Nacionalinė teisės žinių olimpiada

Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Nacionalinės teisės žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus bei įvairiapusiškai skatinti jaunimo mokslinę veiklą bei domėjimąsi įdomiąja teise (teisės mokslo rezultatais). Pažintis su teise, naujos praktinės žinios ir įgūdžiai yra labai svarbus veiksnys ugdant jaunų žmonių pilietiškumą ir sąmoningumą. Olimpiada taip pat prisideda prie plačios visuomenės supažindinimo su teisės mokslo tendencijomis, kurios aktualios kiekvienam valstybės gyventojui.

Uždaviniai:

• ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir suteikti žinių apie teisės taikymą kasdieniniame jauno žmogaus gyvenime;
• surengti du nacionalinės teisinių žinių olimpiados turus;
• sukurti virtualią, edukacinę erdvę moksleiviams;
• pristatyti plačiajai visuomenei įtraukiu būdu (testas interneto platformose) aktualiausias teisės mokslo tendencijas ir rezultatus, naudingus visuomenei, ne tik specialistams
• užtikrinti iniciatyvos išliekamąją vertę naudojant atskirą iniciatyvos internetinį puslapį www.teisekiekvienam.lt, kuris yra taip pat naudojamas MRU Teisės mokyklos socialinės misijos realizavimui (viešos teisės paskaitos visuomenei, nemokama teisinė pagalba).

Olimpiada – tai veiklų ciklas, kuris apėmė: (a) veiklas 5-12 klasių moksleiviams padedant teisės srities mokslininkams ir praktikams, įgyti žinių ir praktinių įgūdžių apie teisę jaunimui aktualiose srityse (veiklos internete, dalyvavimo eisme, keleivių teisių, jaunimo atsakomybės, duomenų apsaugos, teisinių pareigų, šeimos teisės ir kt.). ; (b) teisinių žinių konkursą moksleiviams 5-8 ir 9-12 klasių pogrupiuose; (c) testą visuomenei apie aktualias teisės sritis kiekvienam visuomenės nariui. Moksleiviams buvo parengta Teisės mokyklos mokslininkų, praktikų mokomoji medžiaga. Parengiamoji medžiaga buvo ruošiama ir plačiajai visuomenei, ji grindžiama naujausiais mokslo pasiekimais (vykdytų mokslinių tyrimų rezultatais), teisės krypties tendencijomis ir aktualijomis.

Pirmasis etapas buvo organizuojamas partnerių platformoje (https://teisekiekvienam.lrt.lt/). Jo metu mokiniai laikė iš anksto pateiktus testus. Pirmojo etapo metu taip pat buvo pateiktas teisės žinių testas visuomenei. I etapo testą sudarė 30 klausimų trijuose pogrupiuose: lengvi, vidutinio sunkumo ir sunkūs. 300 geriausiai pasirodę mokiniai iš abiejų pogrupių buvo kviečiami dalyvauti II Olimpiados etape. Antrasis turas vyko fiziškai Mykolo Romerio universitete. Pažymėtina, kad organizuojant šią iniciatyvą buvo palaikomas nuolatinis ryšys su Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklomis – organizuotos viešos paskaitos, susitikimai, mokymai.

Šiemet į olimpiadą registravosi daugiau nei 3200 dalyvių iš daugiau kaip 150 mokyklų ir gimnazijų iš visos Lietuvos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016