„Lituanica“: irklais per Atlantą – Lietuvos ir pasaulio rekordas

VšĮ „Valujavičiaus kelionės“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2022-2023 metais keliautojas Aurimas Valujavičius pasiners į didžiausią savo iššūkį – irkline vienviete valtimi plauks 8000 km per Atlanto vandenyną. Tokiu būdu jis sieks paminėti 90-ąsias lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metines. Šis skrydis itin svarbus ne tik dėl to, kad simbolizuoja nepalaužiamą mažos lietuvių tautos ryžtą, dvasią ir charakterį, tačiau dar ir dėl to, kad jis laikomas antruoju pagal tikslumą pasaulio aviacijos istorijoje, paskatinusiu oro pašto tarp Šiaurės Amerikos ir Europos žemynų raidą.

Vienas perplaukęs Atlanto vandenyną irkline valtimi, varoma tik žmogaus jėga nuo žemyno iki žemyno, Aurimas Valujavičius taps pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir užfiksuos Lietuvos rekordą „Tolimiausia kelionė irkline valtimi“. Jeigu Aurimas Valujavičius Atlanto vandenyną perplauks greičiau nei per 110 dienų, pagerins ir pasaulio rekordą „Greičiausias plaukimas per Atlantą nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies“.

Kelionės startas – 2022-ųjų gruodį Ispanijoje, o finišas numatomas 2023-ųjų kovą, kai bus pasiekti Floridos (JAV) valstijos krantai.

Kelionė ir jos užkulisiai bus įamžinti pirmajame lietuviškame dokumentiniame filme apie plaukimą per Atlanto vandenyną, kurio premjera didžiuose Lietuvos kino teatruose numatoma 2024 m. sausį.

Pasitelkdamas susidomėjimą istoriniu, o kartu ir rekordiniu plaukimu per Atlanto vandenyną, keliautojas Aurimas Valujavičius skatins Lietuvos visuomenę ir išeivijos lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje, puoselėti lietuvišką istorinę ir kultūrinę atmintį, saugoti ją bei perduoti ateities kartoms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016