Lumpėnų kaimo bendruomenė

Lumpėnų kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Mes didžiuojamės savo kraštu, nes tik čia stūkso legendomis apipintas žilasis Rambyno kalnas, Mažosios Lietuvos panteone palaidoti Martynas Jankus, Vydūnas ir kiti iškilūs kultūros bei visuomenės veikėjai, atkurtoje Martyno Jankaus spaustuvėje įsikūręs jo vardo muziejus, šalia lankytojus pasitinka puikusis Mažosios Lietuvos paveikslų sodas…

Bendruomenė aktyviai dalyvauja sprendžiant kaimo gyventojų bendruomeniškumo, iniciatyvumo ir užimtumo problemas, organizuoja šventes, renginius, išvykas.

Veikli, aktyvi, iniciatyvi bendruomenė – tai kiekvieno didesnio ar mažesnio Lietuvos miesto, miestelio ar kaimo neįkainojamas turtas. Lumpėnų kaimo bendruomenės nariai siekia naujovių ir iššūkių, nori stiprinti ir plėsti bendruomenės veiklą, bendrauti ir didinti bendruomeniškumo, pilietiškumo iniciatyvas, skatinti bendrystę, aktyvinti kartų bendradarbiavimą per gyventojų laisvalaikio organizavimą. Apie tai nuolat kalbama susirinkimuose. Bendruomenėje diskutuojama įvairiais veiklos klausimais, ne tik apie laisvalaikio, kultūrinių ir sporto renginių organizavimą.
Vienas geriausių būdų suburti bendruomenę – keliauti drauge. Kasmet bendruomenės nariai 1-2 kartus vyksta į edukacines pažintines išvykas ne tik po savo šalies miestus ir miestelius, bet ir ieško lietuvybės pėdsakų kaimyninėse šalyse (Lenkija, Latvija).

Bendruomenės entuziastų būrelis jau senokai susibūrė į muzikos kolektyvą, kaimo kapelą “Lumpelė”. Prieš metus į linijinių šokių kolektyvą “Ramigė” susibūrė šokį mėgstančios įvairaus amžiaus moterys, o bendruomenės senjorės keletą vakarų per savaitę leidžia vokalinio ansamblio repeticijose. Mėgstantys muziką, dainą ir šokį bendruomeniečiai prasmingai praleidžia laisvalaikį muzikuodami bei koncertuodami kaimo, savivaldybės šventėse.

Bendruomenė dalyvauja įvairioje projektinėje veikloje. Teikiamos paraiškos savivaldybei, VVG, SADM, ŽŪM papildomam finansavimui gauti. Įgyvendintų projektų dėka sustiprinta bendruomenės materialinė bazė, sukurta poilsio ir laisvalaikio leidimo zona, bet ir įgyvendinti projektai skatina bendruomenės narių sutelktumą, bendradarbiavimą, dalyvavimą įvairioje kultūrinėje, pažintinėje veikloje, ugdant kultūrines kompetencijas, pilietiškumą ir bendruomeniškumą, stiprina kartų tarpusavio bendravimą, prisideda prie socialinės sanglaudos, bendruomenės patrauklumo, didina bendruomenės narių iniciatyvumą bei motyvaciją veiklai.

Vienoje iš savivaldybės švenčių bendruomenės nariai kertu su seniūnijos atstovais, stilizuota apranga vaizdavo dvariškius. Kadangi mūsų kraštas dar žinomas, kaip knygnešių kraštas, su stilizuota apranga dalyvavome parodoje, Joninių ant Rambyno kalno šventėje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016