Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras

Asociacija "Margionių kaimo bendruomenė"

Asociacija „Margionių kaimo bendruomenė“ įkurta 2009 m. rugsėjo 24 dieną. Asociacija veikia aplinkos apsaugos, infrastruktūros tobulinimo, kultūrinio ir etnografinio paveldo išsaugojimo, socialinės apsaugos, švietimo bei kultūros srityse. Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius ar kitaip susijusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti. Tobuliname Margionių kaimo infrastruktūrą: įrengtas vandens gręžinys kaimo kapinaitėse, kaimo prieigose iškastas vandens telkinys ir aplink jį sutvarkyta bei įrengta poilsiui skirta aplinka. Bendruomenė vykdo ir visuomeninę veiklą – kasmet dalyvaujame aplinkos tvarkymo akcijoje „DAROM“, kartu švenčiame tradicines Joninių, Rudenėlio šventes.

Margionys garsėja klojimo teatru – unikaliu reiškiniu ne tik Dzūkijos krašte, bet ir Lietuvoje. Tai vienintelis, seniausias, veikiantis klojimo teatras Dzūkijoje, skaičiuojantis jau 94-ius metus. Teatras unikalus tuo, jog čia, prieš daugiau nei 90 metų, paprasti, aktorinių mokslų nebaigę kaimo žmonės, suburti savamokslio režisieriaus, Margionių kaimo šviesuolio Juozo Gaidžio, lipo į sceną ir vaidino tai, kas jiems buvo artima, suprantama. Senųjų aktorių ir režisieriaus mūsų tarpe seniai nebėra, tačiau šią gražią autentišką tradiciją entuziastingai tęsia jų vaikai, anūkai bei nauji kaimo gyventojai. Drąsiai galime teigti, jog dabar teatras išgyvena atgimimą – gyvoji tradicija yra puoselėjama ir tęsiama. Deja, bet 2022 m. rugsėjo 10 d. klojimo teatro ir bendruomenės namų pastatas sudegė. Margionių kaimo bendruomenė nuo pat nelaimės pradžios deda visas pastangas, jog šis unikalus pastatas būtų atstatytas autentiškai. Bendruomenė savanorišku darbu sutvarkė gaisravietę, pavasarį prasidėjo intensyvūs atstatymo darbai – išlieti nauji pamatai, suręstos senoviniu būdu apvalių rąstų sienos. Norime, kad Margionių kaime dar ilgai gyvuotų dzūkiško kaimo kultūros autentiškumą išsaugojusio klojimo teatro tradicijos ir jo žinomumas pasklistų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016