Renginių aruode – rugpjūtis

Akmenės krašto Parkinsono bendrija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Akmenės krašto Parkinsono bendrija įkurta 2015 metų spalio 26d. Joje 32 nariai. Šiuo metu veiklose dalyvauja 30 parkinsoniečių.

Tikslas:

1. Suteikti galimybę senyvo amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems užsiimti mėgstama veikla, turiningai praleisti laisvalaikį.
2. Mažinti garbaus amžiaus žmonių ir Neįgaliųjų socialinę atskirtį.
3. Skatinti senyvo amžiaus ir neįgaliųjų asmenų aktyvumą.

Parkinsono bendrija pateikia rugpjūčio mėnesio veiklas:
I. Apklausos metu bendrijos nariai pareiškė norą nuvažiuoti į Rundalės pilį, pabuvoti pilies sode, pasigrožėti 1 ha plote esančiomis rožėmis, kurių yra 2230 veislių. Išvyka buvo rugpjūčio 10 d. Net 3 val. prireikė viskam apžiūrėti. Važiuodami, pasikvietėme ir draugus iš Dienos centro. Mūsų bendrija mažiausia ir jauniausia NVO. Draugaujame su Dienos centru jau 3 metai. Jie lankėsi mūsų renginiuose, mes-pakviesti į rugsėjo veiklas. Išvyka patiko visiems, grįždami smagiai traukėme liaudies dainas. Tai buvo ne tik pažintinė išvyka, ji naudinga prieš žolinę, nes pamatėme ir eksponatų iš augalų ir gėlių. Aktyviai leidome laiką, susipažinome vieni su kitais, draugų padaugėjo. Grožis nugalėjo, nebuvo kada galvoti apie ligas.

II. Rugpjūčio 15d. dalyvavome Žolinės šventėje. Buvo paskelbtas konkursas „Pelkių mergaitė“, reikėjo duotą moters siluetą papuošti gėlėmis, žolėmis, įvairiais augalais, kitaip tariant floristika. Parkinsono bendrijos moterys atsisakė puošti duotą siluetą. Buvo nupiešta mergaitė. Jos siluetas puoštas net 4 val., neatsitraukiant. Darbu likome patenkintos. Labai rūpėjo, kaip bus įvertinta? Mūsų darbas neliko neįvertintas. Apdovanoti buvome seniūnijos, daug sulaukėme ir komentarų.

III. Trečia įsiminta diena-17 rugpjūčio. Važiavome apžiūrėti Luokavos piliakalnį, kitaip vietinių vadinamu Luokavos kalnu. Drauge pasikvietėme vykti ir Dienos centro lankytojus. Susipažinome su kalno istorija, pasiklausėme legendų. Sugalvota sudaryti 2 komandas: Parkinsono liga sergančių (boružėlių) ir Dienos centro (kvietkelių). Paprakaituoti turėjo ir komandos nariai, ir kapitonai, atlikdami užduotis, ir atsakydami į klausimus. Boružėlės geriau atliko užduotis, o kvietkelės-geriau dainavo. Komandos apdovanotos šokoladais. Po varžybų – dainavome. Ilgai netrukus buvome pakviesti pietų, gražiose vienkartinėse popierinėse lėkštėse garavo žirnių košė su spirgais. Praalkusiems buvo kaip tik. Sėsdamas prie stalo ar su negalia, ar jaunas, ar garbingo amžiaus žmogus nejautė jokios įtampos ar varžymosi. Ši išvyka – įrodymas, įdomiai ir prasmingai, leisti laiką gamtoje gali visi. Susipažinimas su Luokavos piliakalniu, pabūvimas miške, dar viena aktyvi diena. Parkinsoniečiai gavo dar vieną dieną būdami judrūs, žingeidūs, draugiški, smagūs, pamiršdami savo skausmą, kad tenka draugauti su Parkinsonu.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016