Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“

Šv. Jokūbo kelio asociacija
Jau palaikė

„Camino Lituano“ prasideda ties Latvijos ir Lietuvos siena Žagarėje, vingiuoja per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su „Camino Polaco“ piligrimų taku.

Tačiau šis kelias nėra tik atstumas nuo vieno iki kito taško. Tai – gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis reiškinys, stiprinantis ir kuriantis ryšį tarp žmonių.

„Camino Lituano“ tapo reiškiniu, sujungusiu ir tebejungiančiu žmones: keliautojus, miestų, miestelių ir kaimų bendruomenes. Keliu einantys piligrimai aplanko bažnyčias, koplyčias, šventvietes, piliakalnius, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, archeologijos, gamtos paminklus, muziejus, dvarus, istorinio ir kultūrinio paveldo vietas.

Kelias sukurtas be jokių projektinių lėšų ar valstybės pagalbos ‒ visus darbus atliko „Camino Lituano“ bendruomenė ir savanoriai. Kelio pradžia buvo 2016 metais, o etapų žvalgytuvės ir žymėjimas baigtas 2019 metų vidurvasarį. Netrukus juo eiti pradėjo pirmieji piligrimai, o šiuo metu kuriamos naujos papildomos kryptys, prie kelio plėtros aktyviai jungiasi vietos bendruomenės, savivaldybės, bažnyčios, turizmo informacijos centrai.

Lietuvoje atsiradus „Camino Lituano“ keliui tiek vietiniai keliautojai, tiek svečiai iš užsienio atranda kitokią Lietuvą – nutolusią nuo didžiųjų miestų, tačiau ne mažiau įdomią ir spalvingą.

Kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus, jis sužymėtas tradicinėmis geltonomis rodyklėmis bei kriauklėmis. Visą kelio maršrutą sudaro 21 etapas nuo Žagarės iki Seinų. Prie pagrindinio kelio prisijungia naujos atšakos, jomis „Camino Lituano“ kelią galima pasiekti iš kitų Lietuvos kampelių.

Etapų stotelėse piligrimų ir žygeivių patogumui veikia nakvynės vietos, maitinimo įstaigos, yra kita reikalinga infrastruktūra.

Naujaisiais laikais piligrimystės samprata pakito ir įgavo daugiau prasmių bei siekių. Tai ne tik dvasinė ir religinė piligrimystė, bet ir pasaulio, savęs pažinimas, kultūrinių ir gamtos objektų lankymas, bendravimas, dalyvavimas įvairiuose renginiuose. Pasaulietiniai aspektai išplėtė religinės piligrimystės formą, atsirado religinio turizmo sąvoka.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Inovatyvi, žalia, stipri bendruomenė
Inovatyvi, žalia, stipri bendruomenė
Tuomet kai atrodo, kad nieko neturi, o vietovė nutolusi ir nepatraukli – geriausias taškas įgyvendinti svajones
Padovanok Seirijams vėžlį
Padovanok Seirijams vėžlį
2021 metai Seirijų miesteliui ir jos gyventojams ypatingi - sukako 510 metų.
Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams
Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams
Tikslas yra padėti 1–12 klasių moksleiviams geriau įsisavinti žinias, kurios yra suteikiamos besimokant nuotoliniu būdu, pandemijos karantino metu.
Padėsiu mokyti(s)
Padėsiu mokyti(s)
Tikslas sumažinti karantino metu patirtus mokymosi praradimus moksleiviams. Ji paremta savanoriškos veiklos principu.
„Man Ne Dzin“
„Man Ne Dzin“
Jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija garsiai tarianti „Kažko trūksta, trūksta tavo balso ir kviečianti jauną žmogų eiti prie balsadėžių“
Ištark. Išgirsk. Išsaugok.
Ištark. Išgirsk. Išsaugok.
Kasmet birželio 14 visą parą nenutrūkstamai įgarsinant dešimtis tūkstančių vardų, pavardžių ir likimų pagerbiami tremtiniai ir politiniai kaliniai.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2021 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37061024338, el. paštas: odilija.guntoriute@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016