„Lituanica“: irklais per Atlantą – Lietuvos ir pasaulio rekordas

VšĮ „Valujavičiaus kelionės“
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

2022-2023 metais keliautojas Aurimas Valujavičius pasiners į didžiausią savo iššūkį – irkline vienviete valtimi plauks 8000 km per Atlanto vandenyną. Tokiu būdu jis sieks paminėti 90-ąsias lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metines. Šis skrydis itin svarbus ne tik dėl to, kad simbolizuoja nepalaužiamą mažos lietuvių tautos ryžtą, dvasią ir charakterį, tačiau dar ir dėl to, kad jis laikomas antruoju pagal tikslumą pasaulio aviacijos istorijoje, paskatinusiu oro pašto tarp Šiaurės Amerikos ir Europos žemynų raidą.

Vienas perplaukęs Atlanto vandenyną irkline valtimi, varoma tik žmogaus jėga nuo žemyno iki žemyno, Aurimas Valujavičius taps pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir užfiksuos Lietuvos rekordą „Tolimiausia kelionė irkline valtimi“. Jeigu Aurimas Valujavičius Atlanto vandenyną perplauks greičiau nei per 110 dienų, pagerins ir pasaulio rekordą „Greičiausias plaukimas per Atlantą nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies“.

Kelionės startas – 2022-ųjų gruodį Ispanijoje, o finišas numatomas 2023-ųjų kovą, kai bus pasiekti Floridos (JAV) valstijos krantai.

Kelionė ir jos užkulisiai bus įamžinti pirmajame lietuviškame dokumentiniame filme apie plaukimą per Atlanto vandenyną, kurio premjera didžiuose Lietuvos kino teatruose numatoma 2024 m. sausį.

Pasitelkdamas susidomėjimą istoriniu, o kartu ir rekordiniu plaukimu per Atlanto vandenyną, keliautojas Aurimas Valujavičius skatins Lietuvos visuomenę ir išeivijos lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje, puoselėti lietuvišką istorinę ir kultūrinę atmintį, saugoti ją bei perduoti ateities kartoms.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016