukausko poligono. Vaikai ne tik žaidė, bet ir turėjo galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Po pietų vyko šaudymas ir lanku ir arbaletu, šiuos užsiėmimus vedė taikliojo šaudymo atstovė Laura iš Vilniaus įgulos karininkų ramovės.
Į vaikų dienos stovyklą atvyko Lietuvos kariuomenės kariai iš Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos. Karo medikai vaikus mokė, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, sustabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdas. Tai puiki praktika atsitikus nelaimei padėti savo draugui.

Kariai iš Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro MŽK (Vanagas) supažindino vaikus su kovinės savigynos pagrindais. Užsiėmimų metu Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistai mokė, kaip apsiginti ir ugdyti ištvermę. Kariai iš Garbės sargybos kuopos, kurie reprezentuoja Lietuvos valstybę. GSK kariai vaikus supažindino ir papasakojo apie atkurtus IV amžiaus Lietuvos kariuomenės šarvus. Vaikai turėjo galimybę juos užsidėti ir pajausti, kaip kariavo mūsų protėviai. Kariai taip pat mokė atsakingai ir pagarbiai lankstyti mūsų valstybės vėliavą, taip pat išbandyti GSK gyvenimo kasdienybę.

Pasiekti tikslą be komandos yra neįmanoma. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba vaikus mokė ne tik vikrumo, greitumo, bet kaip pasiekti tikslą dirbant komandoje.

Praėjus kelioms dienoms, vaikai susipažino su profesine karo taryba. Atstovas iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento bendravo su vaikais apie pilietiškumą, valstybę ir apie įgytą patirtį stovyklaujant.

Stovykloje vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis. Šiandiena į stovyklą atvyko paskutinis karinis padalinys – Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kariai vaikus mokė taisyklingai maskuoti veidą, įvairius šliaužimo būdus ir taikliai šaudyti iš AIRSOFT‘O ginklų.
Ištvermingiausiems ir stipriausiems stovyklos dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016