Sukarinta dieninė stovykla vaikams

Pabradės bendruomenė „Domus“
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Pabradės bendruomenės „Domus“ organizavo vaikų sukarinta dienos stovyklą. Vaikai iš Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ gimnazijų dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Mokiniai žaidė futbolą ir krepšinį su NATO kariais, kurie atvyko iš Amerikos ambasados ir Generolo Silvestro Žukausko poligono. Vaikai ne tik žaidė, bet ir turėjo galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Po pietų vyko šaudymas ir lanku ir arbaletu, šiuos užsiėmimus vedė taikliojo šaudymo atstovė Laura iš Vilniaus įgulos karininkų ramovės.
Į vaikų dienos stovyklą atvyko Lietuvos kariuomenės kariai iš Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos. Karo medikai vaikus mokė, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, sustabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdas. Tai puiki praktika atsitikus nelaimei padėti savo draugui.

Kariai iš Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro MŽK (Vanagas) supažindino vaikus su kovinės savigynos pagrindais. Užsiėmimų metu Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistai mokė, kaip apsiginti ir ugdyti ištvermę. Kariai iš Garbės sargybos kuopos, kurie reprezentuoja Lietuvos valstybę. GSK kariai vaikus supažindino ir papasakojo apie atkurtus IV amžiaus Lietuvos kariuomenės šarvus. Vaikai turėjo galimybę juos užsidėti ir pajausti, kaip kariavo mūsų protėviai. Kariai taip pat mokė atsakingai ir pagarbiai lankstyti mūsų valstybės vėliavą, taip pat išbandyti GSK gyvenimo kasdienybę.

Pasiekti tikslą be komandos yra neįmanoma. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba vaikus mokė ne tik vikrumo, greitumo, bet kaip pasiekti tikslą dirbant komandoje.

Praėjus kelioms dienoms, vaikai susipažino su profesine karo taryba. Atstovas iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento bendravo su vaikais apie pilietiškumą, valstybę ir apie įgytą patirtį stovyklaujant.

Stovykloje vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis. Šiandiena į stovyklą atvyko paskutinis karinis padalinys – Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kariai vaikus mokė taisyklingai maskuoti veidą, įvairius šliaužimo būdus ir taikliai šaudyti iš AIRSOFT‘O ginklų.
Ištvermingiausiems ir stipriausiems stovyklos dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Domus“ bendruomenės parama vaikams Ukrainoje
„Domus“ bendruomenės parama vaikams Ukrainoje
Pabradės bendruomenė „Domus“ rinko paramą patiems mažiausiems Ukrainos vaikams, kurią nugabeno ir perdavė TV laidos „Praeities žvalgas“ komanda.
Airijos lietuvių sporto šventė
Airijos lietuvių sporto šventė
Sporto populiarinimas, informacijos sklaida bei sportininkų pagalba vieni kitiems – kas sutelktų sportuojančius Airijos lietuvius bendrai veiklai!
Kai žemę aplanko svečiai iš praeities...
Kai žemę aplanko svečiai iš praeities...
Kraštotyros ir meteoritų ieškotojų klubas kviečia domėtis Molėtų ir Ukmergės krašto istoriją, ją įprasminti ir stebėti visatą, jos kūnus - meteoritus.
Te nelieka užmirštų kapų
Te nelieka užmirštų kapų
Apleistų ir nelankomų kapaviečių tvarkymas.
Ukmergės rajono Žemaitkiemio miestelio bendruomenė
Ukmergės rajono Žemaitkiemio miestelio bendruomenė
Dalyvavimas projektuose, konkursuose, išradingos jungiančios kraštiečius šventės jungia ir stiprina bendruomenę. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
Bendruomenė „Miško uostas"
Bendruomenė „Miško uostas"
„Miško uostas"- tai Švenčionėlių kūrėjų bendruomenė, nykstantį miestelį prikelianti tvariam, bendruomeniškam ir kūrybingam naujakurių gyvenimui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016