Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“

Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.

2022 metų rugpjūčio mėnesį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams. Projekto metu vaikai ne tik sužinojo svarbių dalykų, bet ir atliko kūrybines – praktines užduotis. Pirmąją dieną aiškinomės, „Kodėl reikalingos šventės?“: kalendorinės, valstybinės, asmeninės ir kuo jos skiriasi? Vaikai atsinešė mėgiamiausius savo šeimos receptus, juos iliustravo ir kūrė „Šventinių receptų knygą“. Antrąją projekto dieną kalbėjomės tema: „Šeimos istorija – valstybės istorija“. Aptarėme, kas yra „valstybė“, kokie požymiai ją apibrėžia, taip pat aiškinomės, kas gi yra „šeima“ ir kaip per šeimos istoriją galime sužinoti, suprasti ir valstybės istoriją. Praktinės – kūrybinės veiklos metu, panaudodami savo šeimos nuotraukas, projekto dalyviai kūrė koliažus ir savo šeimos herbus. Trečiojo užsiėmimo metu „Uždrausta Kalėdų eglutė arba ką reiškia būti laisvam?“ kalbėjome apie laisvę: ką ji reiškia ir kokias galimybes kiekvienam iš mūsų atveria. Klausėme vaiku, ar jie žino, kad kai kuriose šalyse žmonės negali kalbėti sava kalba? Negali laikytis tradicijų? O tos tradicijos gali būti tokios paprastos ir mielos kaip, pavyzdžiui, Kalėdų eglutės puošimas… tai reikia daryti slapčia. Taip buvo ir Lietuvoje, kai ji nebuvo laisva šalis. Vaizdinė medžiaga padėjo vaikams atsakyti į šiuos klausimus, o visa šios dienos veikla – geriau suprasti laisvės ir nepriklausomybės vertę. Dienos kūrybinė veikla buvo skirtukų gamyba tema: „laisvė – tai…“. Paskutiniąją projekto dieną su vaikais kalbėjomės apie „Savanorystės stebuklus“, kas atsitiktų, jeigu staiga pasaulyje neliktų nė vieno savanorio? Kuo skiriasi savanoriška veikla nuo noro bet kokia kaina dominuoti, visur būti „pirmu“? Užsiėmimo metu vaikai turėjo galimybę sužinoti apie didžiausias savanoriškas organizacijas, kurios veikia ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Įspūdinga patirtis visų laukė Kupiškio gaisrinėje, kur susitikome su Kupiškio priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos darbuotojais. Tiesiog neįtikėtina, kaip per 30 sek. šios tarnybos darbuotojai sugeba apsirengti specialią aprangą ir jau gali išvykti į įvykio vietą. Savo akimis įsitikinome, kad tai įmanomą! Na, žinoma, ir maudėmės Kupiškio mariose ir skaniai pietavome ant Kopos upės kranto😊

Pilietinio ugdymo programą Kupiškio kultūros centras nuosekliai vykdo jau ne vienerius metus, bendradarbiaudamas su Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos mokiniais. Vaikai buvo pakvieti į edukacines programas „Lietuvos partizanų slapyvardžiai“, „Lietuvos Konstitucijai – 100″ ir kitas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016