Renginys „Gerumo angelas“

Vida Pociuvienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Gerumo angelas” – savanorių pagerbimo šventė!

Tai šventė, kurios labiausiai visus metus  laukia Šiaulių apskrities nevyriausybinės ir bendruomeninės organizacijos, savanoriai. Pagrindinis šio projekto akcentas – šventė, skirta Tarptautinės savanorių dienos paminėjimui, ŠNVOK narių, savanorių, nevyriausybinių organizacijų   pagerbimas už per  metus savanoriškai atliktus darbus.   Teikiamos nominacijos: „Metų savanoris“, „Metų projektas“, „Metų NVO“, “Metų idėja”  ir kt. Kiekvienais metais nominacijos būna skirtingos, jų skaičius svyruoja nuo 6 iki 10.

Geriausi savanoriai, projektai, ir visi nominantai yra  apdovanojami Šiaulių krašte išrinktų Seimo narių, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos, ŠNVOK prezidento padėkos raštais, prizais, rėmėjų dovanomis.

Tokio pobūdžio šventė buvo organizuota jau 14 (keturiolika)  kartų. Apie visas praėjusias – tik  šilti bei geri atsiliepimai. Renginiuose dalyvaudavo nuo 400 iki 1000 dalyvių. Šiuo renginiu tradiciškai pradedamas miesto prieškalėdinių renginių laikotarpis. „Gerumo angelo“ renginius filmuoja regioninė televizija, o  jų įrašai parodomi net po keletą  kartų. Miesto ir regiono žiniasklaidos priemonėse pateikiami reportažai apie šventę, renginio nominantus,  dalyvių, ŠNVOK vadovų bei miesto valdžios atstovų interviu. NVO atstovai labai laukia šios tradicinės šventės, aktyviai teikia savo kandidatus nominacijoms, išsamiai atskleisdami nuveiktus darbus bei aktyviausių  bendruomeninių organizacijų  narių veiklą.

Tradiciškai šventės programą pradeda  mažieji atlikėjai- lopšelių-darželių auklėtiniai.  Po jų šventinį koncertą tęsia mokiniai, gimnazistai, studentai ir nevyriausybinių organizacijų kolektyvai. Renginį baigia pakviestas profesionalus atlikėjas ar profesionalų grupė. Tik 2020 metų “Gerumo angelas” dėl pandemijos vyko kitokiu formatu.

Kadangi savanoriai neatlygintinai  savo darbu prisideda prie miesto gerovės kūrimo, nors kartą metuose norima juos nekasdieniškai pagerbti – į šventę pakviečiami profesionalūs dainininkai, nes dauguma senjorų ir studentų nueiti į jų koncertus dėl lėšų stygiaus, negali, todėl renginys „Gerumo angelas“ yra nemokamas, jame gali dalyvauti visi norintys.

2022 metais bus apdovanojami visi savanoriai, kurie aktyviai prisidėjo prie pagalbos Ukrainos pabėgėliams, bei paramos Ukrainos kariams rinkimo.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016