Senjorų dienos centras „Šventai“

Senjorų dienos centras "Šventai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Senjorų dienos centras „Šventai“ įsikūrės Šilalės rajone, Žadeikių kaime senjorams teikia sociokultūrines paslaugas.

VšĮ Senjorų dienos centras „Šventai“ randasi Šilalės rajone Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas) ir veikia pirmus metus. Įkurti senjorams centrą kaime pagal danišką modelį sumanė Gražvyda ir Renatas Karalevičiai, po 8 metų gyvenimo, darbo ir mokymosi sugrįžę iš Danijos į Lietuvą. Toks centras yra pirmasis Šilalės raj.

Nupirkome senas ir neremontuotas patalpas iš savo lėšų, subūrėme 16 savanorių komandą ir ėmėmės patys įrengti senjorams centrą. Įrengėme vieną didelę patalpą, kurioje renkasi senjorai ir savanoriai savo veikloms. Kitas patalpas dar įrenginėjame.

Į centrą ateina 10 senjorų. Jie kartu valgo, bendrauja, keičiasi savo idėjomis. Mokosi naudotis socialiniais tinklais. Žiūri savanorių sukurtus filmus ant sienos. Dalinasi savo patirtimi su svečiais. Rengia medžiagą kultūriniam paveldui. Švenčia kartu gimtadienius, keliauja po apylinkes, dalyvauja bendruomenės šventėse. Etno kultūros specialistė Jolanta Kažukauskienė moko juos dainuoti. Dainavimą deriname su mankšta, šokiais.

Savanoriai padeda nuvažiuoti apsipirkti, nuveža pas gydytojus ir gelbsti spręsdami senjorų kasdienines problemas ne tik centre, bet ir senjorų namuose. Savanoriai į centro veiklą įjungė ir savo mažamečius vaikus su tikslu apjungti visas kartas. Mažieji centro savanoriukai kalbina senjorus, žaidžia žaidimus kartu, apkabina ir teikia diaugsmą vieni kitiems. Kuriame kartu filmukus, nes turime komandoje profesionalų filmuotoją. Savanoriai pasirašė metų trukmės sutartis, segi savanorio ženklelius.

Bendradarbiaujame su Šilalės rajono įstaigomis. Kartu su užimtumo tarnyba įkūrėme dvi darbo vietas. Šilalės rajono savivaldybėje parašėme pirmus projektus. Rašėme LR Seimui apie senjorų problemas ir sulaukėme suorganizuoto virtualaus susitikimo. Centrą aplankė politikai iš Vilniaus.

Stengiamės įamžinti Kazio Misiaus iš mūsų kaimo nuveiktus darbus. Bendraujame su Kaziu M. telefonu ir renkame medžiagą Telšių dailės akademijai apie Kazių M.

Senjorų centras jungia į bendrą veiklą kaimą, rajoną ir Lietuvą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016