Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ organizuojamos Donorų dienos

Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė"
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Projektas „Donorų dienos“ yra tradicinis . Nuo vienos kraujo donorų dienos išaugęs iki keturių dienų metuose. Taip pat augo ir donorų gretos nuo keturių iki trisdešimties vienoje Donorų dienoje. Donorų dienose dalyvauja ir Skaistgirio gimnazijos mokiniai, kurie aktyviai stebi visą procesą, domisi neatlygintina kraujo donoryste, o tapę pilnamečiais ir patys duoda kraują neatlygintinai. Skaistgirio moterų draugijos ,,versmė“ organizuojamose Donorų dienose aktyviai dalyvauja Skaistgirio gimnazijos, Jurdaičių socialinės globos namų, Skaistgirio, Alsių žemės ūkio bendrovių dirbantieji. Savo tarpe turime Garbės donoro vardą pelniusį donorą, kelis donorus turinčius Nusipelniusio Donoro ir Donorystės Žymūno pažymėjimus. Organizuodamos Donorų dienas kartu kuriame stiprią Lietuvą.

Skaistgirio moterų draugija „Versmė“ įsikūrė 2001m.kovo 28 d. ir jau tais pačiais metais organizavo pirmąją Donorų dieną kurioje dalyvavo 4 donorai duodantys kraujo. Donorų dienos tai tik viena iš daugelio mūsų veiklų. Šia veikla simboliškai įamžiname Skaistgiryje dirbusias medikes, kurios aktyviai būrė donorus, juos lydėjo į ligoninėse esančius kraujo kabinetus duoti kraujo. Keičiantis laikmečiams tokio organizavimo neliko, neliko ir švenčių donorams mažesniuose miesteliuose, tad mes moterys ir pirmiausia žengėme šį žingsnį. Per dvidešimt su trupučiu metų išaugo gražus būrys naujų donorų. Skaistgiryje pirmą kartą kraują davė arti trijų šimtų donorų. Dažniausiai donorai duoda metuose du kartus, tai jų skaičius per metus apie 60 donorų kaip asmenų. Dabar organizuojame 4 donorų dienas metuose, kiekvienoje iš jų dalyvauja 30 norinčių duoti kraują donorų. Organizuojant donorų dienas savanoriškoje veikloje dalyvauja ne tik donorai duodantys kraują, bet ir gimnazijos mokytojos jau nuo darželinio amžiaus vaikus atveda supažindinti su donorų dienomis, 30 moterų draugijos moterų, bendrovių vadovai, bibliotekininkės.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai
Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai
Nuo 2017 m. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos iniciatyva pradėti organizuoti pėsčiųjų žygiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybei paminėti.
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
Kviečiame bendruomenes prisijungti prie iniciatyvos „Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“, Lietuvos laisvės kovotojų įamžinimui ir dalintis savo idėjomis.
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
Projektas „Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”, kuriuo siekiama stiprinti Marijampolės mokinių savivaldų tarybas ir skatinti jų iniciatyvas.
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė jau eilę metų dovanoja dovaną gyventojams Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Nuo 2018 m. Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija organizuoja žygį Viduklės miestelio gatvėmis, skirtą Vasario 16-tai paminėti.
Lietuvių Namai Norvegijoje
Lietuvių Namai Norvegijoje
Rogalando lietuvių bendrija - 10 metų gyvuojanti organizacija, kurios nariai savanorystės principu restauravo pastatą, kuriuose įkūrė Lietuvių Namus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016