„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis

Kauno lopšelis – darželis „Linelis“
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ jau 16 metus skaičiuojanti, tautinį identitetą puoselėjanti Kauno lopšelio – darželio „Linelis“ bendruomenės iniciatyva, įtraukianti ugdytinius, jų šeimas, gimines, švietimo bei darbo organizacijas iš visos Lietuvos. Buvusi įstaigos bendruomenės, vėliau Kauno miesto, o nuo 2021 metų respublikos ir tarptautiniu mastu plėtojama iniciatyva skatina ugdytinių vertybių puoselėjimą, prisideda prie tautos paveldo išsaugojimo. Festivalio akcentas – ugdytinių ir jų bendruomenių liaudies folkloro šventė, dažniausiai rengiama Kaziuko mugės arba kitų tradicinių lietuvių švenčių metu.

 

Veiklos:

 • Vaikų folkloro koncertas (finalinis)
 • Kaziuko mugė
 • Amatų dirbtuvės
 • Joninių gegužinė (vakaronė)
 • Tautinių juostų pynimas
 • Langinių gamyba/puošimas (karpiniais, raižiniais ir kt.)
 • Joninės
 • Šeimos diena
 • Amatų kalvė
 • Advento vakaronė
 • VDU užsienio kalbų katedros studentų veiklos (Kinija, Danija, Azerbaidžianas, Prancūzija ir kt. ).

Ugdytiniai, bendruomenė ir partneriai įsitraukia: dalyvaudami renginiuose gyvai ir tinklaveikoje nuotoliu ir /arba hibridiniu būdu (vakaronėse, rytmečiuose, festivaliuose), mokydamiesi l.l.dainų, šokių, ratelių, tarmių, patarlių ir kt.; iš nupintų tautinių juostų kurdami bendrus kilimus, kurie puošia įstaigos sales; gamindami dirbinius Kaziuko mugei (lipdo, pina, kepa…); kurdami įstaigų edukacines erdvės/aplinkas (karpiniais, raižiniais, l.l. tautosakos motyvais); rengdami šeimos prisistatymus (su l.l. dainomis, rateliais, žaidimais) ir kt.

 

Festivalio raida, veiklos ir rezultatai:

 

Nuo 2020m. „Šėltinis“ respublikinė iniciatyva, tapusi įstaigos tarptautinių projektų dalimi ir įtraukianti visos Lietuvos ugdytinius ir jų tėvelius, globėjus, vadovus, mokytojus bei specialistus iš skirtingų švietimo lygmens įstaigų – darželių, mokyklų, gimnazijų bei progimnazijų, meno mokyklų bei VDU užsienio kalbos katedros studentų.

2021m. „Šėltinis“ – tarptautinio eTwinning projekto „Tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžių tobulinimas ir jų integravimas užsienio kalbų ir kitų dalykų pamokose“ dalis (kūrėjai dokt. K. Grigaitė, dr. A. Tamušauskaitė).

2022m. „Šėltinis“ – tarptautinio eTwinning projekto „Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo/si įgalinimas“ dalis (projekto kūrėjas – dr. A. Tamušauskaitė).

2023 m. „Šėltinis“ – tarptautinio projekto „PATS 1 – patyriau, atradau, tyrinėjau, sukūriau“ (projekto kūrėjas dr. A. Tamušauskaitė) dalis. Iniciatyva vyksta gyvai ir tinklaveikoje, rezultatai pristatomi https://school-education.ec.europa.eu/ platformoje.

Dalyvaudami lietuvių liaudies kultūrą plėtojančioje bendrystėje su viltingu optimizmu žvelgiame į Lietuvos ateitį, kurioje mes – ne tik Lietuvos kultūros puoselėtojai, bet ir stiprios, vieningos, darnios visuomenės piliečiai ir bendrakūrėjai.

Kviečiame bendruomenes prisijungti prie Kauno lopšelio – darželio „Linelis“  vaikų folkloro iniciatyvos „Šėltinis“ Lietuvos tautos kultūros stiprinimuiDaugiau apie iniciatyvą:

https://www.facebook.com/groups/632399965294534

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje
Tradiciniai amatai inovatyvioje kasdienybėje
Gasčiūnų kaimo bendruomenė kasdien ieško būdų, kaip išlaikyti ir puoselėti tradicinius amatus ir perduoti ateities kartoms kulinarinio paveldo receptus
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016