„Lituanica“: irklais per Atlantą – Lietuvos ir pasaulio rekordas

VšĮ „Valujavičiaus kelionės“
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

2022-2023 metais keliautojas Aurimas Valujavičius pasiners į didžiausią savo iššūkį – irkline vienviete valtimi plauks 8000 km per Atlanto vandenyną. Tokiu būdu jis sieks paminėti 90-ąsias lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metines. Šis skrydis itin svarbus ne tik dėl to, kad simbolizuoja nepalaužiamą mažos lietuvių tautos ryžtą, dvasią ir charakterį, tačiau dar ir dėl to, kad jis laikomas antruoju pagal tikslumą pasaulio aviacijos istorijoje, paskatinusiu oro pašto tarp Šiaurės Amerikos ir Europos žemynų raidą.

Vienas perplaukęs Atlanto vandenyną irkline valtimi, varoma tik žmogaus jėga nuo žemyno iki žemyno, Aurimas Valujavičius taps pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir užfiksuos Lietuvos rekordą „Tolimiausia kelionė irkline valtimi“. Jeigu Aurimas Valujavičius Atlanto vandenyną perplauks greičiau nei per 110 dienų, pagerins ir pasaulio rekordą „Greičiausias plaukimas per Atlantą nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies“.

Kelionės startas – 2022-ųjų gruodį Ispanijoje, o finišas numatomas 2023-ųjų kovą, kai bus pasiekti Floridos (JAV) valstijos krantai.

Kelionė ir jos užkulisiai bus įamžinti pirmajame lietuviškame dokumentiniame filme apie plaukimą per Atlanto vandenyną, kurio premjera didžiuose Lietuvos kino teatruose numatoma 2024 m. sausį.

Pasitelkdamas susidomėjimą istoriniu, o kartu ir rekordiniu plaukimu per Atlanto vandenyną, keliautojas Aurimas Valujavičius skatins Lietuvos visuomenę ir išeivijos lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje, puoselėti lietuvišką istorinę ir kultūrinę atmintį, saugoti ją bei perduoti ateities kartoms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016