„Šienpjovių šventė“ – šienpjovių tradicijos – iš kartos į kartą!

Asociacija „Vainotiškių bendruomenė"
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

„Šienpjovių šventė“ jau 15 metus skaičiuojanti Vainotiškių bendruomenės ir Akademijos kultūros centro organizuojama tradicinė šventė, kuri birželio pabaigoje suburia ne tik vainotiškiečius, aplinkinių Dotnuvos seniūnijos kaimų gyventojus bet ir minias smalsuolių. Tai puiki proga prisiminti šienavimo dalgiu tradicijas, susitikti, pabendrauti ir pasilinksminti.
Šienpjovių šventės pagrindinis akcentas – šienpjovių varžytuvės, kuriose dalyvaujantys vyresniosios kartos atstovai demonstruoja šienavimo dalgiu įgūdžius, o jaunesniosios kartos atstovai turi galimybes pasimokyti, prisiminti ir stengtis išlaikyti šią tradiciją. Šienpjoviai gali būti vis mokantys pjauti dalgiu – savanoriai, atstovai iš Dotnuvos seniūnijos bendruomenių, aplinkui veikiančių organizacijų, svečiai.
Per keturiolika patirties metų sukaupėme daug šventės tradicijų, kurias jau pažįsta, prisimena ir su nekantrumu laukia nuolat dalyvaujantys kaimo gyventojai ir šventės svečiai. Kaip ir kasmet renginys prasideda tradicine eisena, kurios metu į šventės vietą prie ežero būriu ateina šienpjoviai, lydimi savo šeimų narių bei palaikymo komandų. Čia jų jau laukia gausiai susirinkę žiūrovai ir pasitinka gausiais plojimais bei dainomis.
Šventės pradžią pažymime uždegdami šventės aukurą, kurį tradiciškai užkuria šienpjovių šventės sumanytojas, bei paskelbiame šienpjovių varžytuves. Šienpjoviai, laikantis senųjų tradicijų, numatytuose laukeliuose šienauja dalgiais, pagalbininkės grėbėjos grėbia šieną bei prisipildę ąsočius lietuviškos giros malšina pjovėjų troškulį. Tuo metu išrinkta komisija stebi šienpjovių darbą bei juos vertina. Visi kiti dalyviai, smalsuoliai, kurie nestebi varžytuvių turi progą dalyvauti įvairiose sporto rungtyse, liaudiškų žaidimų žaidynėse, vainikėlių pynime ir plukdyme, pasivaišinti tradiciniais lietuviškais patiekalais bei gėrimais.
Pasibaigus varžytuvėms apdovanojame nugalėtojus – geriausią šienpjovį ir šienpjovę, visus kitus – pamaloniname nuotaikingomis nominacijomis, prizais, dovanomis. Šventę vainikuoja šventinis koncertas, laužas bei naktišokiai.
Siekdami, kad šis projektas pritrauktų kuo daugiau dalyvių, dedame visas pastangas, kad jie jaustųsi laisvai, komfortiškai, jaukiai – kokybiškai praleistų laisvalaikį. Norime, kad šventės tradicijas puoselėjantys šieno pjovėjai, grėbėjos bei kiti dalyvaujantys įvairiuose veiklose būtų sotūs, neliktų nepastebėti ir pamaloninti šventiniais prizais, dovanomis, o visus atėjusius suburtų koncertuojantys atlikėjai.
Bendri darbai, pasiekimai, problemų sprendimas, dalyvavimas bendruose renginiuose visada yra efektyvesnis seniūnijose, kuriose aktyviai veikia bendruomenės, sugebančios susivienyti, bendradarbiauti su seniūnija ir turinčios vieną ambiciją – savo kaimą padaryti gražesniu, patogesniu, praturtintu kultūra ir bendruomeniniu sutelktumu.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016