Lithuanian Way

Margos Dienos
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Lithuanian Way – projektas projekte.

Užsispyrę, vieningi ir degantys aistra, aistra išlaikyti tai, ko kažkada dėl vienų ar kitų priežasčių teko atsisakyti. Bėgantys prieš srovę ir tikintys tuo, kuo kiti jau gal būt seniai nustojo tikėti. Kvailiai ar patriotai?..

Galvokit kaip norit, bet tai yra žmonės, kurie giliai tiki tuo ką daro, kurie bando pasėti lietuvybės sėklą svetimoje šalyje.
„Margos dienos“ Airijos lietuvių grupė, susikūrusi prieš kelis metus, nusprendė dalyvauti projekte „Lietuvos ženklai Airijos viešose erdvėse“
Galėjom daryti paprastai, bet paprastai neįdomu, o jei nebus įdomu mums, tai tikrai neužkrėsim šiuo džiaugsmu ir kitų. Todėl nusprendėme, kad darysim projektą projekte.

LITHUANIAN WAY – lietuviška poilsio erdvė įsikūrusi viename garsiausių ir vaizdingiausių Airijos pėsčiųjų ir dviratininkų take, kurio ilgis yra 46 kilometrai ir kurį galima įveikti per kelias valandas dviračiu, arba per dieną pėsčiomis. Waterford-Dungarvan Greenway yra maždaug į pietvakarius nuo Waterford (seniausio Airijos miesto). Jis ištiestas šalia istorinės geležinkelio linijos, kuri veikė nuo 1878 m iki aštuntojo dešimtmečio pabaigos.

Gamtos apsuptis, kalnų slėnių papėdės, upės vingių pakraščiai, žadą atimantis pakrantės grožis ir nuostabiai žavingas architektūrinis tiltas bei tunelis, kuriais galima mėgautis aplankius šią vietą.

Tačiau tai dar ne viskas! Tarp 11 ir 12 kilometrų, šiemet buvo įkurtą lietuviška poilsio stotelė „Lithuanian Way“

„Margos dienos“ savanorių grupė, įgyvendino projektą, kuris vienu momentu pasirodė neįmanomas. Aukšti vietinės valdžios iškelti reikalavimai trumpam užtemdė viltį materializuoti šį projektą, tačiau komanda nenuleido rankų. Ėjom iki galo, nes tikėjomės tuo ką darėm.
Lietuviškas medinis suolas, dviračių parkavimo vieta, gėlynai ir tik bitutėms draugiška augalija. Bandėme sukurti aplinką, kuo panašesnę į lietuvišką močiučių kaimą. Tokią savą ir artimą sielai.

Tačiau norėjome perteikti kuo daugiau tėvynės, todėl padarėme informacinį stendą, kuriame pabandėme perteikti kuo daugiau informacijos apie gimtinę.

Geografiniai ir istoriniai faktai papildyti kultūrine informacija, kad pritraukti kuo daugiau svečių į Lietuvą, buvo patalpinti į vieną Stendą. Žmonių reakcijos kalbėjo už save. WOW faktorius pasitvirtino. Didžiulė nuostaba ir noras aplankyti šalį pasigirdo iš vietinių gyventojų. Šį kelią kasmet aplanko apie ketvirtis milijono (250 tūkstančių) lankytojų, todėl mes giliai ir nuoširdžiai tikimės, kad dalis šių žmonių pajus tai, ką mes bandėme perteikti ir aplankys mūsų mylimą kraštą – Lietuvą.

Kartu mes jėga- kartu mes Lietuva!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Pajūrio miestelio bendruomenės darbai
Aktyvi Pajūrio miestelio bendruomenė dalinasi savo veiklomis
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Usėnų seniūnijos bendruomenė - aktyvi, kūrybiška, stipri bendruomenė
Pagrindiniai bendruomenės tikslai – rūpintis Usėnų seniūnijos gerbūviu, gyventojų gerove.
Ištiesk gerumo ranką
Ištiesk gerumo ranką
Draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“.
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Margionių kaimo bendruomenės klojimo teatras
Buriame Margionių kaime gyvenančius, dirbančius, iš šio kaimo kilusius asmenis Margionių kaimo bendruomenės veikloms vystyti ir problemoms spręsti.
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
Blue / Yellow: paramai Ukrainai - saugumas Lietuvai
2014 m. įkurta NVO „Blue / Yellow“ aprūpina Ukrainos karius ir savanorius būtiniausiomis atsargomis, padedančiomis kovoti su Rusijos agresija.
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė
Gilučių bendruomenė, gyvuoja nuo 2018 m. jungia veiklius, aktyvius ir savo kraštą mylinčius gyventojus. Stipri bendruomenė - stipri Lietuva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016