Lithuanian Way

Margos Dienos
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Lithuanian Way – projektas projekte.

Užsispyrę, vieningi ir degantys aistra, aistra išlaikyti tai, ko kažkada dėl vienų ar kitų priežasčių teko atsisakyti. Bėgantys prieš srovę ir tikintys tuo, kuo kiti jau gal būt seniai nustojo tikėti. Kvailiai ar patriotai?..

Galvokit kaip norit, bet tai yra žmonės, kurie giliai tiki tuo ką daro, kurie bando pasėti lietuvybės sėklą svetimoje šalyje.
„Margos dienos“ Airijos lietuvių grupė, susikūrusi prieš kelis metus, nusprendė dalyvauti projekte „Lietuvos ženklai Airijos viešose erdvėse“
Galėjom daryti paprastai, bet paprastai neįdomu, o jei nebus įdomu mums, tai tikrai neužkrėsim šiuo džiaugsmu ir kitų. Todėl nusprendėme, kad darysim projektą projekte.

LITHUANIAN WAY – lietuviška poilsio erdvė įsikūrusi viename garsiausių ir vaizdingiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų take, kurio ilgis yra 46 kilometrai ir kurį galima įveikti per kelias valandas dviračiu, arba per dieną pėsčiomis. Waterford-Dungarvan Greenway yra maždaug į pietvakarius nuo Waterford (seniausio Airijos miesto). Jis ištiestas šalia istorinės geležinkelio linijos, kuri veikė nuo 1878 m iki aštuntojo dešimtmečio pabaigos.

Gamtos apsuptis, kalnų slėnių papėdės, upės vingių pakraščiai, žadą atimantis pakrantės grožis ir nuostabiai žavingas architektūrinis tiltas bei tunelis, kuriais galima mėgautis aplankius šią vietą.

Tačiau tai dar ne viskas! Tarp 11 ir 12 kilometrų, šiemet buvo įkurtą lietuviška poilsio stotelė „Lithuanian Way“

„Margos dienos“ savanorių grupė, įgyvendino projektą, kuris vienu momentu pasirodė neįmanomas. Aukšti vietinės valdžios iškelti reikalavimai trumpam užtemdė viltį materializuoti šį projektą, tačiau komanda nenuleido rankų. Ėjom iki galo, nes tikėjomės tuo ką darėm.
Lietuviškas medinis suolas, dviračių parkavimo vieta, gėlynai ir tik bitutėms draugiška augalija. Bandėme sukurti aplinką, kuo panašesnę į lietuvišką močiučių kaimą. Tokią savą ir artimą sielai.

Tačiau norėjome perteikti kuo daugiau tėvynės, todėl padarėme informacinį stendą, kuriame pabandėme perteikti kuo daugiau informacijos apie gimtinę.

Geografiniai ir istoriniai faktai papildyti kultūrine informacija, kad pritraukti kuo daugiau svečių į Lietuvą, buvo patalpinti į vieną Stendą. Žmonių reakcijos kalbėjo už save. WOW faktorius pasitvirtino. Didžiulė nuostaba ir noras aplankyti šalį pasigirdo iš vietinių gyventojų. Šį kelią kasmet aplanko apie ketvirtis milijono (250 tūkstančių) lankytojų, todėl mes giliai ir nuoširdžiai tikimės, kad dalis šių žmonių pajus tai, ką mes bandėme perteikti ir aplankys mūsų mylimą kraštą – Lietuvą.

Kartu mes jėga- kartu mes Lietuva!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“
Bendruomeniškumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo stiprinimas per kultūrinę meno mėgėjų veiklą, įtraukiant įvairaus amžiaus miesto bendruomenę.
Airijos Lietuviams Rūpi
Airijos Lietuviams Rūpi
Rašytoja Vanda Juknaitė yra pasakiusi: "Mažuose pasaulio kampeliuose, maži žmonės, darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą".
Lithuanian Days Aotearoa
Lithuanian Days Aotearoa
3 dalių paroda "Mano Modernizmas" su aukcionu Ukrainai remti; 4 lietuviški filmai su Q&A, tvaraus meno dirbtuvės, koncerto lėšos Ukrainai, sutartinių diena.
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla
AIRIJOS LIETUVIŲ - Stradbally vasaros savaitgalio stovykla - erdvė, kurioje galėtume auginti ir skatinti savo šalies kultūrą ir tradicijas.
Senjorų dienos centras „Šventai"
Senjorų dienos centras „Šventai"
Toks centras įsikūręs pirmas Šilalės rajone, Žadeikių kaime (Šventai yra senasis kaimo pavadinimas). Senjorams teikiame sociokultūrines paslaugas.
Sukarinta dieninė stovykla vaikams
Sukarinta dieninė stovykla vaikams
Stovyklos metu vaikai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomenės profesijomis, išbandyti savo jėgas ir ištvermę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016