Pravieniškių bendruomenei „Praviena“ – 20 metų

Pravieniškės-I bendruomenės veiklos centras „Praviena"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2023 m. bendruomenė „Praviena“ minėjo veiklos 20-etį. Šia proga buvo organizuojama bendruomenės šventė, siekiant palaikyti bendruomenines vertybes, įvertinti žmones, kurie prisidėjo prie bendruomenės inicijavimo, veiklų įgyvendinimo savanoriškais pagrindais, kūrė bendruomenės tradicijas. Bendruomenės nariai puoselėja etninė kultūrą, buvo įkurtas folkloro ansamblis „Praviena“ (vad. Ernesta Žiūkienė) bei vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Praviena“ (vad. Milda Morkūnaitė), kurie kuria kultūrines programas, reprezentuoja Pravieniškių kaimą. Taip pat bendruomenė rūpinasi istorine atmintimi, leidžiamas Pravieniškių kaimo laikraštis, išleistos knygos „Iš praeities į dabartį“, kurioje fiksuojami Pravieniškių kaimo gyventojų atsiminimai ir „Akimirkos stebuklas: Pravieniškių vaikų keramikos darbai“, kurioje pateikiami geriausi vaikų keramikos darbai ir dabar jau suaugusiųjų žmonių atsiminimai apie keramikos būrelį, jų gyvenimo trajektorijas. Svarbu pabrėžti, kad 2009 m. jauni žmonės sukūrė skulptūrą „Angelas Sargas“, siekiant paminėti Baltijos kelio dienos minėjimą. Šis renginys subūrė visą bendruomenę ir tapo tradiciniu Kaišiadorių rajone. Bendrai bendruomenė teikia projektus, kurie skatina įvairių soc. grupių fizinį aktyvumą, prisideda prie psichologinės sveikatos gerinimo, inicijuoja veiklas vaikams ir jaunimui, šeimoms (edukacijos, išvykos, neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklos), kurios prisideda prie kultūrinio kapitalo plėtros. Šios veiklos suteikia bendrystės jausmus, prisideda prie kultūrinių paslaugų kokybės, siekiant juos vienyti.

Šiuo metu bendruomenėje yra 78 nariai. Bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių salės darbuotojais, pasitariant dėl kultūrinių renginių programos, būsimų iniciatyvų ir veiklų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016