Saulė šviečia visiems

Saulė šviečia visiems

Kauno „Saulės" gimnazija

Kauno „Saulės“ gimnazija puoselėdama šimtametes tradicijas turi (iš)šūkį: Saulė šviečia visiems. Mus vienija daugiau nei 2500 narių, ir suburia tikslas – būti pilietiškais ir organizuoti pagalbą atsiradus poreikiui: rengiam akcijas, veiklas, nukreiptas į pilietiškumo ir vertybių stiprinimą, valstybingumo puoselėjimą gimnazijos ir Lietuvos kontekste, taip prisidedame prie Lietuvos vardo garsinimo. Iniciatyvos ir pavyzdžiai:

Aktyvi ir savanoriška veikla Kaune ir šalyje. Būtų sunku suskaičiuoti, kur ir kiek mokinių dalyvavo įvairiose iniciatyvose, į jas įtraukdami ir mokytojus, tėvus. Nauda yra nepakartojama tiek savanoriams, tiek žmonėms, kuriems padeda gimnazistai:

 • Maisto banko akcijos – renkame maistą nepriteklių išgyvenantiems žmonėms;
 • Dalyvaujame Carito veiklose – prisidedame prie socialiai jautrios visuomenės kūrimo;
 • Sauliokų praktinio „Gerumo diena“ – senolių, sergančių asmenų namų tvarkymas, mokinių savanorystės principu paremta pagalba buityje.
 • Savanoriavimas kultūros įstaigose, renginiuose.
 • Sporto ir sveikatingumo, „Šokio“ diena, „Sportuojanti mergaitė“, aktyviosios pertraukos – skatina fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, kviečia bendruomenę burtis bendroms veikloms.

Socialinė atsakomybė – visi už vieną, vienas už visus.

 • Kultūrinė programa: „Sušilkime Kalėdine viltimi“, „Kalėdinis miuziklas“ – bendruomenės sukurti aukšto meninio lygio spektakliais virtę labdaros vakarai. Aukos (žaislais, rūbais ar piniginėmis lėšomis) skiriamos Žaliakalnio vaikų dienos centrui ar nepasiturinčioms šeimoms.
 • Geranoriškai organizuojama finansinė pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, Ukrainos piliečiams.
 • Miesto ir Lietuvos aplinkos puoselėjimas: dalyvavimas švaros akcijose, mokomųjų užduočių kūrimas mažiesiems – padedame išmokti rūšiuoti, saugoti ir rūpintis Žeme.

Gerosios patirties sklaida:

 • Laikraščio „Vivat Sol“ leidyba, atvirų pamokų, įvairų atvirų veiklų organizavimas miestui.
 • Projektas „Sauliokai kalbina“– sėkmės projektuojant ateitį ir darant gerus darbus kitiems pavyzdys: į gimnaziją su mokiniais pasidalinti savo sėkmės istorijomis atvyksta buvę sauliokai ir žymūs Lietuvos žmonės.
 • Lietuvos vardo garsinimas: Esame vienaLietuvą reprezentuojančių bendruomenių Europos Parlamente (MEPA narė). Neįkainojama patirtis: organizuojame pilietiškas akcijas, veiklas, kurių metu ugdome socialinę atsakomybę, pilietiškumą, tautiškumą įtraukiame daug bendraminčių.
 • Ekonomikos ir verslumo mokomosios bendrovės kuria ugdomąsias knygas, inovatyvius įrenginius, skirtus padėti jauniems žmonėms integruotis į visuomenę.
 • Vasario 16-osios laureato vardo suteikimas pilietiškiausiam, aktyviausiam, didžiausią pridėtinę vertę gimnazijai, Kaunui ir Lietuvai kuriančiam mokiniui.
Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016