„Lituanica“: irklais per Atlantą – Lietuvos ir pasaulio rekordas

VšĮ „Valujavičiaus kelionės“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2022-2023 metais keliautojas Aurimas Valujavičius pasiners į didžiausią savo iššūkį – irkline vienviete valtimi plauks 8000 km per Atlanto vandenyną. Tokiu būdu jis sieks paminėti 90-ąsias lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metines. Šis skrydis itin svarbus ne tik dėl to, kad simbolizuoja nepalaužiamą mažos lietuvių tautos ryžtą, dvasią ir charakterį, tačiau dar ir dėl to, kad jis laikomas antruoju pagal tikslumą pasaulio aviacijos istorijoje, paskatinusiu oro pašto tarp Šiaurės Amerikos ir Europos žemynų raidą.

Vienas perplaukęs Atlanto vandenyną irkline valtimi, varoma tik žmogaus jėga nuo žemyno iki žemyno, Aurimas Valujavičius taps pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir užfiksuos Lietuvos rekordą „Tolimiausia kelionė irkline valtimi“. Jeigu Aurimas Valujavičius Atlanto vandenyną perplauks greičiau nei per 110 dienų, pagerins ir pasaulio rekordą „Greičiausias plaukimas per Atlantą nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies“.

Kelionės startas – 2022-ųjų gruodį Ispanijoje, o finišas numatomas 2023-ųjų kovą, kai bus pasiekti Floridos (JAV) valstijos krantai.

Kelionė ir jos užkulisiai bus įamžinti pirmajame lietuviškame dokumentiniame filme apie plaukimą per Atlanto vandenyną, kurio premjera didžiuose Lietuvos kino teatruose numatoma 2024 m. sausį.

Pasitelkdamas susidomėjimą istoriniu, o kartu ir rekordiniu plaukimu per Atlanto vandenyną, keliautojas Aurimas Valujavičius skatins Lietuvos visuomenę ir išeivijos lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje, puoselėti lietuvišką istorinę ir kultūrinę atmintį, saugoti ją bei perduoti ateities kartoms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016