Pilietinė iniciatyva „Dovana Lietuvai“ skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.

Vilniaus Žirmūnų gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje jau 6 metus inicijuojami pilietiškumą, kūrybiškumą puoselėjantys projektai, kurie siejami su LR Seimo paskelbtais atmintinais metais. Inicijuojami projektai virsta į Vilniaus miesto, respublikos konkursus, konferencijas, parodas ar bendrystės vakarus.

2018 metais vyko respublikinis projektas-konkursas „Dovana Lietuvai“ skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti;
2019m. Vilniaus miesto mokyklų konferencija- paroda „Baltijos kelio 30-mečiui paminėti“;
2020m. Nacionalinis projektas konkursas „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti“;
2022-2023 m. Vilniaus miesto mokyklų projektas paroda-konferencija „Dovana Vilniui“ skirtas Vilniaus 700m. jubiliejui paminėti.

Pilietinė iniciatyva padeda mokiniams prisiliesti prie istorijos, prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo. Tuo pačiu tai skatina moksleivių pilietiškumą, atsakingumą, kūrybiškumą, inovatyvumą. Projektuose dalyvauja ne tik Žirmūnų gimnazijos, bet ir Vilniaus miesto bei Lietuvos gimnazijų moksleiviai.

2023 metų vykusi iniciatyva „Dovana Vilniui“ vyko Valdovų rūmuose – miesto širdyje ir buvo skirta Vilniaus 700 metų jubiliejui. Miesto gimnazijų moksleiviai pristatė pačių sukurtas meniškas-istorines dovanas Vilniui. Projekte dalyvavo 12-a Vilniaus mokyklų, buvo pateikta 60 kūrybinių darbų, skaitomi pranešimai apie Vilniaus kilmę, architektūrą, meną, asmeninius išgyvenimus.
Kiti – 2024 metai skirti Lietuvos įstojimo įstojimo į NATO ir į Europos sąjungą 20-metmečiui atminti. Minint šią datą bus inicijuojamas naujas projektas „Architektūros parkas“. Mokiniai domėsis apie ES, NATO šalių santykius su Lietuva, rinks medžiagą apie organizacijų narių sostines, jų architektūros žinomus ar mažiau žinomus statinius ir kurs architektūrinio statinio maketus, kuriuos pristatys Vilniaus mieste.

Projekto „Dovana Lietuvai“ idėjos autorių pilietiškumo-istorijos ir technologijų mokytojų iniciatyva šiltai palaikoma Žirmūnų bendruomenėje, Vilniaus mieste, respublikoje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016