Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos

Alantos dvaro bendruomenė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Alantos dvaro bendruomenė prieš du metus sutvarkė ir atidarė naują, bet senai žinomą Valiulio akmens lankytiną objektą, nedidelėmis projekto lėšomis ir dideliu žmonių darbu buvo sutvarkytas takas vedantis per mišką, akmens aplinka, Svobiškėlio kaimo gyventojo Mindaugo Jankausko sukaltas stendas ir suoliukai. Geologai dr. Jonas Satkūnas, Vidas Mikulėnas surinko medžiagą ir padarė informacinį stendą. Vincas Mikulėnas sukūrė animaciją, pasakojančią Valiulio legendą. Tuomet talkose ir darbuose, atidarymo šventėje dalyvavo virš 100 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų ir kaimų.

Po metų vietos gyventojui Sauliui Žvirbliui kilo mintis įveiklinti šalia esančią nebeveikiančią stotelę, taigi jis, kartu su dailininkais, dalyvavusiais Giedros galerijos organizuojamame vasaros plenere ėmė ir padarė nebereikalingų keliaujančių daiktų stotelę, kuri labai sėkmingai funkcionuoja, nebenaudojami daiktai keliauja plačiai po Lietuvą.

Bendruomenės pirmininkė Margarita Jankauskienė sumanė ir padarė Svobiškėlio – Karališkių 1 kilometro pažintinio tako stendą, ir tikina, kad vieno kilometro atstumu galima daug ką pamatyti ir sužinoti. Kaimynai Alvydas Šeikis ir Nerijus Bulkevičius davė projektams medienos, o Remigijus Bulkevičius talkino statybos darbuose.

Naujai įveiklintos lankytinos vietos Alantos kraštą daro dar patrauklesnį, o Alantos dvaro bendruomenės žmonės, nuo seno gyvenę šalia dvaro neveltui vis dar tebevadinami dvarokais – jie kūrybingi, darbštūs, žingeidūs, nuoširdūs žmonės, mylintys ir puoselėjantys savo kraštą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi
Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi
Daugėliškio krašto bendruomenė siekia tvarumo atgaivindama senąsias duonos kepimo tradicijas bei organizuodama gyvąsias "Duonos kelio" edukacijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016