Piligriminis kelias per Lietuvą „Camino Lituano“ – kelio sujungti

Šv.Jokūbo kelio asociacija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pirmas piligriminio “Camino Lituano” kelio maršrutas, savanorių pastangomis pradėtas kurti 2016 metais (https://www.youtube.com/watch?v=O89CRlvfSRM), jau  tapo reiškiniu, sujungusiu ir tebejungiančiu žmones: keliautojus, žygeivius, piligrimus, miestų, miestelių ir kaimų bendruomenes. Tai – gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis reiškinys, stiprinantis ir kuriantis ryšį tarp žmonių.

“Camino Lituano” kelias sukurtas ir toliau kuriamas  nenaudojant  projektinių lėšų ar valstybės finansavimo. Visus darbus suplanavo ir atliko „Camino Lituano“ asociacijos savanoriai bei vietinės bendruomenės su keleto savivaldybių palaikymu.

Pirmieji penki „Camino Lituano“ kelio etapai nuo Punios iki Seinių buvo parengti savarankiškam  keliavimui pėsčiomis ir dviračiais 2017 metų pavasarį, o šiandien “Camino Lituano” kelio maršrutą sudaro jau 44 etapai  nuo Žagarės (Joniškio raj.), Telšių, Germaniškio ( Biržų raj.)  iki Seinų. Kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus, jis sužymėtas tradicinėmis geltonomis rodyklėmis bei kriauklėmis, etapų stotelėse veikia nakvynės vietos, maitinimo įstaigos, keliautojų patogumui paruošti visų etapų  žemėlapiai ir aprašymai, kuriuos galima rasti “Camino Lituano” internetinėje svetainėje, sukurtoje ir administruojamoje “Camino Lituano” bendruomenės savanorių. Prie jau parengtų  kelio etapų nuolat jungiamos  naujos „Camino Lituano“  atšakos iš kitų Lietuvos kampelių, prie kelio plėtros aktyviai jungiasi vietos bendruomenės, savivaldybės, bažnyčios, turizmo informacijos centrai.

Kiekvienais metais “Camino Lituano” maršrutais svarankiškai keliauja keli tūkstančiai piigrimų, žygeivių iš Lietuvos ir užsienio, atrasdami kitokią Lietuvą, nutolusią nuo didžiųjų miestų, tačiau ne mažiau įdomią ir spalvingą. Keliu einantys piligrimai aplanko bažnyčias, koplyčias, šventvietes, piliakalnius, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, archeologijos, gamtos paminklus, muziejus, dvarus, istorinio ir kultūrinio paveldo vietas, Lietuvos “Mažuosius pasaulio centrus”.

Piligriminį „Camino Lituano“  kelią atranda ir savo veikloje naudoja įvairios visuomenės grupės ir organizacijos: „Camino Lituano“ kelyje jau vykdomi  socialinės įtraukties  žygiai, kuriuose dalyvauja neregiai ir silpnaregiai, pernai juo ėjo projekto „Draugystė veža“ dalyviai,  šiemet įvairiuose kelio etapuose surengtas Pasaulinei autizmo supratimo dienai paminėti skirti pėsčiųjų žygiai, planuojmi patyriminio ugdymo žygiai moksleiviams…

 

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
Lithuanian Days Aotearoa
Lithuanian Days Aotearoa
3 dalių paroda "Mano Modernizmas" su aukcionu Ukrainai remti; 4 lietuviški filmai su Q&A, tvaraus meno dirbtuvės, koncerto lėšos Ukrainai, sutartinių diena.
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla - erdvė, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Senjorų dienos centras „Šventai"
Senjorų dienos centras „Šventai"
Toks centras įsikūręs pirmas Šilalės rajone, Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas). Senjorams teikiame sociokultūrines paslaugas.
Lithuanian Way
Lithuanian Way
LITHUANIAN WAY - lietuviška poilsio erdvė viename garsiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų takų, kurį kasmet aplanko ketvirtis milijono lankytojų.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016