Senjorų dienos centras „Šventai“

Senjorų dienos centras "Šventai"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Senjorų dienos centras „Šventai“ įsikūrės Šilalės rajone, Žadeikių kaime senjorams teikia sociokultūrines paslaugas.

VšĮ Senjorų dienos centras „Šventai“ randasi Šilalės rajone Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas) ir veikia pirmus metus. Įkurti senjorams centrą kaime pagal danišką modelį sumanė Gražvyda ir Renatas Karalevičiai, po 8 metų gyvenimo, darbo ir mokymosi sugrįžę iš Danijos į Lietuvą. Toks centras yra pirmasis Šilalės raj.

Nupirkome senas ir neremontuotas patalpas iš savo lėšų, subūrėme 16 savanorių komandą ir ėmėmės patys įrengti senjorams centrą. Įrengėme vieną didelę patalpą, kurioje renkasi senjorai ir savanoriai savo veikloms. Kitas patalpas dar įrenginėjame.

Į centrą ateina 10 senjorų. Jie kartu valgo, bendrauja, keičiasi savo idėjomis. Mokosi naudotis cocialiniais tinklais. Žiūri savanorių sukurtus filmus ant sienos. Dalinasi savo patirtimi su svečiais. Rengia medžiagą kultūriniam paveldui. Švenčia kartu gimtadienius, keliauja po apylinkes, dalyvauja bendruomenės šventėse. Etno kultūros specialistė Jolanta Kažukauskienė moko juos dainuoti. Dainavimą deriname su mankšta, šokiais.

Savanoriai padeda nuvažiuoti apsipirkti, nuveža pas gydytojus ir gelbsti spręsdami senjorų kasdienines problemas ne tik centre, bet ir senjorų namuose. Savanoriai į centro veiklą įjungė ir savo mažamečius vaikus su tikslu apjungti visas kartas. Mažieji centro savanoriukai kalbina senjorus, žaidžia žaidimus kartu, apkabina ir teikia diaugsmą vieni kitiems. Kuriame kartu filmukus, nes turime komandoje profesionalų filmuotoją. Savanoriai pasirašė metų trukmės sutartis, segi savanorio ženklelius.

Bendradarbiaujame su Šilalės rajono įstaigomis. Kartu su užimtumo tarnyba įkūrėme dvi darbo vietas. Šilalės rajono savivaldybėje parašėme pirmus projektus. Rašėme LR Seimui apie senjorų problemas ir sulaukėme suorganizuoto virtualaus susitikimo. Centrą aplankė politikai iš Vilniaus.

Stengiamės įamžinti Kazio Misiaus iš mūsų kaimo nuveiktus darbus. Bendraujame su Kaziu M. telefonu ir renkame medžiagą Telšių dailės akademijai apie Kazių M.

Senjorų centras jungia į bendrą veiklą kaimą, rajononą ir Lietuvą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
Lithuanian Days Aotearoa
Lithuanian Days Aotearoa
3 dalių paroda "Mano Modernizmas" su aukcionu Ukrainai remti; 4 lietuviški filmai su Q&A, tvaraus meno dirbtuvės, koncerto lėšos Ukrainai, sutartinių diena.
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla - erdvė, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Lithuanian Way
Lithuanian Way
LITHUANIAN WAY - lietuviška poilsio erdvė viename garsiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų takų, kurį kasmet aplanko ketvirtis milijono lankytojų.
Sukarinta dieninė stovykla vaikams
Sukarinta dieninė stovykla vaikams
Stovyklos metu vaikai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomenės profesijomis, išbandyti savo jėgas ir ištvermę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016