Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos

Alantos dvaro bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Alantos dvaro bendruomenė prieš du metus sutvarkė ir atidarė naują, bet senai žinomą Valiulio akmens lankytiną objektą, nedidelėmis projekto lėšomis ir dideliu žmonių darbu buvo sutvarkytas takas vedantis per mišką, akmens aplinka, Svobiškėlio kaimo gyventojo Mindaugo Jankausko sukaltas stendas ir suoliukai. Geologai dr. Jonas Satkūnas, Vidas Mikulėnas surinko medžiagą ir padarė informacinį stendą. Vincas Mikulėnas sukūrė animaciją, pasakojančią Valiulio legendą. Tuomet talkose ir darbuose, atidarymo šventėje dalyvavo virš 100 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų ir kaimų.

Po metų vietos gyventojui Sauliui Žvirbliui kilo mintis įveiklinti šalia esančią nebeveikiančią stotelę, taigi jis, kartu su dailininkais, dalyvavusiais Giedros galerijos organizuojamame vasaros plenere ėmė ir padarė nebereikalingų keliaujančių daiktų stotelę, kuri labai sėkmingai funkcionuoja, nebenaudojami daiktai keliauja plačiai po Lietuvą.

Bendruomenės pirmininkė Margarita Jankauskienė sumanė ir padarė Svobiškėlio – Karališkių 1 kilometro pažintinio tako stendą, ir tikina, kad vieno kilometro atstumu galima daug ką pamatyti ir sužinoti. Kaimynai Alvydas Šeikis ir Nerijus Bulkevičius davė projektams medienos, o Remigijus Bulkevičius talkino statybos darbuose.

Naujai įveiklintos lankytinos vietos Alantos kraštą daro dar patrauklesnį, o Alantos dvaro bendruomenės žmonės, nuo seno gyvenę šalia dvaro neveltui vis dar tebevadinami dvarokais – jie kūrybingi, darbštūs, žingeidūs, nuoširdūs žmonės, mylintys ir puoselėjantys savo kraštą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016