Renginys „Gerumo angelas“

Vida Pociuvienė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Gerumo angelas” – savanorių pagerbimo šventė!

Tai šventė, kurios labiausiai visus metus  laukia Šiaulių apskrities nevyriausybinės ir bendruomeninės organizacijos, savanoriai. Pagrindinis šio projekto akcentas – šventė, skirta Tarptautinės savanorių dienos paminėjimui, ŠNVOK narių, savanorių, nevyriausybinių organizacijų   pagerbimas už per  metus savanoriškai atliktus darbus.   Teikiamos nominacijos: „Metų savanoris“, „Metų projektas“, „Metų NVO“, “Metų idėja”  ir kt. Kiekvienais metais nominacijos būna skirtingos, jų skaičius svyruoja nuo 6 iki 10.

Geriausi savanoriai, projektai, ir visi nominantai yra  apdovanojami Šiaulių krašte išrinktų Seimo narių, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos, ŠNVOK prezidento padėkos raštais, prizais, rėmėjų dovanomis.

Tokio pobūdžio šventė buvo organizuota jau 14 (keturiolika)  kartų. Apie visas praėjusias – tik  šilti bei geri atsiliepimai. Renginiuose dalyvaudavo nuo 400 iki 1000 dalyvių. Šiuo renginiu tradiciškai pradedamas miesto prieškalėdinių renginių laikotarpis. „Gerumo angelo“ renginius filmuoja regioninė televizija, o  jų įrašai parodomi net po keletą  kartų. Miesto ir regiono žiniasklaidos priemonėse pateikiami reportažai apie šventę, renginio nominantus,  dalyvių, ŠNVOK vadovų bei miesto valdžios atstovų interviu. NVO atstovai labai laukia šios tradicinės šventės, aktyviai teikia savo kandidatus nominacijoms, išsamiai atskleisdami nuveiktus darbus bei aktyviausių  bendruomeninių organizacijų  narių veiklą.

Tradiciškai šventės programą pradeda  mažieji atlikėjai- lopšelių-darželių auklėtiniai.  Po jų šventinį koncertą tęsia mokiniai, gimnazistai, studentai ir nevyriausybinių organizacijų kolektyvai. Renginį baigia pakviestas profesionalus atlikėjas ar profesionalų grupė. Tik 2020 metų “Gerumo angelas” dėl pandemijos vyko kitokiu formatu.

Kadangi savanoriai neatlygintinai  savo darbu prisideda prie miesto gerovės kūrimo, nors kartą metuose norima juos nekasdieniškai pagerbti – į šventę pakviečiami profesionalūs dainininkai, nes dauguma senjorų ir studentų nueiti į jų koncertus dėl lėšų stygiaus, negali, todėl renginys „Gerumo angelas“ yra nemokamas, jame gali dalyvauti visi norintys.

2022 metais bus apdovanojami visi savanoriai, kurie aktyviai prisidėjo prie pagalbos Ukrainos pabėgėliams, bei paramos Ukrainos kariams rinkimo.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
Lithuanian Days Aotearoa
Lithuanian Days Aotearoa
3 dalių paroda "Mano Modernizmas" su aukcionu Ukrainai remti; 4 lietuviški filmai su Q&A, tvaraus meno dirbtuvės, koncerto lėšos Ukrainai, sutartinių diena.
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla - erdvė, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Senjorų dienos centras „Šventai"
Senjorų dienos centras „Šventai"
Toks centras įsikūręs pirmas Šilalės rajone, Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas). Senjorams teikiame sociokultūrines paslaugas.
Lithuanian Way
Lithuanian Way
LITHUANIAN WAY - lietuviška poilsio erdvė viename garsiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų takų, kurį kasmet aplanko ketvirtis milijono lankytojų.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016