Pilietinė iniciatyva „Dovana Lietuvai“ skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.

Vilniaus Žirmūnų gimnazija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje jau 6 metus inicijuojami pilietiškumą, kūrybiškumą puoselėjantys projektai, kurie siejami su LR Seimo paskelbtais atmintinais metais. Inicijuojami projektai virsta į Vilniaus miesto, respublikos konkursus, konferencijas, parodas ar bendrystės vakarus.

2018 metais vyko respublikinis projektas-konkursas „Dovana Lietuvai“ skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti;
2019m. Vilniaus miesto mokyklų konferencija- paroda „Baltijos kelio 30-mečiui paminėti“;
2020m. Nacionalinis projektas konkursas „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti“;
2022-2023 m. Vilniaus miesto mokyklų projektas paroda-konferencija „Dovana Vilniui“ skirtas Vilniaus 700m. jubiliejui paminėti.

Pilietinė iniciatyva padeda mokiniams prisiliesti prie istorijos, prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo. Tuo pačiu tai skatina moksleivių pilietiškumą, atsakingumą, kūrybiškumą, inovatyvumą. Projektuose dalyvauja ne tik Žirmūnų gimnazijos, bet ir Vilniaus miesto bei Lietuvos gimnazijų moksleiviai.

2023 metų vykusi iniciatyva „Dovana Vilniui“ vyko Valdovų rūmuose – miesto širdyje ir buvo skirta Vilniaus 700 metų jubiliejui. Miesto gimnazijų moksleiviai pristatė pačių sukurtas meniškas-istorines dovanas Vilniui. Projekte dalyvavo 12-a Vilniaus mokyklų, buvo pateikta 60 kūrybinių darbų, skaitomi pranešimai apie Vilniaus kilmę, architektūrą, meną, asmeninius išgyvenimus.
Kiti – 2024 metai skirti Lietuvos įstojimo įstojimo į NATO ir į Europos sąjungą 20-metmečiui atminti. Minint šią datą bus inicijuojamas naujas projektas „Architektūros parkas“. Mokiniai domėsis apie ES, NATO šalių santykius su Lietuva, rinks medžiagą apie organizacijų narių sostines, jų architektūros žinomus ar mažiau žinomus statinius ir kurs architektūrinio statinio maketus, kuriuos pristatys Vilniaus mieste.

Projekto „Dovana Lietuvai“ idėjos autorių pilietiškumo-istorijos ir technologijų mokytojų iniciatyva šiltai palaikoma Žirmūnų bendruomenėje, Vilniaus mieste, respublikoje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi
Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi
Daugėliškio krašto bendruomenė siekia tvarumo atgaivindama senąsias duonos kepimo tradicijas bei organizuodama gyvąsias "Duonos kelio" edukacijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016