Nacionalinė teisės žinių olimpiada

Mykolo Romerio universitetas
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Nacionalinės teisės žinių olimpiados tikslas – ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus bei įvairiapusiškai skatinti jaunimo mokslinę veiklą bei domėjimąsi įdomiąja teise (teisės mokslo rezultatais). Pažintis su teise, naujos praktinės žinios ir įgūdžiai yra labai svarbus veiksnys ugdant jaunų žmonių pilietiškumą ir sąmoningumą. Olimpiada taip pat prisideda prie plačios visuomenės supažindinimo su teisės mokslo tendencijomis, kurios aktualios kiekvienam valstybės gyventojui.

Uždaviniai:

• ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir suteikti žinių apie teisės taikymą kasdieniniame jauno žmogaus gyvenime;
• surengti du nacionalinės teisinių žinių olimpiados turus;
• sukurti virtualią, edukacinę erdvę moksleiviams;
• pristatyti plačiajai visuomenei įtraukiu būdu (testas interneto platformose) aktualiausias teisės mokslo tendencijas ir rezultatus, naudingus visuomenei, ne tik specialistams
• užtikrinti iniciatyvos išliekamąją vertę naudojant atskirą iniciatyvos internetinį puslapį www.teisekiekvienam.lt, kuris yra taip pat naudojamas MRU Teisės mokyklos socialinės misijos realizavimui (viešos teisės paskaitos visuomenei, nemokama teisinė pagalba).

Olimpiada – tai veiklų ciklas, kuris apėmė: (a) veiklas 5-12 klasių moksleiviams padedant teisės srities mokslininkams ir praktikams, įgyti žinių ir praktinių įgūdžių apie teisę jaunimui aktualiose srityse (veiklos internete, dalyvavimo eisme, keleivių teisių, jaunimo atsakomybės, duomenų apsaugos, teisinių pareigų, šeimos teisės ir kt.). ; (b) teisinių žinių konkursą moksleiviams 5-8 ir 9-12 klasių pogrupiuose; (c) testą visuomenei apie aktualias teisės sritis kiekvienam visuomenės nariui. Moksleiviams buvo parengta Teisės mokyklos mokslininkų, praktikų mokomoji medžiaga. Parengiamoji medžiaga buvo ruošiama ir plačiajai visuomenei, ji grindžiama naujausiais mokslo pasiekimais (vykdytų mokslinių tyrimų rezultatais), teisės krypties tendencijomis ir aktualijomis.
Pirmasis etapas buvo organizuojamas partnerių platformoje (https://teisekiekvienam.lrt.lt/). Jo metu mokiniai laikė iš anksto pateiktus testus. Pirmojo etapo metu taip pat buvo pateiktas teisės žinių testas visuomenei. I etapo testą sudarė 30 klausimų trijuose pogrupiuose: lengvi, vidutinio sunkumo ir sunkūs. 352 geriausiai pasirodę mokiniai iš abiejų pogrupių buvo kviečiami dalyvauti II Olimpiados etape. Antrasis turas vyko fiziškai Mykolo Romerio universitete. Pažymėtina, kad organizuojant šią iniciatyvą buvo palaikomas nuolatinis ryšys su Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklomis –organizuotos viešos paskaitos, susitikimai, mokymai. Registravosi per 2 700 moksleivių iš daugiau kaip 120 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų, iš jų beveik 1 100 dalyvių olimpiados I etapo testą įveikė sėkmingai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016