Širvintų r. Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų bendruomenė „Spindulys“

Širvintų r. Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų bendruomenė „Spindulys“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Bendruomenės „Spindulys“ pagrindinės gairės yra istorinės pilietinės iniciatyvos, kultūros ir sporto veiklos. Bendruomenė nuo 2009 m. vienija daugiau kaip pusšimtį įvairaus amžiaus žmonių, kurie kiekvienas pagal savo galimybes dalyvaudami bendruomenės veikloje praturtina ją savo idėjomis ir skirtinga patirtimi. Musninkų varpinė (istorinis architektūrinis statinys) nuo 2010 m. bendruomenės narių pastangomis tapo ir kultūros objektu – sutvarkyta sakrali erdvė šiltuoju metų laiku tinka kameriniams renginiams; Paminklas savanoriams Musninkuose įprasmino 1918 -1920 m. Lietuvos Nepriklausomybės kovas ir Musninkų krašto savanorių ir laisvės kovotojų atminimą. Bendruomenė iki jo pastatymo sutvarkė kovose žuvusių savanorių kapus Musninkų kapinėse, daug bendravo su istorikais, domėjosi faktais, organizavo visuomenei paskaitas ir diskusijas;2014 m., bendruomenės lėšomis atstatytas Musninkų kryžius (ties sankryža į Kernavę), kuris buvo pastatytas dar 1937 m., o sovietmečiu nugriautas.

2020 m. ties Musninkais, Taučiuliais, Skėteriais pastatyti trys kryžiai Lietuvos Nepriklausomybės kovų (1920 –2020) šimtmečiui atminti – tai trys nauji istorinės atminties išsaugojimo ženklai; 2020 – 2022 m. tik bendruomenės ir rėmėjų lėšomis renovuotas sugriūti pasmerktas senovinis Musninkų valsčiaus pastatas tapo nauja bendruomenės susibūrimo ir kultūrinės veiklos vieta.

Daliai savo idėjų įgyvendinti lėšų bendruomenė gauna teikdama projektus įvairioms šalies institucijoms. Vienas iš didžiausių – Kultūros tarybos finansuotas – Musninkai – mažoji kultūros sostinė, didelį būrį kraštiečių iš visos šalies sutraukusi šventė „Susitinka kartos – išlieka tradicijos“ ir daugelis mažesnių – kasmet įgyvendinamas bent vienas projektas. Spindulio“ bendruomenė kasmet organizuoja kultūros renginius, kurių pagrindinė idėja – miestelio bendruomenei pristatyti profesionalių menininkų ir mėgėjų kūrybą. Tapo tradicija artimiau susipažinti su kraštiečiais – rašytojais, menininkais, dainininkais, vietos gimnazijos mokinių darbais. Paminėtini kelių metų (2020 – 2023 m.) renginiai. Tai krašto tautodailininkų J. Binkio , N. Didžiokienės parodos. Pažintis ir nuoširdus bendravimas renginių metu su grafike V. Kalinauskaite, jaunaisiais kūrėjais grafikais – E. Grigonyte, K. Opanovičiūte, R. Petrusevičiumi, D. Tamašausku bei aktorėmis E.K.Mikalajūnaite, D.Budinavičiūte. Musninkuose pristatyta kūrėjų R.Savicko, R. Eidukaitytės, S.Kubilio tapybos darbų paroda ir muzikinis albumas „Mėnulio šypsena“.

2023 m. Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus premija (įsteigta 2005 m.) skirta Musninkų bendruomenei „Spindulys“ ir jos pirmininkui Alvydui Roliui už aktyvią projektinę veiklą, tautinio paveldo saugojimą, tradicinių papročių puoselėjimą ir aktyvumą išsaugant Musninkų miestelio tapatybę ir unikalumą ateities kartoms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016