Šilavoto Davatkyno bendruomenė

Šilavoto Davatkyno bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Šilavoto Davatkyno bendruomenė suburia Šilavotui, jo krašto istorijai, apylinkių gamtos grožiui bei šio krašto puoselėjimui neabejingus žmones. Šios bendruomenės veiklos pradžia – 2000-ieji metai, kuomet susibūrė iniciatyvūs bendramačiai šilavotiškiai, siekdami išsaugoti ir aktualizuoti Šilavote daugiau nei šimtmetį veikusį neformalų moterų vienuolyną. Šilavoto Davatkyno bendruomenė nuo 2004-ųjų metų pradėjo organizuoti profesionaliosios kultūros renginius Šilavote. Šios veiklos dėka profesionalioji kultūra tapo prieinama regione gyvenantiems žmonėms. Aštuoniolika Šilavoto Davatkyno plenerų, šešiolika tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ renginių, Gimtosios žemės Jorio apdovanojimo šventė, daugybė knygų pristatymų, koncertų, spektaklių ir kitų renginių – tai veikla, kurią Šilavoto Davatkyno bendraminčiai, sutelkę jėgas, nuveikė. Šios iniciatyvinės grupės dėka, šiandien greta Šilavoto kaimo veikia Prienų krašto muziejaus padalinys, Šilavoto Davatkyno muziejus. Siekiant išsaugoti ir įprasminti savo krašto istoriją, 2019-aisias iniciatyvios bendruomenės pastangomis buvo įkurtas Laisvės kovų muziejus. Šilavoto Davatkyno bendruomenė siekdama savo tikslų 2019 metais tapo asociacija. Nuo šios bendruomenės veiklos pradžios Šilavoto kaimas pakito, jis tapo vienu iš Prienų rajono kultūros ir istorijos turizmo traukos centrų.

Siekdama, jog Šilavotas būtų visavertiška vieta vietos gyventojams ir įdomi atvykstantiems svečiams, bei matydama didelį poreikį aktyvaus laisvalaikio erdvės įkūrimui, Šilavoto Davatkyno bendruomenė nusprendė imtis laisvalaikio parko įkūrimo Šilavote. Bendruomenė savo pastangomis bei gerų žmonių valia surinko lėšas ir įsigijo beveik vieno hektaro sklypą Šilavoto centre šalia mokyklos. Nuspręsta, kad šiam parkui bus susiteiktas kunigo Antano Radušio vardas. Antanas Radušis buvo Šilavoto parapijos kunigas, Šilavoto Švc. Jėzaus širdies bažnyčios statytojas, draudžiamos spaudos platintojas, švietėjas, tautosakininkas, Didžiojo Vilniaus seimo dalyvis.

Siekiama, kad šiame parke organiškai apsijungtų tiek poilsio, sporto, kultūros ir meno, Šilavoto istoriją aktualizuojančios erdvės. Per keletą pastarųjų metų dėka įvairių finansavimo galimybių buvo įkurta lauko treniruoklių zona, sutvarkyta šalia esanti medžių alėja ir takas. Pastatytas vėliavos stiebas, pasodintos želdinių zonos, įsigytas vejos traktoriukas, įkurtas skulptūrų skveras su poilsio zona. Šie darbai atlikti su Prienų rajono savivaldybės, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Lietuvos kultūros tarybos finansavimu ir pagalba.

Šilavoto Davatkyno bendruomenė taip pat užsiima ir kitomis, kasdienybę praturtinančiomis veiklomis. Nuo 2021 metų įkurtas linijinių šokių kolektyvas „Linksmai“, vyksta dainavimo vakarai, knygų pristatymai, nuolat organizuojamos įvairios kūrybinės dirbtuvės vietos gyventojams, vykstama į ekskursijas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016