„Šienpjovių šventė“ – šienpjovių tradicijos – iš kartos į kartą!

Asociacija „Vainotiškių bendruomenė"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Šienpjovių šventė“ jau 15 metus skaičiuojanti Vainotiškių bendruomenės ir Akademijos kultūros centro organizuojama tradicinė šventė, kuri birželio pabaigoje suburia ne tik vainotiškiečius, aplinkinių Dotnuvos seniūnijos kaimų gyventojus bet ir minias smalsuolių. Tai puiki proga prisiminti šienavimo dalgiu tradicijas, susitikti, pabendrauti ir pasilinksminti.
Šienpjovių šventės pagrindinis akcentas – šienpjovių varžytuvės, kuriose dalyvaujantys vyresniosios kartos atstovai demonstruoja šienavimo dalgiu įgūdžius, o jaunesniosios kartos atstovai turi galimybes pasimokyti, prisiminti ir stengtis išlaikyti šią tradiciją. Šienpjoviai gali būti vis mokantys pjauti dalgiu – savanoriai, atstovai iš Dotnuvos seniūnijos bendruomenių, aplinkui veikiančių organizacijų, svečiai.
Per keturiolika patirties metų sukaupėme daug šventės tradicijų, kurias jau pažįsta, prisimena ir su nekantrumu laukia nuolat dalyvaujantys kaimo gyventojai ir šventės svečiai. Kaip ir kasmet renginys prasideda tradicine eisena, kurios metu į šventės vietą prie ežero būriu ateina šienpjoviai, lydimi savo šeimų narių bei palaikymo komandų. Čia jų jau laukia gausiai susirinkę žiūrovai ir pasitinka gausiais plojimais bei dainomis.
Šventės pradžią pažymime uždegdami šventės aukurą, kurį tradiciškai užkuria šienpjovių šventės sumanytojas, bei paskelbiame šienpjovių varžytuves. Šienpjoviai, laikantis senųjų tradicijų, numatytuose laukeliuose šienauja dalgiais, pagalbininkės grėbėjos grėbia šieną bei prisipildę ąsočius lietuviškos giros malšina pjovėjų troškulį. Tuo metu išrinkta komisija stebi šienpjovių darbą bei juos vertina. Visi kiti dalyviai, smalsuoliai, kurie nestebi varžytuvių turi progą dalyvauti įvairiose sporto rungtyse, liaudiškų žaidimų žaidynėse, vainikėlių pynime ir plukdyme, pasivaišinti tradiciniais lietuviškais patiekalais bei gėrimais.
Pasibaigus varžytuvėms apdovanojame nugalėtojus – geriausią šienpjovį ir šienpjovę, visus kitus – pamaloniname nuotaikingomis nominacijomis, prizais, dovanomis. Šventę vainikuoja šventinis koncertas, laužas bei naktišokiai.
Siekdami, kad šis projektas pritrauktų kuo daugiau dalyvių, dedame visas pastangas, kad jie jaustųsi laisvai, komfortiškai, jaukiai – kokybiškai praleistų laisvalaikį. Norime, kad šventės tradicijas puoselėjantys šieno pjovėjai, grėbėjos bei kiti dalyvaujantys įvairiuose veiklose būtų sotūs, neliktų nepastebėti ir pamaloninti šventiniais prizais, dovanomis, o visus atėjusius suburtų koncertuojantys atlikėjai.
Bendri darbai, pasiekimai, problemų sprendimas, dalyvavimas bendruose renginiuose visada yra efektyvesnis seniūnijose, kuriose aktyviai veikia bendruomenės, sugebančios susivienyti, bendradarbiauti su seniūnija ir turinčios vieną ambiciją – savo kaimą padaryti gražesniu, patogesniu, praturtintu kultūra ir bendruomeniniu sutelktumu.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016