Lumpėnų kaimo bendruomenė

Lumpėnų kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Mes didžiuojamės savo kraštu, nes tik čia stūkso legendomis apipintas žilasis Rambyno kalnas, Mažosios Lietuvos panteone palaidoti Martynas Jankus, Vydūnas ir kiti iškilūs kultūros bei visuomenės veikėjai, atkurtoje Martyno Jankaus spaustuvėje įsikūręs jo vardo muziejus, šalia lankytojus pasitinka puikusis Mažosios Lietuvos paveikslų sodas…

Bendruomenė aktyviai dalyvauja sprendžiant kaimo gyventojų bendruomeniškumo, iniciatyvumo ir užimtumo problemas, organizuoja šventes, renginius, išvykas.

Veikli, aktyvi, iniciatyvi bendruomenė – tai kiekvieno didesnio ar mažesnio Lietuvos miesto, miestelio ar kaimo neįkainojamas turtas. Lumpėnų kaimo bendruomenės nariai siekia naujovių ir iššūkių, nori stiprinti ir plėsti bendruomenės veiklą, bendrauti ir didinti bendruomeniškumo, pilietiškumo iniciatyvas, skatinti bendrystę, aktyvinti kartų bendradarbiavimą per gyventojų laisvalaikio organizavimą. Apie tai nuolat kalbama susirinkimuose. Bendruomenėje diskutuojama įvairiais veiklos klausimais, ne tik apie laisvalaikio, kultūrinių ir sporto renginių organizavimą.
Vienas geriausių būdų suburti bendruomenę – keliauti drauge. Kasmet bendruomenės nariai 1-2 kartus vyksta į edukacines pažintines išvykas ne tik po savo šalies miestus ir miestelius, bet ir ieško lietuvybės pėdsakų kaimyninėse šalyse (Lenkija, Latvija).

Bendruomenės entuziastų būrelis jau senokai susibūrė į muzikos kolektyvą, kaimo kapelą “Lumpelė”. Prieš metus į linijinių šokių kolektyvą “Ramigė” susibūrė šokį mėgstančios įvairaus amžiaus moterys, o bendruomenės senjorės keletą vakarų per savaitę leidžia vokalinio ansamblio repeticijose. Mėgstantys muziką, dainą ir šokį bendruomeniečiai prasmingai praleidžia laisvalaikį muzikuodami bei koncertuodami kaimo, savivaldybės šventėse.

Bendruomenė dalyvauja įvairioje projektinėje veikloje. Teikiamos paraiškos savivaldybei, VVG, SADM, ŽŪM papildomam finansavimui gauti. Įgyvendintų projektų dėka sustiprinta bendruomenės materialinė bazė, sukurta poilsio ir laisvalaikio leidimo zona, bet ir įgyvendinti projektai skatina bendruomenės narių sutelktumą, bendradarbiavimą, dalyvavimą įvairioje kultūrinėje, pažintinėje veikloje, ugdant kultūrines kompetencijas, pilietiškumą ir bendruomeniškumą, stiprina kartų tarpusavio bendravimą, prisideda prie socialinės sanglaudos, bendruomenės patrauklumo, didina bendruomenės narių iniciatyvumą bei motyvaciją veiklai.

Vienoje iš savivaldybės švenčių bendruomenės nariai kertu su seniūnijos atstovais, stilizuota apranga vaizdavo dvariškius. Kadangi mūsų kraštas dar žinomas, kaip knygnešių kraštas, su stilizuota apranga dalyvavome parodoje, Joninių ant Rambyno kalno šventėje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016