Šiaulių miesto jaunimo piknikas #AšEsuŠiauliai

Dalia Vietienė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

2020 m. rugsėjo 10 dieną renginyje „Šiaulių miesto jaunimo piknikas #AšEsuŠiauliai“ prie Šiaulių valstybinės kolegijos būrėsi Šiaulių jaunimas, kurio laukė pusdienis prasmingų diskusijų ir įvairių veiklų.
Nors pikniko #AšEsuŠiauliai pradžioje visus susirinkusiuosius „pašventino“ trumpalaikis ir netikėtai užklupęs lietus, tačiau tai puikios dalyvių nuotaikos ir planų nesugadino. Šiaulių valstybinės kolegijos Studentų atstovybė, organizavusi renginį, labai džiaugiasi šiauliečių susidomėjimu pasiūlytomis veiklomis: piknike sulaukta ir gimnazistų, ir įvairių organizacijų atstovų, ir pavienių smalsuolių, kurie įdėmiai klausėsi svečių minčių ir pasisakymų. Reikia tikėtis, kad, galbūt, piknikas #AšEsuŠiauliai bent keliems iš jų taps paskatinimu aktyviau įsitraukti į miesto gyvenimą.
Renginio dalyvių laukė diskusijos su kviestiniais svečiais – buvusiais ir esamais šiauliečiais.
I diskusijoje „Šiauliai – karjeros miestas: kokios galimybės jaunam žmogui?“ dalyvavo Šiaulių miesto mero patarėjas Justinas Švėgžda, verslininkė, „wãpsva LT dizaino namai“ vadovė Irmina Savickienė, Jaunimo Europos komandos narė, „Žinau ką renku“ savanorė Viltė Novikovaitė, Šiaulių valstybinės kolegijos studentė Greta Naujokaitė ir UAB „Baltic Champs“ generalinis direktorius, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys Arūnas Radzevičius.
II diskusijoje „Ar jaunimas (ne)pilietiškas?“ jaukiai pasikalbėti susirinko akordeono virtuozas Martynas Levickis, atlikėja Ieva Narkutė, platformos „Žinau, ką renku“ vadovė Aušrinė Diržinskaitė, istorijos mokytojas, savanoris, skautas Sergejus Staponkus-Seržas ir irkluotojas Edvinas Ramanauskas, Rio de Žaneiro pasaulio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas.
Diskusijas moderavo Luka Sinevičienė – istorikė, visuomenininkė, daugeliui pažįstama iš televizijos projektų, įvairių socialinių iniciatyvų.
Diskusijose apie pilietiškumą ir karjeros, savirealizacijos galimybes Šiauliuose nesyk skambėjo mintis, kad svarbiausia yra kiekvieno asmens nusiteikimas veikti, ieškoti, burtis. Svarbi savanorystė, drąsa, noras dalintis savo idėjomis, būti smalsiam. Vienbalsiai nuspręsta, kad galimybių jaunam žmogui yra visur, ne tik sostinėje, reikia tik jas pastebėti, išnaudoti, inicijuoti naujas idėjas ir jų įgyvendinimą. Svarstyta, kad kartais mažesniame mieste netgi lengviau būti pastebėtam, įgyvendinti savo sumanymus. Jaunas žmogus neabejotinai yra svarbus kiekvienoje bendruomenėje, tačiau reikia veikti, nes tik veikiant skatinami asmeniniai pokyčiai ir teigiami pasikeitimai aplinkoje, bendruomenėje.
Tie, kas nedalyvavo renginyje, diskusijas gali peržiūrėti Šiaulių valstybinės kolegijos feisbuko paskyroje, jos buvo transliuojamos tiesiogiai. https://www.youtube.com/watch?v=QUhT4gqIDKI
Baigiamuoju renginio akcentu tapo atlikėjo Gabrieliaus Vagelio koncertas.

Šiaulių valstybinė kolegija džiaugiasi, kad su Šiaulių miesto savivaldybės finansavimu kasmet gali organizuoti gražius renginius, skatinti kultūrinio gyvenimo įvairovę, garsinti saulės miestą, formuoti teigiamą jo įvaizdį – ypač tarp jaunų žmonių.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija „Ištiesk gerumo ranką“ - veikliausia savanoriška organizacija  Elektrėnų  savivaldybėje
Asociacija „Ištiesk gerumo ranką“ - veikliausia savanoriška organizacija Elektrėnų savivaldybėje
Išskirtinė asociacijos veikla – rūpintis visos Elektrėnų savivaldybės garbaus amžiaus žmonėmis, vienišais, asocialiomis ir daugiavaikėmis šeimomis.
Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąskrydis
Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąskrydis
Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga sukvietė visas rajono kaimo bendruomenes į sąskrydį. Visa diena buvo pilna įspūdžių ir bendruomeniškumo.
Kaimų bendruomenė „Berteškiai“
Kaimų bendruomenė „Berteškiai“
Norėdama Raseinių rajono Berteškių kaimą padaryti patrauklesniu, tvarkingesniu, bendruomenė įrengė žaidimų aikštelę mažiesiems
Bendruomeninė akcija VIDURNAKČIO EITYNĖS 2021
Bendruomeninė akcija VIDURNAKČIO EITYNĖS 2021
Šių metų lapkričio 16 d. Tėviškės namų bendruomenė Alytuje surengė devintąją bendruomeninę akciją VIDURNAKČIO EITYNĖS
Pažink savąjį kraštą
Pažink savąjį kraštą
Užrašyti gimtosios vietos istorinius gyventojų liudijimus apie Holokaustą - pilietinės iniciatyvos tikslas.
Papilės krašto žmonių stiprybė
Papilės krašto žmonių stiprybė
Šv. Jurgio skulptūra, knyga ,,Mūsų Papilė“, ir šimto ąžuolų giraitė – Papilės krašto žmonių dovana Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016