Margos Dienos ir jų didžiausias metų projektas – Airijos Lietuvių Stradbally vasaros savaitgalio stovykla

Margos Dienos
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

„Tarsi vandenynas, širdį užliejusi šviesa, šiluma ir lietuviška bendrystė yra tai ką kiekvienas išsivežė iš tris dienas trukusios Airijos lietuvių stovyklos Stradbally 2023“
Taip skambėjo vieno iš mūsų garbingų svečių žodžiai po nuostabios lietuvybės šventės, vykusioje rugpjūčio pradžioje Stradbally’je Waterford’o grafystėje Airijoje.
Jau šeštus metus vykstanti AIRIJOS LIETUVIŲ – Stradbally vasaros savaitgalio stovykla, yra geros valios renginys kasmet pritraukiantis apie 250 lietuvių iš visos Airijos. Nuostabios gamtos apsuptyje, pievoje ant privataus jūros kranto, kurį kasmet mums skolina vietinio dvaro savininkai, bendrystės šventę rengia ir organizuoja nedidelė, bet labai entuziastinga ir patriotiška lietuvių grupė pasivadinusi „Margos dienos“.

Svarbiu lietuvybės reiškiniu tapusi Stradbally stovykla visa savo esme kasmet įtraukia vis daugiau tautiečių jungtis kuriant galingą ir globalią Lietuvą.
Dvi dienas vykstanti šventės programa yra skirta tiek mažiems, tiek dideliems. Čia siekiama sukurti erdvę, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Šventės metu, stovyklautojai turi galimybę nors kartą per metus pabūti tikrai lietuviškoje aplinkoje, išmokti kažką naujo, susipažinti su naujom lietuviškom veiklom ir Lietuvoje veikiančiomis organizacijomis. Stovyklą kasmet aplanko svečiai iš Lietuvos ir Lietuvos Respublikos Ambasados Airijoje ragindami kiekvieną dalyvį atrasti savo misiją Lietuvai ir tapti modernios ir klestinčios Lietuvos kūrėjais.
Stradballyje vykstanti stovykla yra išskirtinė, nes tai yra geros valios renginys, kuriame žmonės dalyvauja be jokio mokesčio ar atlygio. Kiekvienais metais prie programos jungiasi vis daugiau savanorių, nes šioje erdvėje, jie turi galimybę pajusti, kad mūsų gerumą nulemia ne žodžiai, bet mintys ir darbai, ir tuo, kuo praturtinam kitus, mokėdami save dalinti. Tai tarsi gerumo virusas, kuriuo užsikrečia vis daugiau dalyvių ir be kurio, mūsų jaunimas ir vaikai jau net neįsivaizduoja vasaros.
Stovykla yra ne vienintelis renginys, kurį organizuoja Margos Dienos grupė. Ištisus metus grupės organizatoriai stengiasi suburti tautiečius įvairiems iššūkiams ir kelionėms. Iki šiandien dienos, grupė yra suorganizavusi 41 kelionę ar renginį ir dar trys laukia rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Renginiai yra įvairūs, nuo paprastų kelionių į kalnus, labdarai skirtų pasivaikščiojimų iki jėgų išbandymų renginiuose su kliūtimis, žiemos maudynių ar net kelionių į kitas Europos šalis.
Šiandien dienai, Margos Dienos grupėje yra net 500 narių. Tai dar viena mažytė lietuvių bendruomenė Airijoje, turinti tikslą bendrauti, veikti ir auginti mažąją lietuvių tautą šioje smaragdo saloje.

ᗰᗩᖇGOᔕ ᗪIEᑎOᔕ ツ
Be jūsų nebūtų mūsų. 💛💚❤️

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016