Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“ – kelio sujungti

Šv.Jokūbo kelio asociacija
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Pirmas piligriminio “Camino Lituano” kelio maršrutas, savanorių pastangomis pradėtas kurti 2016 metais (https://www.youtube.com/watch?v=O89CRlvfSRM), jau  tapo reiškiniu, sujungusiu ir tebejungiančiu žmones: keliautojus, žygeivius, piligrimus, miestų, miestelių ir kaimų bendruomenes. Tai – gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis reiškinys, stiprinantis ir kuriantis ryšį tarp žmonių.

“Camino Lituano” kelias sukurtas ir toliau kuriamas  nenaudojant  projektinių lėšų ar valstybės finansavimo. Visus darbus suplanavo ir atliko „Camino Lituano“ asociacijos savanoriai bei vietinės bendruomenės su keleto savivaldybių palaikymu.

Pirmieji penki „Camino Lituano“ kelio etapai nuo Punios iki Seinių buvo parengti savarankiškam  keliavimui pėsčiomis ir dviračiais 2017 metų pavasarį, o šiandien “Camino Lituano” kelio maršrutą sudaro jau 44 etapai  nuo Žagarės (Joniškio raj.), Telšių, Germaniškio ( Biržų raj.)  iki Seinų. Kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus, jis sužymėtas tradicinėmis geltonomis rodyklėmis bei kriauklėmis, etapų stotelėse veikia nakvynės vietos, maitinimo įstaigos, keliautojų patogumui paruošti visų etapų  žemėlapiai ir aprašymai, kuriuos galima rasti “Camino Lituano” internetinėje svetainėje, sukurtoje ir administruojamoje “Camino Lituano” bendruomenės savanorių. Prie jau parengtų  kelio etapų nuolat jungiamos  naujos „Camino Lituano“  atšakos iš kitų Lietuvos kampelių, prie kelio plėtros aktyviai jungiasi vietos bendruomenės, savivaldybės, bažnyčios, turizmo informacijos centrai.

Kiekvienais metais “Camino Lituano” maršrutais svarankiškai keliauja keli tūkstančiai piigrimų, žygeivių iš Lietuvos ir užsienio, atrasdami kitokią Lietuvą, nutolusią nuo didžiųjų miestų, tačiau ne mažiau įdomią ir spalvingą. Keliu einantys piligrimai aplanko bažnyčias, koplyčias, šventvietes, piliakalnius, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, archeologijos, gamtos paminklus, muziejus, dvarus, istorinio ir kultūrinio paveldo vietas, Lietuvos “Mažuosius pasaulio centrus”.

Piligriminį „Camino Lituano“  kelią atranda ir savo veikloje naudoja įvairios visuomenės grupės ir organizacijos: „Camino Lituano“ kelyje jau vykdomi  socialinės įtraukties  žygiai, kuriuose dalyvauja neregiai ir silpnaregiai, pernai juo ėjo projekto „Draugystė veža“ dalyviai,  šiemet įvairiuose kelio etapuose surengtas Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti skirti pėsčiųjų žygiai, planuojmi patyriminio ugdymo žygiai moksleiviams…

 

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016