Saulė šviečia visiems

Kauno „Saulės" gimnazija
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Kauno „Saulės“ gimnazija puoselėdama šimtametes tradicijas turi (iš)šūkį: Saulė šviečia visiems. Mus vienija daugiau nei 2500 narių, ir suburia tikslas – būti pilietiškais ir organizuoti pagalbą atsiradus poreikiui: rengiam akcijas, veiklas, nukreiptas į pilietiškumo ir vertybių stiprinimą, valstybingumo puoselėjimą gimnazijos ir Lietuvos kontekste, taip prisidedame prie Lietuvos vardo garsinimo. Iniciatyvos ir pavyzdžiai:

Aktyvi ir savanoriška veikla Kaune ir šalyje. Būtų sunku suskaičiuoti, kur ir kiek mokinių dalyvavo įvairiose iniciatyvose, į jas įtraukdami ir mokytojus, tėvus. Nauda yra nepakartojama tiek savanoriams, tiek žmonėms, kuriems padeda gimnazistai:

 • Maisto banko akcijos – renkame maistą nepriteklių išgyvenantiems žmonėms;
 • Dalyvaujame Carito veiklose – prisidedame prie socialiai jautrios visuomenės kūrimo;
 • Sauliokų praktinio „Gerumo diena“ – senolių, sergančių asmenų namų tvarkymas, mokinių savanorystės principu paremta pagalba buityje.
 • Savanoriavimas kultūros įstaigose, renginiuose.
 • Sporto ir sveikatingumo, „Šokio“ diena, „Sportuojanti mergaitė“, aktyviosios pertraukos – skatina fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, kviečia bendruomenę burtis bendroms veikloms.

Socialinė atsakomybė – visi už vieną, vienas už visus.

 • Kultūrinė programa: „Sušilkime Kalėdine viltimi“, „Kalėdinis miuziklas“ – bendruomenės sukurti aukšto meninio lygio spektakliais virtę labdaros vakarai. Aukos (žaislais, rūbais ar piniginėmis lėšomis) skiriamos Žaliakalnio vaikų dienos centrui ar nepasiturinčioms šeimoms.
 • Geranoriškai organizuojama finansinė pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, Ukrainos piliečiams.
 • Miesto ir Lietuvos aplinkos puoselėjimas: dalyvavimas švaros akcijose, mokomųjų užduočių kūrimas mažiesiems – padedame išmokti rūšiuoti, saugoti ir rūpintis Žeme.

Gerosios patirties sklaida:

 • Laikraščio „Vivat Sol“ leidyba, atvirų pamokų, įvairų atvirų veiklų organizavimas miestui.
 • Projektas „Sauliokai kalbina“– sėkmės projektuojant ateitį ir darant gerus darbus kitiems pavyzdys: į gimnaziją su mokiniais pasidalinti savo sėkmės istorijomis atvyksta buvę sauliokai ir žymūs Lietuvos žmonės.
 • Lietuvos vardo garsinimas: Esame vienaLietuvą reprezentuojančių bendruomenių Europos Parlamente (MEPA narė). Neįkainojama patirtis: organizuojame pilietiškas akcijas, veiklas, kurių metu ugdome socialinę atsakomybę, pilietiškumą, tautiškumą įtraukiame daug bendraminčių.
 • Ekonomikos ir verslumo mokomosios bendrovės kuria ugdomąsias knygas, inovatyvius įrenginius, skirtus padėti jauniems žmonėms integruotis į visuomenę.
 • Vasario 16-osios laureato vardo suteikimas pilietiškiausiam, aktyviausiam, didžiausią pridėtinę vertę gimnazijai, Kaunui ir Lietuvai kuriančiam mokiniui.
Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016