Senjorų dienos centras „Šventai“

Senjorų dienos centras "Šventai"
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Senjorų dienos centras „Šventai“ įsikūrės Šilalės rajone, Žadeikių kaime senjorams teikia sociokultūrines paslaugas.

VšĮ Senjorų dienos centras „Šventai“ randasi Šilalės rajone Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas) ir veikia pirmus metus. Įkurti senjorams centrą kaime pagal danišką modelį sumanė Gražvyda ir Renatas Karalevičiai, po 8 metų gyvenimo, darbo ir mokymosi sugrįžę iš Danijos į Lietuvą. Toks centras yra pirmasis Šilalės raj.

Nupirkome senas ir neremontuotas patalpas iš savo lėšų, subūrėme 16 savanorių komandą ir ėmėmės patys įrengti senjorams centrą. Įrengėme vieną didelę patalpą, kurioje renkasi senjorai ir savanoriai savo veikloms. Kitas patalpas dar įrenginėjame.

Į centrą ateina 10 senjorų. Jie kartu valgo, bendrauja, keičiasi savo idėjomis. Mokosi naudotis cocialiniais tinklais. Žiūri savanorių sukurtus filmus ant sienos. Dalinasi savo patirtimi su svečiais. Rengia medžiagą kultūriniam paveldui. Švenčia kartu gimtadienius, keliauja po apylinkes, dalyvauja bendruomenės šventėse. Etno kultūros specialistė Jolanta Kažukauskienė moko juos dainuoti. Dainavimą deriname su mankšta, šokiais.

Savanoriai padeda nuvažiuoti apsipirkti, nuveža pas gydytojus ir gelbsti spręsdami senjorų kasdienines problemas ne tik centre, bet ir senjorų namuose. Savanoriai į centro veiklą įjungė ir savo mažamečius vaikus su tikslu apjungti visas kartas. Mažieji centro savanoriukai kalbina senjorus, žaidžia žaidimus kartu, apkabina ir teikia diaugsmą vieni kitiems. Kuriame kartu filmukus, nes turime komandoje profesionalų filmuotoją. Savanoriai pasirašė metų trukmės sutartis, segi savanorio ženklelius.

Bendradarbiaujame su Šilalės rajono įstaigomis. Kartu su užimtumo tarnyba įkūrėme dvi darbo vietas. Šilalės rajono savivaldybėje parašėme pirmus projektus. Rašėme LR Seimui apie senjorų problemas ir sulaukėme suorganizuoto virtualaus susitikimo. Centrą aplankė politikai iš Vilniaus.

Stengiamės įamžinti Kazio Misiaus iš mūsų kaimo nuveiktus darbus. Bendraujame su Kaziu M. telefonu ir renkame medžiagą Telšių dailės akademijai apie Kazių M.

Senjorų centras jungia į bendrą veiklą kaimą, rajononą ir Lietuvą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016