Saulė šviečia visiems

Kauno „Saulės" gimnazija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Kauno „Saulės“ gimnazija puoselėdama šimtametes tradicijas turi (iš)šūkį: Saulė šviečia visiems. Mus vienija daugiau nei 2500 narių, ir suburia tikslas – būti pilietiškais ir organizuoti pagalbą atsiradus poreikiui: rengiam akcijas, veiklas, nukreiptas į pilietiškumo ir vertybių stiprinimą, valstybingumo puoselėjimą gimnazijos ir Lietuvos kontekste, taip prisidedame prie Lietuvos vardo garsinimo. Iniciatyvos ir pavyzdžiai:

Aktyvi ir savanoriška veikla Kaune ir šalyje. Būtų sunku suskaičiuoti, kur ir kiek mokinių dalyvavo įvairiose iniciatyvose, į jas įtraukdami ir mokytojus, tėvus. Nauda yra nepakartojama tiek savanoriams, tiek žmonėms, kuriems padeda gimnazistai:

 • Maisto banko akcijos – renkame maistą nepriteklių išgyvenantiems žmonėms;
 • Dalyvaujame Carito veiklose – prisidedame prie socialiai jautrios visuomenės kūrimo;
 • Sauliokų praktinio „Gerumo diena“ – senolių, sergančių asmenų namų tvarkymas, mokinių savanorystės principu paremta pagalba buityje.
 • Savanoriavimas kultūros įstaigose, renginiuose.
 • Sporto ir sveikatingumo, „Šokio“ diena, „Sportuojanti mergaitė“, aktyviosios pertraukos – skatina fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, kviečia bendruomenę burtis bendroms veikloms.

Socialinė atsakomybė – visi už vieną, vienas už visus.

 • Kultūrinė programa: „Sušilkime Kalėdine viltimi“, „Kalėdinis miuziklas“ – bendruomenės sukurti aukšto meninio lygio spektakliais virtę labdaros vakarai. Aukos (žaislais, rūbais ar piniginėmis lėšomis) skiriamos Žaliakalnio vaikų dienos centrui ar nepasiturinčioms šeimoms.
 • Geranoriškai organizuojama finansinė pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, Ukrainos piliečiams.
 • Miesto ir Lietuvos aplinkos puoselėjimas: dalyvavimas švaros akcijose, mokomųjų užduočių kūrimas mažiesiems – padedame išmokti rūšiuoti, saugoti ir rūpintis Žeme.

Gerosios patirties sklaida:

 • Laikraščio „Vivat Sol“ leidyba, atvirų pamokų, įvairų atvirų veiklų organizavimas miestui.
 • Projektas „Sauliokai kalbina“– sėkmės projektuojant ateitį ir darant gerus darbus kitiems pavyzdys: į gimnaziją su mokiniais pasidalinti savo sėkmės istorijomis atvyksta buvę sauliokai ir žymūs Lietuvos žmonės.
 • Lietuvos vardo garsinimas: Esame vienaLietuvą reprezentuojančių bendruomenių Europos Parlamente (MEPA narė). Neįkainojama patirtis: organizuojame pilietiškas akcijas, veiklas, kurių metu ugdome socialinę atsakomybę, pilietiškumą, tautiškumą įtraukiame daug bendraminčių.
 • Ekonomikos ir verslumo mokomosios bendrovės kuria ugdomąsias knygas, inovatyvius įrenginius, skirtus padėti jauniems žmonėms integruotis į visuomenę.
 • Vasario 16-osios laureato vardo suteikimas pilietiškiausiam, aktyviausiam, didžiausią pridėtinę vertę gimnazijai, Kaunui ir Lietuvai kuriančiam mokiniui.
Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016