„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis

Kauno lopšelis – darželis „Linelis“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ jau 16 metus skaičiuojanti, tautinį identitetą puoselėjanti Kauno lopšelio – darželio „Linelis“ bendruomenės iniciatyva, įtraukianti ugdytinius, jų šeimas, gimines, švietimo bei darbo organizacijas iš visos Lietuvos. Buvusi įstaigos bendruomenės, vėliau Kauno miesto, o nuo 2021 metų respublikos ir tarptautiniu mastu plėtojama iniciatyva skatina ugdytinių vertybių puoselėjimą, prisideda prie tautos paveldo išsaugojimo. Festivalio akcentas – ugdytinių ir jų bendruomenių liaudies folkloro šventė, dažniausiai rengiama Kaziuko mugės arba kitų tradicinių lietuvių švenčių metu.

 

Veiklos:

 • Vaikų folkloro koncertas (finalinis)
 • Kaziuko mugė
 • Amatų dirbtuvės
 • Joninių gegužinė (vakaronė)
 • Tautinių juostų pynimas
 • Langinių gamyba/puošimas (karpiniais, raižiniais ir kt.)
 • Joninės
 • Šeimos diena
 • Amatų kalvė
 • Advento vakaronė
 • VDU užsienio kalbų katedros studentų veiklos (Kinija, Danija, Azerbaidžianas, Prancūzija ir kt. ).

Ugdytiniai, bendruomenė ir partneriai įsitraukia: dalyvaudami renginiuose gyvai ir tinklaveikoje nuotoliu ir /arba hibridiniu būdu (vakaronėse, rytmečiuose, festivaliuose), mokydamiesi l.l.dainų, šokių, ratelių, tarmių, patarlių ir kt.; iš nupintų tautinių juostų kurdami bendrus kilimus, kurie puošia įstaigos sales; gamindami dirbinius Kaziuko mugei (lipdo, pina, kepa…); kurdami įstaigų edukacines erdvės/aplinkas (karpiniais, raižiniais, l.l. tautosakos motyvais); rengdami šeimos prisistatymus (su l.l. dainomis, rateliais, žaidimais) ir kt.

 

Festivalio raida, veiklos ir rezultatai:

 

Nuo 2020m. „Šėltinis“ respublikinė iniciatyva, tapusi įstaigos tarptautinių projektų dalimi ir įtraukianti visos Lietuvos ugdytinius ir jų tėvelius, globėjus, vadovus, mokytojus bei specialistus iš skirtingų švietimo lygmens įstaigų – darželių, mokyklų, gimnazijų bei progimnazijų, meno mokyklų bei VDU užsienio kalbos katedros studentų.

2021m. „Šėltinis“ – tarptautinio eTwinning projekto „Tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžių tobulinimas ir jų integravimas užsienio kalbų ir kitų dalykų pamokose“ dalis (kūrėjai dokt. K. Grigaitė, dr. A. Tamušauskaitė).

2022m. „Šėltinis“ – tarptautinio eTwinning projekto „Darni aplinka – įtraukiojo ugdymo/si įgalinimas“ dalis (projekto kūrėjas – dr. A. Tamušauskaitė).

2023 m. „Šėltinis“ – tarptautinio projekto „PATS 1 – patyriau, atradau, tyrinėjau, sukūriau“ (projekto kūrėjas dr. A. Tamušauskaitė) dalis. Iniciatyva vyksta gyvai ir tinklaveikoje, rezultatai pristatomi https://school-education.ec.europa.eu/ platformoje.

Dalyvaudami lietuvių liaudies kultūrą plėtojančioje bendrystėje su viltingu optimizmu žvelgiame į Lietuvos ateitį, kurioje mes – ne tik Lietuvos kultūros puoselėtojai, bet ir stiprios, vieningos, darnios visuomenės piliečiai ir bendrakūrėjai.

Kviečiame bendruomenes prisijungti prie Kauno lopšelio – darželio „Linelis“  vaikų folkloro iniciatyvos „Šėltinis“ Lietuvos tautos kultūros stiprinimuiDaugiau apie iniciatyvą:

https://www.facebook.com/groups/632399965294534

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016