Sukarinta dieninė stovykla vaikams

Pabradės bendruomenė „Domus“
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Pabradės bendruomenės „Domus“ organizavo vaikų sukarinta dienos stovyklą. Vaikai iš Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ gimnazijų dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Mokiniai žaidė futbolą ir krepšinį su NATO kariais, kurie atvyko iš Amerikos ambasados ir Generolo Silvestro Žukausko poligono. Vaikai ne tik žaidė, bet ir turėjo galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Po pietų vyko šaudymas ir lanku ir arbaletu, šiuos užsiėmimus vedė taikliojo šaudymo atstovė Laura iš Vilniaus įgulos karininkų ramovės.
Į vaikų dienos stovyklą atvyko Lietuvos kariuomenės kariai iš Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos. Karo medikai vaikus mokė, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, sustabdyti kraujavimą ir sutvarstyti žaizdas. Tai puiki praktika atsitikus nelaimei padėti savo draugui.

Kariai iš Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro MŽK (Vanagas) supažindino vaikus su kovinės savigynos pagrindais. Užsiėmimų metu Lietuvos kariuomenės fizinio rengimo specialistai mokė, kaip apsiginti ir ugdyti ištvermę. Kariai iš Garbės sargybos kuopos, kurie reprezentuoja Lietuvos valstybę. GSK kariai vaikus supažindino ir papasakojo apie atkurtus IV amžiaus Lietuvos kariuomenės šarvus. Vaikai turėjo galimybę juos užsidėti ir pajausti, kaip kariavo mūsų protėviai. Kariai taip pat mokė atsakingai ir pagarbiai lankstyti mūsų valstybės vėliavą, taip pat išbandyti GSK gyvenimo kasdienybę.

Pasiekti tikslą be komandos yra neįmanoma. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba vaikus mokė ne tik vikrumo, greitumo, bet kaip pasiekti tikslą dirbant komandoje.

Praėjus kelioms dienoms, vaikai susipažino su profesine karo taryba. Atstovas iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento bendravo su vaikais apie pilietiškumą, valstybę ir apie įgytą patirtį stovyklaujant.

Stovykloje vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis. Šiandiena į stovyklą atvyko paskutinis karinis padalinys – Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kariai vaikus mokė taisyklingai maskuoti veidą, įvairius šliaužimo būdus ir taikliai šaudyti iš AIRSOFT‘O ginklų.
Ištvermingiausiems ir stipriausiems stovyklos dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”
JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”
Projekto metu JAV gyvenantis lietuvių kilmės jaunimas ieško ir tvarko senas JAV lietuvių kapines, kartu diskutuojama lietuviškos tapatybės temomis.
Tinklalaidė „Kalba mamos“
Tinklalaidė „Kalba mamos“
„Kalba mamos“ – tai tinklalaidė ir bendruomenė, kurioje mamos nesijaustų vienišos, pasisemtų įkvėpimo ir atrastų unikalų savo motinystės kelią.
Lietuvių senjorai Anglijoje
Lietuvių senjorai Anglijoje
Lietuviai senjorai Anglijoje, kurie yra pavyzdys visam pasauliui. Nebūti vienišiems, džiaugtis gyvenimu, tuo užkrėsti kitus, vaikus, anūkus.
Mokytojų Palaikymo Ratai
Mokytojų Palaikymo Ratai
Projekto tikslas sukurti saugią erdvę mokytojams, kurioje jie galėtų dalintis rūpesčiais ir gauti palaikymą. Laimingas mokytojas - laimingi vaikai.
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016