„Šienpjovių šventė“ – šienpjovių tradicijos – iš kartos į kartą!

Asociacija „Vainotiškių bendruomenė"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Šienpjovių šventė“ jau 15 metus skaičiuojanti Vainotiškių bendruomenės ir Akademijos kultūros centro organizuojama tradicinė šventė, kuri birželio pabaigoje suburia ne tik vainotiškiečius, aplinkinių Dotnuvos seniūnijos kaimų gyventojus bet ir minias smalsuolių. Tai puiki proga prisiminti šienavimo dalgiu tradicijas, susitikti, pabendrauti ir pasilinksminti.
Šienpjovių šventės pagrindinis akcentas – šienpjovių varžytuvės, kuriose dalyvaujantys vyresniosios kartos atstovai demonstruoja šienavimo dalgiu įgūdžius, o jaunesniosios kartos atstovai turi galimybes pasimokyti, prisiminti ir stengtis išlaikyti šią tradiciją. Šienpjoviai gali būti vis mokantys pjauti dalgiu – savanoriai, atstovai iš Dotnuvos seniūnijos bendruomenių, aplinkui veikiančių organizacijų, svečiai.
Per keturiolika patirties metų sukaupėme daug šventės tradicijų, kurias jau pažįsta, prisimena ir su nekantrumu laukia nuolat dalyvaujantys kaimo gyventojai ir šventės svečiai. Kaip ir kasmet renginys prasideda tradicine eisena, kurios metu į šventės vietą prie ežero būriu ateina šienpjoviai, lydimi savo šeimų narių bei palaikymo komandų. Čia jų jau laukia gausiai susirinkę žiūrovai ir pasitinka gausiais plojimais bei dainomis.
Šventės pradžią pažymime uždegdami šventės aukurą, kurį tradiciškai užkuria šienpjovių šventės sumanytojas, bei paskelbiame šienpjovių varžytuves. Šienpjoviai, laikantis senųjų tradicijų, numatytuose laukeliuose šienauja dalgiais, pagalbininkės grėbėjos grėbia šieną bei prisipildę ąsočius lietuviškos giros malšina pjovėjų troškulį. Tuo metu išrinkta komisija stebi šienpjovių darbą bei juos vertina. Visi kiti dalyviai, smalsuoliai, kurie nestebi varžytuvių turi progą dalyvauti įvairiose sporto rungtyse, liaudiškų žaidimų žaidynėse, vainikėlių pynime ir plukdyme, pasivaišinti tradiciniais lietuviškais patiekalais bei gėrimais.
Pasibaigus varžytuvėms apdovanojame nugalėtojus – geriausią šienpjovį ir šienpjovę, visus kitus – pamaloniname nuotaikingomis nominacijomis, prizais, dovanomis. Šventę vainikuoja šventinis koncertas, laužas bei naktišokiai.
Siekdami, kad šis projektas pritrauktų kuo daugiau dalyvių, dedame visas pastangas, kad jie jaustųsi laisvai, komfortiškai, jaukiai – kokybiškai praleistų laisvalaikį. Norime, kad šventės tradicijas puoselėjantys šieno pjovėjai, grėbėjos bei kiti dalyvaujantys įvairiuose veiklose būtų sotūs, neliktų nepastebėti ir pamaloninti šventiniais prizais, dovanomis, o visus atėjusius suburtų koncertuojantys atlikėjai.
Bendri darbai, pasiekimai, problemų sprendimas, dalyvavimas bendruose renginiuose visada yra efektyvesnis seniūnijose, kuriose aktyviai veikia bendruomenės, sugebančios susivienyti, bendradarbiauti su seniūnija ir turinčios vieną ambiciją – savo kaimą padaryti gražesniu, patogesniu, praturtintu kultūra ir bendruomeniniu sutelktumu.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016