Senjorų dienos centras „Šventai“

Senjorų dienos centras "Šventai"
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Senjorų dienos centras „Šventai“ įsikūrės Šilalės rajone, Žadeikių kaime senjorams teikia sociokultūrines paslaugas.

VšĮ Senjorų dienos centras „Šventai“ randasi Šilalės rajone Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas) ir veikia pirmus metus. Įkurti senjorams centrą kaime pagal danišką modelį sumanė Gražvyda ir Renatas Karalevičiai, po 8 metų gyvenimo, darbo ir mokymosi sugrįžę iš Danijos į Lietuvą. Toks centras yra pirmasis Šilalės raj.

Nupirkome senas ir neremontuotas patalpas iš savo lėšų, subūrėme 16 savanorių komandą ir ėmėmės patys įrengti senjorams centrą. Įrengėme vieną didelę patalpą, kurioje renkasi senjorai ir savanoriai savo veikloms. Kitas patalpas dar įrenginėjame.

Į centrą ateina 10 senjorų. Jie kartu valgo, bendrauja, keičiasi savo idėjomis. Mokosi naudotis cocialiniais tinklais. Žiūri savanorių sukurtus filmus ant sienos. Dalinasi savo patirtimi su svečiais. Rengia medžiagą kultūriniam paveldui. Švenčia kartu gimtadienius, keliauja po apylinkes, dalyvauja bendruomenės šventėse. Etno kultūros specialistė Jolanta Kažukauskienė moko juos dainuoti. Dainavimą deriname su mankšta, šokiais.

Savanoriai padeda nuvažiuoti apsipirkti, nuveža pas gydytojus ir gelbsti spręsdami senjorų kasdienines problemas ne tik centre, bet ir senjorų namuose. Savanoriai į centro veiklą įjungė ir savo mažamečius vaikus su tikslu apjungti visas kartas. Mažieji centro savanoriukai kalbina senjorus, žaidžia žaidimus kartu, apkabina ir teikia diaugsmą vieni kitiems. Kuriame kartu filmukus, nes turime komandoje profesionalų filmuotoją. Savanoriai pasirašė metų trukmės sutartis, segi savanorio ženklelius.

Bendradarbiaujame su Šilalės rajono įstaigomis. Kartu su užimtumo tarnyba įkūrėme dvi darbo vietas. Šilalės rajono savivaldybėje parašėme pirmus projektus. Rašėme LR Seimui apie senjorų problemas ir sulaukėme suorganizuoto virtualaus susitikimo. Centrą aplankė politikai iš Vilniaus.

Stengiamės įamžinti Kazio Misiaus iš mūsų kaimo nuveiktus darbus. Bendraujame su Kaziu M. telefonu ir renkame medžiagą Telšių dailės akademijai apie Kazių M.

Senjorų centras jungia į bendrą veiklą kaimą, rajononą ir Lietuvą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016