Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“ – kelio sujungti

Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“ – kelio sujungti

Šv.Jokūbo kelio asociacija

Pirmas piligriminio “Camino Lituano” kelio maršrutas, savanorių pastangomis pradėtas kurti 2016 metais (https://www.youtube.com/watch?v=O89CRlvfSRM), jau  tapo reiškiniu, sujungusiu ir tebejungiančiu žmones: keliautojus, žygeivius, piligrimus, miestų, miestelių ir kaimų bendruomenes. Tai – gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis reiškinys, stiprinantis ir kuriantis ryšį tarp žmonių.

“Camino Lituano” kelias sukurtas ir toliau kuriamas  nenaudojant  projektinių lėšų ar valstybės finansavimo. Visus darbus suplanavo ir atliko „Camino Lituano“ asociacijos savanoriai bei vietinės bendruomenės su keleto savivaldybių palaikymu.

Pirmieji penki „Camino Lituano“ kelio etapai nuo Punios iki Seinių buvo parengti savarankiškam  keliavimui pėsčiomis ir dviračiais 2017 metų pavasarį, o šiandien “Camino Lituano” kelio maršrutą sudaro jau 44 etapai  nuo Žagarės (Joniškio raj.), Telšių, Germaniškio ( Biržų raj.)  iki Seinų. Kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus, jis sužymėtas tradicinėmis geltonomis rodyklėmis bei kriauklėmis, etapų stotelėse veikia nakvynės vietos, maitinimo įstaigos, keliautojų patogumui paruošti visų etapų  žemėlapiai ir aprašymai, kuriuos galima rasti “Camino Lituano” internetinėje svetainėje, sukurtoje ir administruojamoje “Camino Lituano” bendruomenės savanorių. Prie jau parengtų  kelio etapų nuolat jungiamos  naujos „Camino Lituano“  atšakos iš kitų Lietuvos kampelių, prie kelio plėtros aktyviai jungiasi vietos bendruomenės, savivaldybės, bažnyčios, turizmo informacijos centrai.

Kiekvienais metais “Camino Lituano” maršrutais svarankiškai keliauja keli tūkstančiai piigrimų, žygeivių iš Lietuvos ir užsienio, atrasdami kitokią Lietuvą, nutolusią nuo didžiųjų miestų, tačiau ne mažiau įdomią ir spalvingą. Keliu einantys piligrimai aplanko bažnyčias, koplyčias, šventvietes, piliakalnius, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, archeologijos, gamtos paminklus, muziejus, dvarus, istorinio ir kultūrinio paveldo vietas, Lietuvos “Mažuosius pasaulio centrus”.

Piligriminį „Camino Lituano“  kelią atranda ir savo veikloje naudoja įvairios visuomenės grupės ir organizacijos: „Camino Lituano“ kelyje jau vykdomi  socialinės įtraukties  žygiai, kuriuose dalyvauja neregiai ir silpnaregiai, pernai juo ėjo projekto „Draugystė veža“ dalyviai,  šiemet įvairiuose kelio etapuose surengtas Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti skirti pėsčiųjų žygiai, planuojmi patyriminio ugdymo žygiai moksleiviams…

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016