Senjorų dienos centras „Šventai“

Senjorų dienos centras "Šventai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Senjorų dienos centras „Šventai“ įsikūrės Šilalės rajone, Žadeikių kaime senjorams teikia sociokultūrines paslaugas.

VšĮ Senjorų dienos centras „Šventai“ randasi Šilalės rajone Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas) ir veikia pirmus metus. Įkurti senjorams centrą kaime pagal danišką modelį sumanė Gražvyda ir Renatas Karalevičiai, po 8 metų gyvenimo, darbo ir mokymosi sugrįžę iš Danijos į Lietuvą. Toks centras yra pirmasis Šilalės raj.

Nupirkome senas ir neremontuotas patalpas iš savo lėšų, subūrėme 16 savanorių komandą ir ėmėmės patys įrengti senjorams centrą. Įrengėme vieną didelę patalpą, kurioje renkasi senjorai ir savanoriai savo veikloms. Kitas patalpas dar įrenginėjame.

Į centrą ateina 10 senjorų. Jie kartu valgo, bendrauja, keičiasi savo idėjomis. Mokosi naudotis socialiniais tinklais. Žiūri savanorių sukurtus filmus ant sienos. Dalinasi savo patirtimi su svečiais. Rengia medžiagą kultūriniam paveldui. Švenčia kartu gimtadienius, keliauja po apylinkes, dalyvauja bendruomenės šventėse. Etno kultūros specialistė Jolanta Kažukauskienė moko juos dainuoti. Dainavimą deriname su mankšta, šokiais.

Savanoriai padeda nuvažiuoti apsipirkti, nuveža pas gydytojus ir gelbsti spręsdami senjorų kasdienines problemas ne tik centre, bet ir senjorų namuose. Savanoriai į centro veiklą įjungė ir savo mažamečius vaikus su tikslu apjungti visas kartas. Mažieji centro savanoriukai kalbina senjorus, žaidžia žaidimus kartu, apkabina ir teikia diaugsmą vieni kitiems. Kuriame kartu filmukus, nes turime komandoje profesionalų filmuotoją. Savanoriai pasirašė metų trukmės sutartis, segi savanorio ženklelius.

Bendradarbiaujame su Šilalės rajono įstaigomis. Kartu su užimtumo tarnyba įkūrėme dvi darbo vietas. Šilalės rajono savivaldybėje parašėme pirmus projektus. Rašėme LR Seimui apie senjorų problemas ir sulaukėme suorganizuoto virtualaus susitikimo. Centrą aplankė politikai iš Vilniaus.

Stengiamės įamžinti Kazio Misiaus iš mūsų kaimo nuveiktus darbus. Bendraujame su Kaziu M. telefonu ir renkame medžiagą Telšių dailės akademijai apie Kazių M.

Senjorų centras jungia į bendrą veiklą kaimą, rajoną ir Lietuvą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016