Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams

Lietuvos šaulių sąjunga
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Tikrai nenugalimas kraštas bus tiktai tas, kurio visi gyventojai – ir dideli, ir maži, ir vyrai, ir moterys – brangins savo krašto laisvę ir kaip galėdami ją stiprins ir gins“.
Vladas Putvinskis-Pūtvis

2022 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos šaulių sąjunga pasiekė susitarimą, kuriuo Lietuvos šaulių sąjunga įsipareigojo įgyvendinti trijų dienų Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursus (PGĮK) devintų klasių moksleiviams.

Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Mokymais visose šalies mokyklose rūpinasi Lietuvos šaulių sąjunga. Kursą veda šauliai, atsargos kariai, profesinės karo tarnybos kariai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 1387 klasės, kuriose mokosi devintokai. Pasak Lietuvos šaulių sąjungos vado plk. ltn. Lino Idzelio, dešimtadaliui jų – 140 klasių – gynybos įgūdžių mokymai organizuojami jau šį pavasarį. 2023–2024 m. planuojama, kad šiuose kursuose sudalyvaus 50 proc., 2024–2025 m. – 100 proc. Lietuvos devintokų. Tai numatyta ir Seime patvirtintoje pilietinio pasipriešinimo strategijoje.

Pilietiškumas negali būti tik vieno konkretaus mokomojo dalyko objektas – turi aprėpti žymiai plačiau. Svarbu ne tik teorinės žinios, bet ir tai, kad šias žinias mokiniai gebėtų pritaikyti praktiškai, todėl rengiami praktiniai mokymai. Per tris kurso dienas jaunuoliai mokosi, kaip elgtis ir išvengti pavojaus gyvybei bei sveikatai ekstremalių situacijų atveju, išgyvenimo lauko sąlygomis pagrindų, pvz., kaip įkurti laužą, statyti palapines, suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei ir kitų įgūdžių, kurie gali praversti ir kasdieniame gyvenime. Devintokai taip pat supažindinami su įvairia ekipuote, ginkluote, išmoksta, kaip reikėtų paruošti sausą davinį, užsimaskuoti, apsirengti, įgyja topografijos žinių.

„Didžiausias iššūkis – per visą Lietuvą surinkti stiprių, pilietiškų, jaunimą uždegti gebančių ir savo žiniomis pasidalyti norinčių instruktorių, kurie kokybiškai vestų pilietiškumo ir gynybos įgūdžių užsiėmimus devintokams. Jeigu manai, kad nori ir gali – prisijunk prie kursus jau vedančių šaulių!“ – kviečia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.
Lietuvos šaulių sąjunga – valstybės remiama nacionalinį saugumą ir gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimą padedanti užtikrinti savanoriška ir savaveiksmė sukarinta asociacija, veikianti pagal įstatymą ir savo statutą.

Tarp LŠS tikslų – stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą telkiant Lietuvos Respublikos piliečius aktyviai prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, atsparumo, potencialaus agresoriaus atgrasymo, taikos metu rengti Lietuvos Respublikos piliečius neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui, ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus, drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę ir padėti nelaimės atveju kitiems.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016