Margos Dienos ir jų didžiausias metų projektas – Airijos Lietuvių Stradbally vasaros savaitgalio stovykla

Margos Dienos
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Tarsi vandenynas, širdį užliejusi šviesa, šiluma ir lietuviška bendrystė yra tai ką kiekvienas išsivežė iš tris dienas trukusios Airijos lietuvių stovyklos Stradbally 2023“
Taip skambėjo vieno iš mūsų garbingų svečių žodžiai po nuostabios lietuvybės šventės, vykusioje rugpjūčio pradžioje Stradbally’je Waterford’o grafystėje Airijoje.
Jau šeštus metus vykstanti AIRIJOS LIETUVIŲ – Stradbally vasaros savaitgalio stovykla, yra geros valios renginys kasmet pritraukiantis apie 250 lietuvių iš visos Airijos. Nuostabios gamtos apsuptyje, pievoje ant privataus jūros kranto, kurį kasmet mums skolina vietinio dvaro savininkai, bendrystės šventę rengia ir organizuoja nedidelė, bet labai entuziastinga ir patriotiška lietuvių grupė pasivadinusi „Margos dienos“.

Svarbiu lietuvybės reiškiniu tapusi Stradbally stovykla visa savo esme kasmet įtraukia vis daugiau tautiečių jungtis kuriant galingą ir globalią Lietuvą.
Dvi dienas vykstanti šventės programa yra skirta tiek mažiems, tiek dideliems. Čia siekiama sukurti erdvę, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Šventės metu, stovyklautojai turi galimybę nors kartą per metus pabūti tikrai lietuviškoje aplinkoje, išmokti kažką naujo, susipažinti su naujom lietuviškom veiklom ir Lietuvoje veikiančiomis organizacijomis. Stovyklą kasmet aplanko svečiai iš Lietuvos ir Lietuvos Respublikos Ambasados Airijoje ragindami kiekvieną dalyvį atrasti savo misiją Lietuvai ir tapti modernios ir klestinčios Lietuvos kūrėjais.
Stradballyje vykstanti stovykla yra išskirtinė, nes tai yra geros valios renginys, kuriame žmonės dalyvauja be jokio mokesčio ar atlygio. Kiekvienais metais prie programos jungiasi vis daugiau savanorių, nes šioje erdvėje, jie turi galimybę pajusti, kad mūsų gerumą nulemia ne žodžiai, bet mintys ir darbai, ir tuo, kuo praturtinam kitus, mokėdami save dalinti. Tai tarsi gerumo virusas, kuriuo užsikrečia vis daugiau dalyvių ir be kurio, mūsų jaunimas ir vaikai jau net neįsivaizduoja vasaros.
Stovykla yra ne vienintelis renginys, kurį organizuoja Margos Dienos grupė. Ištisus metus grupės organizatoriai stengiasi suburti tautiečius įvairiems iššūkiams ir kelionėms. Iki šiandien dienos, grupė yra suorganizavusi 41 kelionę ar renginį ir dar trys laukia rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Renginiai yra įvairūs, nuo paprastų kelionių į kalnus, labdarai skirtų pasivaikščiojimų iki jėgų išbandymų renginiuose su kliūtimis, žiemos maudynių ar net kelionių į kitas Europos šalis.
Šiandien dienai, Margos Dienos grupėje yra net 500 narių. Tai dar viena mažytė lietuvių bendruomenė Airijoje, turinti tikslą bendrauti, veikti ir auginti mažąją lietuvių tautą šioje smaragdo saloje.

ᗰᗩᖇGOᔕ ᗪIEᑎOᔕ ツ
Be jūsų nebūtų mūsų. 💛💚❤️

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas- tai veiklių ir motyvuotų moterų bendruomenė.
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija telkia visuose pasaulio kraštuose ir Lietuvoje gyvenančius anykštėnus bendrai veiklai savo krašto ir Lietuvos labui.
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Pietryčių Lietuvos partizaninis judėjimas.pokario metais.Druskininkų krašto partizanai.
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Kurklių miestelio bendruomenė veikia nuo 2003 m. Mūsų bendruomenėje yra 68 nariai. jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Elena Dedelienė, tai aktyvi..
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenė jauna (2 metai). Tikslas - kurti jaukų kaimą visiems. Nuo tradicijų iki inovacijų! Kuriame patrauklias erdves, bendraujame, dalijamės
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė" susibūrė ir sėkmingai įgyvendina projektus, kurie ugdo pilietiškumą Trakų rajone.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016